Šta je novo?

Problem, sumnjam da je gpu ?!?!

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
Šta može biti problem u ovoj situaciji?

Problem se primećuje nakon pokretanja internet browser-a kada se otvori drugi tab - [video]https://streamable.com/hlrtwz[/video],

na slikama je možda izraženije Screenshot (57).jpg nakon toga plavi ekran se pojavljuje, Screenshot (59).jpg

Nakon podizanja OS, sve je normalno krenulo, da bi se ubrzo nakon 5-10 min još dva puta desilo na isti način da obori OS.
Desilo se drugog i trećeg puta da linije koje se pojavljuju u videu i na slikama, su izraženije razbacane po većem delu monitora (ako sam mogao da dočaram jer da uhvatim sliku je nemoguće u trenutku)

Nakon tog drugog puta, nije hteo bios da prepozna ram (2GB, toliko je bilo u kompu u trenutku) pa sam prebacio ram u drugi slot i normalno pokrenuo OS i sada sve normalno radi.

Šta je ovde problem, da li je grafička ili driver za istu ili možda ploča ?
 
Koja graficka je u pitanju? Ako je starija probaj sa nekim od starijih drajvera. Mada win 10 koliko vidim ne bi trebao da pravi problem sa starijim grafama ali probaj
 
Poslednja izmena:
Radi, radi normalno .... pa zabode na prikazan način. što se tiče temp. gpu kreće se 59-65C, uvek je oko 61-63C. gpu je HD4550, ovo sa gpu driverima nema veze?
Instalirani driver amd_catalyst_13.4_legacy_beta_vista_win7_win8 64-bit, win 10 ltsc.
 
Poslednja izmena:
Radi, radi normalno .... pa zabode na prikazan način. što se tiče temp. gpu kreće se 59-65C, uvek je oko 61-63C. gpu je HD4550, ovo sa gpu driverima nema veze?

Pa mozda i ima veze sa drajverima, probaj neke od prosle godine ili cak starije drajvere za svaki slucaj. Temperature su ok ne vidim tu problem

Probaj ove sa njihovog sajta posto vidim da poslednje koje imaju zvanicne podrzavaju poslednji OS windows 7
https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-R455D3-512I/support#support-dl-driver

Samo iskljuci windows update da ih ne nadogradi sam na poslednju verziju

edit: Za pocetak vrati catalyst na default ako si podesavao nesto pa vidi
 
Poslednja izmena:
Nikakva podešavanja naknadana nisam radio, sve je po default-u, driver je skidan odavde za Windows 8 - 64-Bit Edition, kao najnoviji i najkompletniji (valjda će na AMD site-u biti najnoviji driver-i?) a instalacija je urađena ovim tokom, mžda zadnja slika iz pdf-a kazuje kako treba ili ne treba da bude na samom kraju instalacije?
 
Poslednja izmena:
Znam da je uvek pozeljno imati poslednje drajvere ali ja licno bih probao one sto sam ti predlozio jer. Sa DDU izbrisi predhodne i probaj ove starije i onda tu otpisujes problematiku sa drajverima i gledas sta dalje. Ili izbrisi sa DDU i pusti windows da instalira sam kako kod. Probaj ovo prvo ako te ne mrzi sa starijim drajverima. Meni je regresija pomagala nekoliko puta i nisam imao poslednje drajvere instalirane ( retko kad ali bilo je trenutaka )

Necu vise da te davim sa drajverima ;)
 
Koji da stavim Screenshot (78).png, prvi ili drugi, ove za win 7 kojji su i 32-bit i 64-bitni?
Win-u je strogo zabranjeno bilo kakav update drivera:), tako da samo ručno.
 
Ove prve za win7 64 bit i time iskljuci drajvere iz problema jer je stara grafica

ako ti je sve isto onda probaj da iskljucis hardware acceleration u browseru jer on prebacuje posao sa cpu-a na gpu. Vidim da ti je ram memorija mozda problem i to proveri posle, 2gb je malo za win 10...
 
Poslednja izmena:
Pa ne moras. Ako ti ovi najstariji ne rade onda nema potrebe. Probaj one sto sam ti napisao i tu mozes da zavrsis sa drajverima. Imas malo ram memorije to je cinjenica. Da dodas ako nadjes jos 2gb pa vidi. Browseri sami po sebi jedu memoriju a windos 10 sam trazi 3-4 GB da radi kazi ga normalno, tecno

edit: onakav plavi ekran ne izlazi zbog graficke, mada meni nije nikad. Problem sa slikom da asocira na graficku ali kad bolje pogledam mislim da ti ram pravi problem
 
Poslednja izmena:
imam još 2GB rama, izvadio sam ih misleći da pravi problem, jer u memotest86 i 86+ pokazuje neke greške, ako uparim oba dešava se isto, češće, kada provrtim kroz pomenute testove ovaj ram koji je aktivan nikakve greške ne izbaca., nisam pametan ....
 
Pa ram onda, ako nadjes neki sa strane pa samo njega probaj a ta dva skloni sta da se radi, odradili svoje
 
cpu sa stock kulerom mi nabija obrtaje preko 4500rpm temp cpu 35C, gpu 61C, MB 44C, neki drugi senzor sa MB 35C, sve je normalno koliko vidim sem vent cpu-a
 
Poslednja izmena:
Rayko@
nisam uspeo da instaliram driver vga_driver_ati_vista(x7)_8.7 sa site-a Gigabyte, instalirao sam sa site-a AMD-a 13-9-legacy_vista_win7_64_dd_ccc_whql, tako da ću videti kako se ponaša na dalje.

CountMike@ Ne razumem šta treba da iskopiram odavde da vidim da je greška
 
Ovu adresu da otvirim greska.PNG, dobijam ovo, šta ovde treba da radim Screenshot (86).png
 
iz prve slike na prethodnoj strani je potpuno očigledno da se određeni bga kontakti na podnožju gpu čipa "pipaju" , tako da imaš artefakte i instalacija drajvera ne prolazi.
problem nije softverski, već hardverski.

prolazno rešenje je duvaljka ili rerna, trajno rešenje je reball, savet prijatelja, - kupi novu grafičku karticu.
 
Poslednja izmena:
Hvala kokane na odgovoru.

Nisam se javljao iz razloga da vidim kako se ponaša na dalje.
Ovako je teklo,

jedan ram neće da čita ni jedan kanal, tj. nema zvučnog signala niti ulaska u bios (dok je čitao dešavalo se ono iz prve slike), sada ovaj drugi ram isto prvi slot neće da čita (nekad oće nekad neće, više neće nego što hoće), iako podigne OS iz prvog kanala dešava se ista slika stim što se sada prvi put zaglavi slika (kao iz prve slike) i mora ručno da se restartuje a pre se slika pojavljivala samo na blic i sam se restartuje i prijavi plavi ekran.

Rekoh ajde da probam da ovom ram stiku koji imam, oborim brzinu sa 1333MHz na 800MHz. Toga dana cpu mi je povremeno odlazio u 100% te se povremeno javljalo neko zujanje, nakon nekog vremena dignem brzinu na 1066MHz i evo već dan ipo radi bez problema.

Šta je zaključak iz ovog, da li je gpu (ona slika se zasada ne javlja niti OS pada, nema ni plavog ekrana), da li je jedan ram slot crko i to onaj I do cpu-a ili je ploča u problemu, zašto radi ako smanjim brzinu na 1066MHz a dok je bila na 1333MHz dešavalo se da obara OS. Da li ploča polako crkava....
 
Oui
 
Nadam se da sam odabrao pravu temu za pitanje.
Imam nVidia GeForce GT 710 2gb ddr3 64bit, ali kada otvaram neke programe slika mi zasecka, cak i Chrome kad otvorim, start meni... Ponasanje racunara kao da nema drajvere za graficku, a ima.

i3 9100F, 8gb ddr4 koristim na dva full HD monitora.

https://ibb.co/y5138vM

Da li je do graficke, kao da je preslaba?[
 
Snimi kako do "seckanje" izgleda, stavi na streamable.com i daj link.
 
Nazad
Vrh Dno