Šta je novo?

HDMI na tv-u ne radi, pomoc.

Raf991

Poštovan
Učlanjen(a)
10.03.2016
Poruke
226
Poena
80
Imam problem sa povezivanjem HDMI na tv.
Radilo je sve normalno i odjednom je slika na TV-u prestala da se emituje.
U podesavanjima windows 10 prepoznaje samo monitor, obrisao sam stare drajvere za graficku, instalirao nove i ne vredi, sve isto.
Ako zna neko sta jos mogu da pokusam? Hvala
 
Drugi kabel, drugi izlaz/ulaz, samo TV, drugi TV/monitor...
 
Probao sam kabel na drugi komp i tv, radi lepo, moje kuciste sam probao sa drugim televizorom, radi lepo,
Koja je verovatnoca da HDMI ulaz u graficku ne radi? Samo to nisam probao jos sa drugom grafickom, ne mogu da nadjem nikog ko ima graficku takvu da mi pozajmi.
 
Vidi da li imaš neka podešavanje u televizoru za Source/Input, možda se tamo nešto poremetilo?

Možda malo da očištiš konektore mekom četkicom i proveri da se nije neka iglica u konektorima nije savila.

Drajvere deinstaliraj sa DDU ako nisi. Ažuriraj i Windows i stavi najnovije drajvere. Proveri i da li se vidi Control panelu od grafičke.
 
Probao sam kabel na drugi komp i tv, radi lepo, moje kuciste sam probao sa drugim televizorom, radi lepo,
Koja je verovatnoca da HDMI ulaz u graficku ne radi? Samo to nisam probao jos sa drugom grafickom, ne mogu da nadjem nikog ko ima graficku takvu da mi pozajmi.
Grafička ima izlaz za video, ulaz je u TV-u, Jesi li proverio tamo ? Prikači neki drugi uređaj na isti ulaz. Ako ulaz ne radi ili nije aktivan, ni grafički drajver ga neće primetiti da pošalje signal.
 
Ovako ponovo sam testirao, HDMI kabl radi, testiran je. Ulaz za HDMI u TV radi, testirao sam uredjaj za kablovsku, nov win10, novi drajveri, update sve sredjeno o pet nece. Vadio sam graficku da cistim od prasine, cak sam i stavio graficku na drugi slot na maticnu, posto imam 2, i opet nista.

Da li je moguce u maticnoj ploci da se nesto pokvarilo sto prenosi HDMI ili sam HDMI na graficku? Minitor preko onog plavog kabla radi bez problema, graficku mi prikazuje u control panelu sve.
Uzeo bih drugu graficku ako je do nje, ali koja je mogucnost samo izlaz na graficku da se pokvari?

Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Jok, grafička je grafička i jedina koja ima uticaj na broj ekrana. Šta se dogodi kada prebaciš taj kabl sa tog izlaza sa moniotra na TV ?
 
Radi, prebacuje sliku.
Nije do TV-a.
Sta mislis da kupim DVI to HDMI kabl i da to ubacim u graficku i probam tako? Samo sto onda necu imati zvuk na TV-u, ako radi.
 
Moraš probati, nema druge. Ima i DVI to Hdmi adapter, pa vidi njega treba da je jeftiniji. DVI isto može da šalje zvuk, samo ne sve grafičke.
 
Eee kod mene se pre par godina desilo slicno, ne kazem da je i tebi ali obzirom na vreme moguce...meni je sprzen HDMI na TV-u ali samo zvuk a to se desilo od grmljavine. Cuo se zvuk ali i sustanje.
 
Ovako :)
Uzeo sam DVI to HDMI i sve lepo radi, cak i zvuk ima kao sto je Rick rekao.
Samo nije htelo da radi kada sam u TV ubacio u HDM3 ulaz, vec sam morao da promenim u HDMI 2/ARC i sve radi bez problema.

Znaci ipak je problem pravio izlaz ugrafickoj.
 
Meni su izgleda sva 3 HDMI ulaza na TV-u crkla. Ranije sam povezivao racunare na tv kada sredjujem neki pc i 2-gi i 3-ci su odavno zezali, a 1-ca je radila, kad jutros vidim ne radi vise ni 1, povezan je na stb od telekoma bio i ne daje znake zivota. Uzeh monitor i prikacih HDMI sa stb-a i baca sliku, sve extra radi. Videcu ovih dana da odnesem kod majstora da zameni sva 3, jedino ne znam da li moze da bude da je nesto dr. riknulo. TV sasvim normalno radi YT itd.
 
Videces sa majstorom ali cesto je to nepopravljivo osim da se menja cela ploca tako da - srecno. :unsure:
 

Ovo se meni desilo sa jednim Pioneer avr-om
 
Ume HDMI ide direktno sa procesora, tu obicno popravke nema.
 
Ne mogu da verujem, tv bio ugasen 2-3h i sad ga upalim radi, ali se nekoliko puta gubila slika. Mozda imam srece da je samo nesto sitno u kvaru.

Edit:

Evo sada pocelo cas se pojavi slika, cas nestane, zatamni se ekran.
 
Ne mogu da verujem, tv bio ugasen 2-3h i sad ga upalim radi, ali se nekoliko puta gubila slika. Mozda imam srece da je samo nesto sitno u kvaru.

Edit:

Evo sada pocelo cas se pojavi slika, cas nestane, zatamni se ekran.
Kao da gubi kontakt...
 
Nazad
Vrh Dno