Šta je novo?

Uklanjanje BIOS passworda

Tomas577

Cenjen
Učlanjen(a)
07.02.2012
Poruke
33
Poena
154
Zna li neko kako da uklonim BIOS password na laptopu acer nitro 5
(Model: AN515-42-R0WY, Part Number: NH.Q3REX.019)

Pokusavao sam vaditi cmos bateriju (naravno bili su iskljuceni i glavna baterija i punjac), ali nije pomoglo.
Cak sam ukljucivao laptop bez cmos baterije.
Pokusavao sam i da izvasim bateriju i da sacekam neko vrijeme, ali ni to nije pomoglo.
Svi oni alati sa kojih se boot-a i koji brisu password mi naravno ne mogu raditi, jer ne mogu boot-ati sa usb-a.

Ima li iko ideju sta jos da pokusam?
 
Nisam nasao konkretno za svoj model. Nasao sam likove koji prodaju passworde za sve brendove i modele.
I kako to uopste funkcionise, otkud njima sifra? Kako oni dodju do nje.

ps. gdje ta podesavanja ostaju sacuvana, u kojoj memoriji? kako bez baterije moze pamtiti sva podesavanja?
 
Nije da ne vjerujem, nego me cisto onako zanima.
Nikad mi se nije desavalo da ne mogu otkljucat vadjenjem baterije.
I to je tako doslo fabricki, nije niko zakljucavao prije mene.
Cemu uopste fabrika zakljucava bios, nije mi jasno.
 
Ja sam na firminom DELLu (koji sam otkupio) imao pass za promenu u BIOSu (mogao sam da uđem normalno)

Pisao sam Dellu, objasnio situaciju i poslao sve podatke o laptopu, poslali su mi toll free broj koji treba da okrenem i za 10ak minuta razgovora i diktiranja nekih podataka, tehničar mi je poslao kod za otključavanje.

Probaj tako
 
Da li si kupio nov laptop? Nemoguce da je dosao zakljucan a ako jeste kontaktiraj ovlascen servis, tu nesto nije ok.
Inace sifru pamti u posebnom cipu koji pamti i bez napona a moze da se menja vrednost. Obicno se koristi ili neka master sifra ili ako ima request kod neki na osnovu toga ovde:
https://bios-pw.org/
Ili mora da se zameni fizicki taj cip.
 
Nisam kupio nov, ali ne vjerujem da je prethodni vlasnik ista radio, jer nije ni znao da ima password. Cak sam ga uzeo sa sistemom koji je dosao uz laptop, niko u medjuvremenu nije reinstalirao sistem.
Jedino ako prethodni vlasnik laze...

Probao sam 3 puta pogrijesiti sifru i dobijeni kod unijeti bas na taj sajt koji si naveo. Dodijem neki kod od 10 karaktera, ali nije uspjelo.
 
Da nije bio službeni laptop, pa ga vlasnik otkupio i preprodao?
Pozdrav
 
Uspio sam :smoke:
Ponovo sam kucao kod na onaj sajt, ali sam ovaj put dobio drugaciji kod. I ovaj je uspio. Proslo je mozda 2-3 mjeseca od kad sam prvi put pokusao na tom sajtu, vjerovatno su update-ovali kodove.

Da nije bio službeni laptop, pa ga vlasnik otkupio i preprodao?
Nemam pojma. Jel firme zakljucavaju laptope koje daju radnicima? Nisam upucen.

Izvadiš ssd/hdd iz laptopa ubaciš u drugi računar, pobrišeš particije i napraviš nove i pokreneš instalaciju sistema. Kada krene u prvi restart odmah isključiš mašinu i ne dopustiš nastavak instalacije. Vratiš ssd u tvoj laptop i nastaviš instalaciju.

Ako radi boot sa SSD/HDD mozes da stavis na drugu masinu, pokrenes instalaciju Windowsa do prvog restarta i onda ugasis i vratis u laptop i nastavlja dalje.

Svakako hvala za ovu ideju, ovo je ekstra za one koji ne uspiju.
 
...
Nemam pojma. Jel firme zakljucavaju laptope koje daju radnicima? Nisam upucen...
Zavisi od firme do firme. Ove ozbiljne uglavnom zaključavaju da bi smanjile glavobolju IT odeljenju.
Ne zaključavaju samo BIOS, zabranjuju i korišćenje USB diskova i memorijskih kartica i slično.
Pozdrav
 
reset windowsa začuđujuće lepo radi pogotovo kad se odradi dism i sfc pre.
 
Ne znam sta si htio reci, ali ako si mislio da je moguce uraditi reset umjesto reinstalacije, nije to uopste razlog sto sam trebao uci u bios. Ima u biosu i mnogo drugih opcija osim mijenjanja redoslijeda butanja sa diskova.
Recimo, na mom laptopu tachpad je radio samo sa jednim prstom i samo klik i dvoklik, bez skrolanja (bez obzira sto sam imao sve najnovije drivere), jer je po defaultu tachpad pio podesen na 'basic' mod u biosu, tek sad kad sam ga postavio u 'advanced' imam sve one opcije sa 2,3,4 prsta, skrolanje i sl.
Za odabir diska za butanje nema ni potrebe ulaziti u bios, kad vec ima onaj meni na F12 (ali i to mi je bilo iskljuceno u biosu po defaultu)...
 
nadovezao sam se na vađenje diska,stavljanje u drugi računar i vađenja diska po prvom restartu,par godina reset naročito nakon češljanja sa dism i sfc-om radi toliko dobro da je ovaj metod nepotreban.
 
Ja ima lenovo thinkpad l440 i zakljucan BIOS, kupio sam SSD ali posto je yakljucan nije moguce da instaliram Widows udje u BIOS, ali tamo je sve zakljucano...imam neki stariji rack i tu sam ubacio SSD kako bi pokusao externo da instaliram windows, ali on u tom racku ne radi.

jel moye objasnjenje kako da uradim reset windowsa kako bi otkljucao windows...posto je ovo mucenje.
 
prvo vidi jel možeš da okineš boot meni,f8 je mislim na lenovu.
 
U boot mani se moze uci, ali se ne moze izabrati disk koji se nalazi u samom laptopu.
Kada pokusam da ukucam 3 sifre pogresne za ulaz u BIOS, sem zabrane ne dobijam nikakve poruke tj. kodove.
U BIOS mogu da udjem samo kad pritisnem ENTER ali je u njemu sve zakljucano.

Nemam racunar na koke mogu da instaliram SSD, pa da prebacim posle u laptop
 
Pa pre 3,4 meseca.Crko mi je hard disk i ja sam ubacio svoj hard koji ima windows instaliran u sebi. laptop je nastavio da radi sa tim novim diskom, ali je ostao jos uvek zakljucan BIOS.
U BIOS se moze uci bez sifre, ali su vecina opcija zakljucane.
 
Nisam lepo objasnio windows koji je bio na disku instaliran je ranije na nekom mom prethodnom racunaru...i kada mi je crko hard ja sam samo zamenio hard diskove i na laptopu stavio stariji hard, koji je za divno cudo proradio i povukao win i evo jos uvek radi. Kada sam zamenio taj hard i ubacio SSD kako bih instalirao nov windows i ako posle paljenja laptopa pokrenuo boot meni,on vidi hard disk (NOVI SSD NA KOM JE TREBAO DA SE INSTALIRA SISTEM) ali flash memoriju ne vidi sa koje treba da se pokrene instalacija i u tom meniju nije moguce bilo sta izabrati.

Ko sto sam i rekao moze se uci u BIOS i ako ima sifra i pogledati BIOS, ali su sve opcije zakljucane.
 
Nisam lepo objasnio windows koji je bio na disku instaliran je ranije na nekom mom prethodnom racunaru...i kada mi je crko hard ja sam samo zamenio hard diskove i na laptopu stavio stariji hard, koji je za divno cudo proradio i povukao win i evo jos uvek radi. Kada sam zamenio taj hard i ubacio SSD kako bih instalirao nov windows i ako posle paljenja laptopa pokrenuo boot meni,on vidi hard disk (NOVI SSD NA KOM JE TREBAO DA SE INSTALIRA SISTEM) ali flash memoriju ne vidi sa koje treba da se pokrene instalacija i u tom meniju nije moguce bilo sta izabrati.

Ko sto sam i rekao moze se uci u BIOS i ako ima sifra i pogledati BIOS, ali su sve opcije zakljucane.

Uradi ovo:
Ako radi boot sa SSD/HDD mozes da stavis na drugu masinu, pokrenes instalaciju Windowsa do prvog restarta i onda ugasis i vratis u laptop i nastavlja dalje.
 
Probao sa instalacijom ne radi...izvukao SSD posle prvog restarta, nastavio je da se instalira WIndows, ali nije skinuta sifra sa BIOS-a.
 
Mislim da je to samo trik za instalaciju windowsa u slucaju da ne mozemo da podesimo boot order (nisam nikada imao potrebe da isprobam, ali trik zvuci dobro).

A svakako da to ne moze otkljucati BIOS.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno