Šta je novo?

vodeno hladjenje i senzori

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
uzeo sam vodeno hladjenje THERMALTAKE Water 3.0 240 ARGB Sync Edition, dolazi sa dva rgb venta, dokupio sam i treci, jer na prednjoj stranici kucista imam lezista za tri.
e sad, sa vodenim, dolazi i razdelnik sa 1na3 za cpu fan konektor, i na ta tri konektora, 2 imaju po 3 pina, a 1 ima 2 pina, a slot je za 4. sva tri su prikljucena, sva tri vrte, i sva tri preko ARGB konektora sa ploce i svetle, sto sad nije bitno.
gledam u HWinfo, i sad vidim ovo:

fans1.JPG

pumpa koja ide na cpu je prikljucena na svoj konektor na ploci, koji je predvidjen za to, ali za nju ne vidim nigde iscitavanja u HWinfo?

malo mi je nejasno sta on sad iscitava za ova tri venta i jel sam ok to povezao?

hvala
 
Cpu1 je brzina jednog od dva originalna ventilatora na radiatoru + treći koji si dodao. Taj treći je sada Case fan pa ako može trebalo bi da se poveže na Case_fan na ploči ako ima.
Drugi je pumpa. Razlog za 2pin na jednom originalnom ventilatoru je da meri brzinu samo jednog ali upravlja brzinom oba tako da se vrte istom brzinom (jedan nema senzor).
Za sve 3pin ventilatore i pumpe treba u BIOS-u da sa nemesti na DC Contruol umesto PWM. Ako ima Auto onda nema veze, sam će da namesti,
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno