Šta je novo?

Nišlije prijavile ženu zbog prevare tokom onlajn kupovine, policija ispituje slučaj

Ja sam uplatio 500e unaprijed čovjeku iz Jagodine (koji ima oko 1200 prodaja laptopova na KP) koji je nakon uplate poslao laptop.

Doduše čuli smo se telefonom prije toga. Poverenje su ipak one prodaje...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ипак је најбоље проценити на основу оцена. Ја на КП шаљем и поузећем (наравно, тек регистрованим корисницима и онима са много негативних не шаљем). Такође сам уплаћивао унапред (и пост-нетом, и на рачун) за мининг ригове и опрему по 90.000.
Десило се наравно неколико превара (враћен пакет). Занимљиво је да се то десило на КП са људима који нису имали негативне оцене а имали су позитивне, док се на Лимунду/Купинду није десило, за сада, ни једном.

На Лимунду сам слао човеку са чак 20 негативних (уз 70 позитивних), али је њих имао као продавац а не као купац.
Што се мене тиче, најједноставније ми је да запакујем пакет и пошаљем поузећем, без да чекам уплате и гледам ко је шта уплатио. Мада на Лимунду и Купинду доста њих сами траже да уплате унапред јер им је тако јефтиније.

Кад купујем најјефтиније ми је да цео износ уплатим унапред пошто сам у МТС банци, немам провизију ни за уплату на рачун ни за e-banking трансакције. Задњи пут сам тако човеку пустио око 120.000 преко рачуна (нисам ни знао да може толико од једном.). Могу да наручим и поузећем ако није превише скупа поштарина али се за веће суме не исплати јер се рачуна поштарина по тежини + поштарина по вредности пакета и још поред тога и поштарина за уплату откупног износа. Доста њих који шаље Пост Експресом изабере пост-нет са којим све то изађе превише.
 
Ja bih voleo da na KP postoji filter koji kaže nešto tipa "eliminiši oglase koji kažu "šaljem nakon uplate na racun""

Ovako moram sam, manuelno da ih preskačem.

:p

Ja sam prodavaom neke jeftine stvari iz kuce tipa do 700 dinara i trazio sam uplatu na racun iz razloga sto se par puta desilo da kupac ne preuzme robu a meni se ne isplati da PLACAM DUPLU POSTARINU

Sto se tice bicikle iz oglasa cenim da je bila trecina ili bar pola cene od realne
 
Poslednja izmena:
Naravno, nije nikakav problem, pravo izbora prodavca, samo je bzvz. što to nije opcija za izbor u samom KP sistemu, da prodavac klikne koji vid transakcije preferira.
Tada bi kroz filter mogli da se izaberu ili sakriju takvi oglasi. Ja bi ih ignorisao (pravo izbora kupca).
Mislim, i ovako ih ignorišem, ali moram to da radim manuelno, što ponekad zahteva određeni gubitak vremena.
 
Ja preferiram uplatu na racun, zna se ko je i gde zivi osoba kojoj placam, ako dobijem cepanicu imam koga da jurim.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Ja sam prodavaom neke jeftine stvari iz kuce tipa do 700 dinara i trazio sam uplatu na racun iz razloga sto se par puta desilo da kupac ne preuzme robu a meni se ne isplati da PLACAM DUPLU POSTARINU

Sto se tice bicikle iz oglasa cenim da je bila trecina ili bar pola cene od realne
To ako šaljete preko Post expressa. U ostalim kurirskim službama se ne plaća dupla dostava samo cena dostave u jednom pravcu.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ja bih voleo da na KP postoji filter koji kaže nešto tipa "eliminiši oglase koji kažu "šaljem nakon uplate na racun""

Ovako moram sam, manuelno da ih preskačem.

:p

A šta ti misliš, da su to prodavci iz ćeifa odlučili da pišu?
Zamisli koliko ima bolesnih i dokonih ljudi na Interentu, u suštini isto kao i u realnom životu.

A sad se postavi u ulogu prodavca. Neko nema preča posla nego ide surfuje oglasima i traži nekome da napakosti. Nađe žrtvu, recimo tebe kao prodavca i kupi SIM karticu na trafici za 300 din i zove, vrlo ljubazan, zainteresovan, postavlja prava pitanja, deluje ti kao vrlo razumna osoba, slaže se sa tvojom cenom i pošalje ti podatke da mu pošalješ predmet pouzećem. Naravno podaci izmišljeni ili od nekoga koga taj zna a želi da se zeza sa njim. I tako ti pošalješ i pratiš status i vidiš sutradan stigla pošiljka ali ovaj je ne podiže. Zoveš broj sa koga je zvao, broj isključen. Predmet stoji u pošti 3 dana i vrati se tebi, plaćaš duplu poštarinu i moliš Boga da se predmet nije oštetio u duplom putovanju.

Šta ćemo sad? Hoćeš da podneseš prijavu u policiji za lažno naručivanje? Ili ćeš da se opametiš i pridružiš grupi prodavaca koji su ovo doživeli i ostavljaju ovaj komentar. I glava više ne boli.

I ne razumem tu želju da gledaš predmete van svog mesta boravka. Ja većinu stvari koje sam kupio sam kupio u Beogradu i to isključivo lično, probao, uverio se da je ispravno. Samo naručivanje iz drugog mesta je pretpostavka za katastrofu jer se u jednačinu ubacuje i transport gde mnogo može da pođe po zlu.
 
Poslednja izmena:
A šta ti misliš, da su to prodavci iz ćeifa odlučili da pišu?
Zamisli koliko ima bolesnih i dokonih ljudi na Interentu, u suštini isto kao i u realnom životu.

A sad se postavi u ulogu prodavca. Neko nema preča posla nego ide surfuje oglasima i traži nekome da napakosti. Nađe žrtvu, recimo tebe kao prodavca i kupi SIM karticu na trafici za 300 din i zove, vrlo ljubazan, zainteresovan, postavlja prava pitanja, deluje ti kao vrlo razumna osoba, slaže se sa tvojom cenom i pošalje ti podatke da mu pošalješ predmet pouzećem. Naravno podaci izmišljeni ili od nekoga koga taj zna a želi da se zeza sa njim. I tako ti pošalješ i pratiš status i vidiš sutradan stigla pošiljka ali ovaj je ne podiže. Zoveš broj sa koga je zvao, broj isključen. Predmet stoji u pošti 3 dana i vrati se tebi, plaćaš duplu poštarinu i moliš Boga da se predmet nije oštetio u duplom putovanju.

Šta ćemo sad? Hoćeš da podneseš prijavu u policiji za lažno naručivanje? Ili ćeš da se opametiš i pridružiš grupi prodavaca koji su ovo doživeli i ostavljaju ovaj komentar. I glava više ne boli.

I ne razumem tu želju da gledaš predmete van svog mesta boravka. Ja većinu stvari koje sam kupio sam kupio u Beogradu i to isključivo lično, probao, uverio se da je ispravno. Samo naručivanje iz drugog mesta je pretpostavka za katastrofu jer se u jednačinu ubacuje i transport gde mnogo može da pođe po zlu.


Meni se ovo jednom desilo, vrlo slicna situacija :), novi clan na KP zvao telefonom da naruci maticnu, sve se lepo dogovorili, sutradan poslao, kad mi kupac javlja predomislio se ipak, a ja paket poslao i onda sam morao cekati 10 dana da mi se vrati paket, u medjuvremenu sam izgubio 4-5 ozbiljnih kupaca) , izgubio 10 dana, izgubio 600 dinara i tako....Pouzecem slati samo kupcima sa bar 40-50 pozitivnih, ostali prvo uplata pa slanje...kome se ne svidja, neka produzi dalje, bolje i izgubiti kupca, nego izgubiti 10 dana cekanja, 500-600din i zivce...a kad se prodaje nesto od 200-300e, tad traziti samo uplatu od 2000-3000din, a ostatak neka plati kuriru ako se tako oseca sigurnije, mada u takvim situacijama kupac obicno uplati pun iznos.
 
Poslednja izmena:
Po meni je ovo najcudnija situacija koju sam video u poslednje vreme.

Lik nabavljao telefone ko zna odakle i nekom magijom po nizoj ceni od svih (garantovano ga je dobar deo ljudi ovde uocio na KP), cekali ljudi dugo navodno ali je i stizalo i odjednom naprasno sledeca situacija:

Screenshot_2020-08-11 KupujemProdajem Praktično sve .png

Inace odnos ocena 180-3

Naravoucenije - unapred samo uzimam.
 
Šta je tu čudno? Presušili švercerski kanali, nema odakle da nabavi robu, ili se duže nabavlja. Još ako je ovo iz komentara prodavca istinito (sasvim moguće da jeste), eto problema.
Pozdrav
 
I ne razumem tu želju da gledaš predmete van svog mesta boravka. Ja većinu stvari koje sam kupio sam kupio u Beogradu i to isključivo lično, probao, uverio se da je ispravno. Samo naručivanje iz drugog mesta je pretpostavka za katastrofu jer se u jednačinu ubacuje i transport gde mnogo može da pođe po zlu.
Lako je vama iz Beograda da tako mislite kad se 50% celokupnog stanovnistva Srbije dnevno nalazi u Beogradu. Ja sam iz Pozarevca, znas li kolika je retkost da nadjem ono sto mi treba u gradu ili okolini? Imam preko 300 transakcija na KP, a da l' sam deset obavio u svom gradu.
 
Razumem, ali došlo je mnogo loše doba, ljudski obraz je deficitarna roba. Čitate komentare gde se u prodavnicama prodaje polovna tehnička roba kao nova, šta reći onda za kupovinu polovnih stvari bez garancije preko oglasa. Treba otvoriti četvore oči i kao prodavac i kao kupac. Ako nešto izgleda suviše dobro da bi bilo istinito obično i nije. Ni Benchmark nije što je nekad bio, pun je preprodavaca i ponekog prevaranta.
 
Moja praksa je da narucujem samo do cifre za koju sam spreman da se oprostim, znači nista skuplje od 50 ojra, sve preko toga samo licno
 
Razumem, ali došlo je mnogo loše doba, ljudski obraz je deficitarna roba. Čitate komentare gde se u prodavnicama prodaje polovna tehnička roba kao nova, šta reći onda za kupovinu polovnih stvari bez garancije preko oglasa. Treba otvoriti četvore oči i kao prodavac i kao kupac. Ako nešto izgleda suviše dobro da bi bilo istinito obično i nije. Ni Benchmark nije što je nekad bio, pun je preprodavaca i ponekog prevaranta.

Sve si u pravu. Hvala bogu, za sad nisam imao ni jedan problem ni kao kupac ni kao prodavac, a preferiram da uplatim novac prodavcu na račun pre slanja.
Samo sam hteo da skrenem pažnju koliko je teže nama iz manjih sredina.
Više puta sam cimao poznanike komercijaliste da se nađu sa prodavcem ili kupcem u Beogradu i obave kupoprodaju u moje ime.
 
Lako je vama iz Beograda da tako mislite kad se 50% celokupnog stanovnistva Srbije dnevno nalazi u Beogradu. Ja sam iz Pozarevca, znas li kolika je retkost da nadjem ono sto mi treba u gradu ili okolini? Imam preko 300 transakcija na KP, a da l' sam deset obavio u svom gradu.

Slažem se. Ja sam iz Jagodne. Ovde nikad nema ono što mi treba. Sada mi je frka jer Mađari više ne šalju (zbog jmbg, cene i poreske), nego samo Beograd, Novi Sad i Subotica. Sada moram dodatno da se dovijam.


Ja preferiram uplatu na racun, zna se ko je i gde zivi osoba kojoj placam, ako dobijem cepanicu imam koga da jurim.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Ovo radim i ja, samo da ti dopunim rečinicu. Svim pravnom i legalim sredstvima. Nikako ne nasiljem, a posebno ne fizičkim.
 
Ja sam coveku sa 1000 pozitivnih ocena uplatio unapred preko racuna za slusalice od 80e. Nisam ni najmanje posumnjao da ce me prevariti, sve je proslo u redu. Gledam ocene, koliko ih ima, da li ima negativnih, da li je nalog otkupljen od nekoga (tipa ranije prodavao odecu, pa odjednom tehniku)...
 
Ja sam coveku sa 1000 pozitivnih ocena uplatio unapred preko racuna za slusalice od 80e. Nisam ni najmanje posumnjao da ce me prevariti, sve je proslo u redu. Gledam ocene, koliko ih ima, da li ima negativnih, da li je nalog otkupljen od nekoga (tipa ranije prodavao odecu, pa odjednom tehniku)...
Ja sam nekim "Mađarima" hteo da uplatim na račun ali oni nisu hteli, samo otkup kurirom.
 
Bolje ići na lično preuzimanje robe makar i od Subotice do Vranja , bolje i gorivo potrošiti nego imati ovakve probleme.
 
Nazad
Vrh Dno