Šta je novo?

Trzanje ili štucanje slike

D.Zivkovic

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruke
542
Poena
180
Imam Sapphire RX 580 nitro grafičku, napajanje je Seasonic SII-12 620w, sistem Windows 10. Radi se o tome da se u igrama, a ponekad i u samom Windowsu javlja trzanje ili štucanje slike na momente. Uzrok nije nagli pad FPS-a, kada se to desi FPS je i dalje stabilan. Primetio sam da se takođe na momente dogodi da se na blic pojavi neki efekat sam od sebe, tipa na primer eksplozija ili projektil (zavisi od igre). Temperature grafičke, procesora, napajanja i ploče su potpuno stabilne i u granicama normale. Grafička je kupljena nova krajem prošle godine i uopšte nije previše opterećivana. Probao sam stres test u furmarku i sve je kako treba, čak se tu ne pojavljuje nikakav gore navedeni problem. Instalirao sam najnovije drajvere (uvek koristim DDU za deinstalaciju), muvao sve i svašta po setovanjima, ali bezuspešno. Kopao sam po internetu i saznao da na Win10 postoji problem sa flikerovanjem, ali ne znam da li bi se moj problem mogao svesti pod tu kategoriju. Ima li šta što bih mogao još da probam a da nije reinstalacija Windowsa ili vraćanje možda na prethodnu verziju?
 
To je obično posledica nečega u windows-u, neki program ili service počne da čita ili piše po disku (specijalno ako je HDD) i onda sve stane za trenutak. Specijalno ako je malo ili spora memorija.Pogldaj svetlo za disk activity, verovatno će da stoju upaljena neko vreme.
 
Poslednja izmena:
Ssd je, a ni memorija nije spora. Čak i da su spori hdd i memorija to ne može imati veze sa grafičkim anomalijama u vidu pojave eksplozija itd. Slika trza ali igra ne glavi niti se zaustavlja u tom trenutku.
 
Slika se renderuje u procesoru, programi i igre rade preko processora i memorije.
 
Poslednja izmena:
Slika se prikazuje i renderuje ili obrađuje u grafičkom procesoru. Barem je to u većini slučajeva pravilo danas. Ako misliš na zx spectrum onda bih mogao sa tobom da se složim. :)
 
Ako ti tako kažeš onda dobro, samo me zanima zašto se isto događa kada ima premalo RAM-a ?
 
Poslednja izmena:
Koji procesor, koja ploča, koja memorija i koliko, koji klok memorije i procesora, koji ssd, koje igre i kakve igre i kako igraš(onlajn ili ne).

Primetio sam da se takođe na momente dogodi da se na blic pojavi neki efekat sam od sebe, tipa na primer eksplozija ili projektil (zavisi od igre).

Ovo liči na problem sa igrama, internetom i onlajn saigračima.
 
Poslednja izmena:
Koji procesor, koja ploča, koja memorija i koliko, koji klok memorije i procesora, koji ssd, koje igre i kakve igre i kako igraš(onlajn ili ne).



Ovo liči na problem sa igrama, internetom i onlajn saigračima.

Dešava se i u samom Windowsu da slika na blic zatitra, ali veoma retko.

Konfiguracija:
Core i5 - 4570 default klok
ASRock Z87 oc formula
2x4 gb HyperX fury 1866mhz
Ssd - Intel 545s/128gb
Hdd - bez bad sektora

Optički internet bez laga, dakle problem koji imam nije uzrokovan velikim pingom ili lagom.

Igram Elite Dangerous i Crossout.

Meni liči na problem sa Windowsom ili sa grafičkom kartom, mada ko zna.
 
Dešava se i u samom Windowsu da slika na blic zatitra, ali veoma retko.
Jedanput može da se desi i da ništa ne znači, preko toga imaš problem. Dijagnostiku i isprobavanje redom niko ne želi ali u ovakvim situacijama je nužnost.
 
Jedanput može da se desi i da ništa ne znači, preko toga imaš problem. Dijagnostiku i isprobavanje redom niko ne želi ali u ovakvim situacijama je nužnost.

Slažem se, imam jedan rezervni hard disk pa ću na njemu instalirati Win 7. Ako se na njemu ne dešava onda bi trebalo da je do desetke
 
Nazad
Vrh Dno