Šta je novo?

Windows 98 problem

thetomica

Poštovan
Učlanjen(a)
11.03.2017
Poruke
72
Poena
59
Da li neko ima iskustva sa instalacijom win98, ja sam pratio tutorijale i nekako sam instalirao i na kraju instalacije kada se komp restartuje promenim 1st boot device na hard disk međutim on stalno ulazi u ovaj win98 start menu i pita me da izaberem da li hoću u safe mode ili normal itd. I ja tu šta god da izaberem on se restartuje ponovo i opet dođe na taj meni i tako u krug i nikada ne mogu da uđem u windows... Da li može neko da mi pomogne? Hvala
f7cfd6c264bef28664288c6d01dc95fa.jpg
 
HelplessOffensiveIndianpalmsquirrel-size_restricted.gif
 
Nijesi podesio nešto kako treba.
Imaš li nekoliko diskova?
Ovo ne možeš na novijim procesorima da instaliraš, valjda to znaš?

Jei ti SATA ili Anchi mod?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Anchi, jedan, procesor pentium I
Verovatno su problem podesavanja
 
Nijesi podesio nešto kako treba.
Imaš li nekoliko diskova?
Ovo ne možeš na novijim procesorima da instaliraš, valjda to znaš?

Jei ti SATA ili Anchi mod?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Kakav crni Sata na P1 sistemu.

Prijateljski savet - za Pentium 1 koristi Windows 95 OSR2, ne ide Win98 dobro sa Pentiumom 1. Čak ni sa MMX varijantom, malo bolje sa Pentium Pro - lično testirao pre 25 godina.

Proveri i hardove, ko zna na kojem ima neki trag nečega što blokira normalan boot.. Probaj samo sa jednim hardom.
 
Kakav crni Sata na P1 sistemu.

Prijateljski savet - za Pentium 1 koristi Windows 95 OSR2, ne ide Win98 dobro sa Pentiumom 1. Čak ni sa MMX varijantom, malo bolje sa Pentium Pro - lično testirao pre 25 godina.

Proveri i hardove, ko zna na kojem ima neki trag nečega što blokira normalan boot.. Probaj samo sa jednim hardom.
Možda si vidovit pa si znao koja mu je konfiguracija na kojoj radi ali ja nisam.
Ali zato pitam...

Takođe koristio na MmX i 95 i 98se i milenijum bez ikakvih problema.
Anchi, jedan, procesor pentium I
Verovatno su problem podesavanja
Koliko RAMa imaš?
Da odradiš test te RAM memorije prvo?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
nije ti instaliran windows, loš cd, loš hard disk nešto nije prošlo kako treba... Ne kapiram samo šta će ti to praviš neku retro kolekciju ili šta
 
Ubio bih da mogu da se sutra probudim u 1998. :)

Pre ili posle Half Life?

Ja bih pre, taman da odigram Age of Empires, Jedi Knight iDiablo. Kada to završim stiže Gordon a posle njega Heroji 3. Na kraju godine će se pika UT i Q3A u LANu. Pa onda otkrovenje zvano Homeworld. Stara, dobra i bezbrižna vremena.

Možda je čoveka udarila nostalgija pa bi da se igra sa spajalicom ili mu fali pucanje po desktopu ili oni što plesu po taskbaru. Nekad smo umesto rgba performanse pumpali refreshovanjem desktopa.

Jel win98 dovoljno mator da se može nazvati retro?
 
apsolutno,i XP i zlatno vreme igara su sad već retro,neki katof point po meni je Crysis.vintage je već druga stvar...
 
Sa obzirom da ti je taj Pentium I star oko 25 godina, gotovo izvesno mu je crkla CMOS baterija. Zato i nije bitno šta odabereš kao 1st boot device, jer to ionako neće biti sačuvano. Problem je što kod tih starih računara CMOS baterija nije zamenjiva, već je ugradjena u čip (Dallas RTC, koliko se sećam). Ako si vešt sa elektronikom, možeš da na ovaj čip nalemiš eksternu CMOS bateriju.
 
Nazad
Vrh Dno