Šta je novo?

Qnap 253a

lesa84

Poštovan
Učlanjen(a)
21.04.2016
Poruke
181
Poena
95
Imam gore pomenuti Nas. Nego probao sam da nakacim jednu ip kameru na njega i funkcionise ok medjutim kad forwardujem portove na ruteru nikako ne mogu da pristupim preko onog ddns qnap-ovog cloud linka. Uvek mi stoji da su portovi closed. Koji je uopste bolji nacin za live pregled kamera sa qnap-om? Da li preko onog njihovog Surveillance app-a ili podesiti kam da jednostavno snima video na nas-u, preko ftp-a recimo a kameri pristupiti preko samog softvera proizvodjaca?
 
Probaj neki drugi ddns, tipa No-Ip ili tako neki free dns.
Ja sam imao Synology Disk station, koji u sebi ima njihov dns kao opciju za pregled kamera. Ali sam koristio neki drugj, pogotovo zato sto na samom ruteru od st-cable imam opciju dynamic dns koji podrzava 10-ak razlicitih dns provajdera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Forward-ovani portovi ne znače ništa ako si iza CG-NAT-a. MyQnapCloud je samo javni dinamicki DNS servis koji ima smisla samo ako nisi iza CGNAT-a i ako je portforward podesen.

Sa druge strane, MyQnapCloud link je sistem koji tuneluje pristup NAS-u preko QNAP-ovih servera i kao takav zaobilazi CGNAT. Kroz njega bi trebalo da mozes da pristupis surveillance station-u kroz QNAP nalog. Za to ne treba port-forward, ali treba uključiti CloudLink opciju unutar MyQnapCloud apliacije na NAS-u. I naravno, moraš da veruješ QNAP-u da neće da ti gledaju u kuću bez tvog znanja...
 
Znaci najbolja opcija bi bila jednostavno ukljuciti onaj CIFS ili Ftp i podesiti kam da snima na nas a koristiti sam program proizvodjaca kamere za live view. Mislim sve je ovo moglo i sa nvr-om ali se nas koristi i za druge stvari pa je u ovom slucaju novac otisao na Nas. Nista, probam pa se javljam..
 
Nazad
Vrh Dno