Šta je novo?

Huawei P40 lite ili Redmi Note 9 pro?

roga1979

Cenjen
Učlanjen(a)
01.02.2015
Poruke
116
Poena
115
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung A52s 5g
Pametni uređaji
Galaxy watch 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
Šta uzeti od dva telefona? Uzimam u mts preko ugovora. Možda je u igri i Motorola Fusion+, ali ko zna kad će stići kod nas.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Realno je Note 9 Pro bolji u svemu, plus ima mogućnost instaliranja gCam a. P40 lite jedino što je malo kompaktniji i lakši telefon.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
P40 lite nema google servise da znaš.
Po specifikacijama su tu negde mada bih ja dao prednost Note 9 pro.
Bolja izrada gorila glass 5, snapdragon procesor, kamere su tu negde generalno više dobijaš sa Note 9 pro.
 
Redmi serije su uvek bolje na papiru, u praksi bude druga priča. Gledao sam testove kamere na yt, p40 lite se bolje pokazao.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Nisam se odlucio, da ima google servise ne bih se dvumio, znam da su nijanse u pitanju.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Zanima iskustvo iz prve ruke sa google servisima.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Ako treba namestiti samo jednom i posle radi kako treba, nije problem. Ako treba s vremena na vreme ponovo nameštati onda odustajem.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Hvala puno na odgovorima, odlučiću se rn9 note pro, ne bi da se cimam sa googlom.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
+1 za Redmi Note 9 pro, presao sam sa premijum telefona S8+ na ovaj. Razmazio me amoled pa mi ovaj izgleda njnjnj inace je i ovde odlican ekran ali za mene amoled pa 100 mesta prazno pa IPS...
Dakle baterija je ogroooomna. Neces nikako moci da ga ispraznis za jedan dan. Nisam ga ispustao iz ruke danas 74% baterija. Ako ti se ne svidja Miui tu je neki launcher. Uskoro dobija 12-cu. Kamere su fantasticne za tu cifru. Zahvalices mi se sigurno ako pazaris ovaj telefon i gledaj da pazaris sa 128gb nemoj da se zahebes kao ja. Jes da imam memorijsku od 32 ali interna je daleko brza memorija. Jedino sto moze da ti smeta velicina telefona, na levom uhu se iz nekog razloga slabije cuje i ima neki bag kad ga izvadis iz dzeba pali se senzor blizine ponekad. Ume da iznervira ali topla preporuka jos jednom.
 
Ne bih Novu 5t, na stranu sto je dobar telefon, proslo je skoro godinu dana kako je izasao, i dalje je na androidu 9.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Ako je u razmatranju i 5T, onda stvarno nema razmišljanja. Bolji je sigurno i od P40 Lite i od 9 Pro, a ima i google servise i verovatno će dobiti Android 11. Jedan poprilično zaokružen telefon.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Definitivno 5T, a ako hoćeš bolju bateriju onda note 9 pro...
 
Definitivno 5T, a ako hoćeš bolju bateriju onda note 9 pro...

Čak i ako ono što pišu na temi Note 9 Proa (koji sam takođe razmatrao) uzmemo u obzir, mogu da se kladim na Nova 5T ima bolju bateriju, iako za skoro 50% ima manji kapacitet. Ja izvlačim 9-10 sati bez problema do stanem na 20% pa ga stavljam na punjač. 2 dana lagano, standby drain nepostojeći (1-2%, WiFi on preko noći). Isključio sam optimizaciju za Viber i Mi Fit aplikaciju jer EMUI to dosta agresivno radi sa njima, ostalo radi perfektno (Hangouts, Outlook).
 
Nazad
Vrh Dno