Šta je novo?

Povezivanje plafonskih zvučnika na TV | poptuni početnik | pomoć

ShawnSVP

Zapažen
Učlanjen(a)
01.08.2020
Poruke
1
Poena
21
Malko duži post, molim za strpljenje :)

Ljudi pomagajte, nimalo se ne razumem u audio tehniku, a želim da ovo odradim kako valja.

Naime, u novom stanu su mi u spušteni plafon ugradili plafonske zvučnike (slika br. 1), ima ih 4 - svaki u jednom ćošku (model i info zvučnika na slici br. 2).
Njihov izlaz je dat na ostalim slikama.

Ono što ja želim je da nabavim uređaj koji će povezati te zvučnike na TV, i ako je moguće da nezavisno od toga taj uređaj ima Bluetooth da se može puštati muzika na plafonske zvučnike (ili USB, štagod). Naravno, uputite me u to šta mi treba od uređaja, koji preporučujete (nemam previše novca za izdvojiti, a i svakako mi uređaj treba zarad povezivanja) i kako povezati sa žicama. Ako i taj uređaj ima i radio, bilo bi odlično. (Stvarno se ne razumem u uređaje, nemojte zameriti)

Sad, recite vi meni, da li je to optimalan izbor, da li sam nešto propustio ili pogrešno shvatio?. Da li to ima smisla i izvodljivo li je? Kakav mi uređaj treba uzevši u obzir specifikaciju zvučnika? Model TV-a je LG 55UM7050PLC.
Takođe, pretpostavljam da ovi zvučnici nisu ništa posebno, služiće mi samo kao za pozadinsku muziku dok ne nabavim nešto konkretnije, ali ne planiram to skoro da bude.

Ako imate još nekih ideja koje su možda i bolje od ovoga, veoma sam otvoren da ih čujem.

P.S. Od čega je ovaj sivi kabl, na poslednjoj slici?
 

Prilozi

  • Zvucnik 1.jpg
    Zvucnik 1.jpg
    134.7 KB · Pregleda: 36
  • Zvucnik 2.jpeg
    Zvucnik 2.jpeg
    136 KB · Pregleda: 36
  • Kabl 0.jpeg
    Kabl 0.jpeg
    111.1 KB · Pregleda: 35
  • Kabl 1.jpeg
    Kabl 1.jpeg
    324.7 KB · Pregleda: 32
  • Kabl 2.jpeg
    Kabl 2.jpeg
    199.7 KB · Pregleda: 34
Ti zvučnici su ti najverovatnije potpuno beskorisni pošto rade na 100V mreži, odnosno može iz pogoniti samo PA pojačalo koje daje 100V na izlazu, a svaki zvučnik se odvaja sa te mreže transformatorom. Ne postoji način da te zvučnike spojiš na klasično pojačalo, a kamoli na televizor. Uz to, ovim zvučnicima se pasivom limitira niska frekvencija u zvuku da ne bi probili pojačalo, pa zvuče kao prazna kanta. Dobri su za tržne centre, aerodrome, ali za kuću...odustani pre nego što se ugruvaš finansijski.
 
..... u novom stanu su mi u spušteni plafon ugradili plafonske zvučnike (slika br. 1)...

P.S. Od čega je ovaj sivi kabl, na poslednjoj slici?
Valjda znaš šta si kupovao, koji su tačno ti zvučnici i da li su imali mali trafo negde na sebi, pitaj one koji su ugrađivali kako su vezali kablove koji ti izlaze iz zida, isto pitaj i za šta služi taj sivi kabl (meni liči na neki LAN kabl).
 
Samim tim što su zvučnici plafonski ne mora da znači da su i 100V zvučnici sa trafoom. Nažalost, iz slike koju je @ShawnSVP postavio, ne može mnogo više da se zaključi o samom tipu zvučnika pa se ne može detaljnije pomoći.
 
Ima kojekakvih 100V pojacala na onom sajtu oduzimam dodajem vec od 20-30e, ako se zvucnici zaista 100V
 
Nazad
Vrh Dno