Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

Samo da javim, danas sam uspeo nekako da ih ubedim da mi uključe VoLTE. Naime, priča ide ovako:
Ugovor je potpisala moja mama negde polovinom 2019. ugovor je u Boxu 4, Omorika 1 je tarifa. Moj telefon je Xiaomi Mi A3.

Timeline: Juče sam zvao korisnicki centar 0800 100 100, gde me je operater davio kako ne može da mi aktivira uslugu pošto nemam telefon sa onog njihovog spiska(moja greška je što sam uopšte spomenuo taj detalj, al dobro nebitno) Pitao sam da li može samo da mi uključi uslugu, na šta je on odgovorio može, ali daje mu neku grešku i verovatno je problem u mom telefonu (što naravno nema veze) i to se tako završilo. Sinoć instaliram apliakciju moj mts i odatle napišem zahtev za uključivanje usluge, ujutru dobijem mejl da mora vlasnik ugovora da podnese zahtev. Posle toga me je mrzelo da pišem opet mejl, pa sam probao preko onog virtuelnog asistenta Mile (posle 2 poruke koje ne razume, preusmeri vas na nekog od agenta) i predstavio se kao mama, rekao šta želim, oni rekli okej uključeno :D

Posle toga mi stigao sms kao da preuzmem podešavanja za internet i mms, ali ništa od toga nisam uradio (mislim da je to generički poslato posle uključivanja usluge). Otišao sam u aplikaciju telefon upisao * # * # 86583 # * # * i automatski se pojavila HD ikonica pored 4G.
 
Poslednja izmena:
Evo i meni aktivirali VOLTE na način koji je kolega opisao u prethodnom postu. Agent preko četa je samo tražio podatke, nije pitao za telefon. Imam box 4 plavi potpisan u januaru prošle godine, telefon mi 8 xeu rom. Jedino što SMS sporije šalje, oko minut.
 
Upravo aktivirao sebi Mi9t Pro xeu
 
Citam vase postove,prijavim se preko cata i stigne poruka da je aktivirano. Medjutim ne pojavljuje Volte oznaku. Telefon je Redmi Note 9.
Screenshot_2021-05-14-21-27-57-915_com.android.settings.jpg
 
Kada pozoveš nekoga jel ti piše HD poziv? Inače ni meni u status baru ništa ne piše, tek kad spustim notifikacioni panel stoji volte ikonicaScreenshot_2021-05-14-21-52-52-530_com.android.settings.jpgScreenshot_2021-05-14-21-52-40-834_com.android.settings.jpg
 
Ne,prebacuje na 3g ili H.
Screenshot_2021-05-14-22-22-12-527_com.android.settings.jpg
 
Da li si ukucao onaj kod, probaj i sa restartom telefona.
 
Jesam vise puta. Restartovao tel vise puta. Od mts-a stigao sms da je volte omogucen.
 
Ne znam što ne radi, kodom se aktivira , kada se sledeći put ukuca kod tada se deaktivira.
 
Nemoj ni da se trudiš, još uvek to ne radi kako treba. Moja iskustva, dosta slabije se čuje i često prekida zvuk. Ipak treba sačekati.
 
Za koje vreme od podnošenja zahteva za aktivaciju, aktiviraju uslugu?
 
Ja sam preko chata trazio. Aktivirali su mi u roku od mozda sat vremena. Tj dobio sam poruku da mi je usluga omogucena. Sad sto kod mene ne radi to je drugi problem.
 
Ja sam preko chata trazio. Aktivirali su mi u roku od mozda sat vremena. Tj dobio sam poruku da mi je usluga omogucena. Sad sto kod mene ne radi to je drugi problem.
Restartuj telefon 😊 I naravno aktiviraj VoLTE preko onog Xiaomi koda.
 
Sve sam to uradio vise puta. Jedino nisam radio fabricki reset
 
Meni se na Mi10T pojavio VoLTE tek kada sam restartovao telefon, inače Telenor je u pitanju.
 
Danas mi stigla poruka da mi je aktivirana usluga, ali kada ukucam onaj kod ##86583## izbaci mi da se radnja ne može izvršiti. Ovo nije zadata numerička tastatura.
Telefon je MI 9T
 
Ma stavljao sam ih, nego sam ovde preskočio. Nešto drugo me j....
 
Imasli u podesavanjima pod sim karticom opciju da ukljucis ili iskljucis volte? Meni na RN9 nikako da proradi. A i ne trudim se vise.
 
Nema. Ali me buni što ne prihvata kod, posle koga bi trebalo da se pojavi ta opcija.
 
Da li je ikom uspelo na MI9T da aktivira VoLTE na MTS-u?
 
Kod mene slucaj Box 4 plavi potpisan u martu 2020., aktivirala mi prijateljica VoLTE jer radi u MTS, stigao sms da je aktivirano, telefon je Samsung S10 sa androidom 10, medjutim u podesavanjima gde treba da bude aktivacija VoLTE, tamo nema nista, dakle ne mogu na telefonu ga aktiviram, restartovao sam telefon takodje nista nije promenilo. Ima li neki kod da se ukuca kao za Xiaomi ili neko zna neki drugi nacin da to aktiviram?
 
Kod mene slucaj Box 4 plavi potpisan u martu 2020., aktivirala mi prijateljica VoLTE jer radi u MTS, stigao sms da je aktivirano, telefon je Samsung S10 sa androidom 10, medjutim u podesavanjima gde treba da bude aktivacija VoLTE, tamo nema nista, dakle ne mogu na telefonu ga aktiviram, restartovao sam telefon takodje nista nije promenilo. Ima li neki kod da se ukuca kao za Xiaomi ili neko zna neki drugi nacin da to aktiviram?
Vidi da li ti je telefon azuriran na najnoviju verziju softvera, ako nije probaj azuriraj ga pa vidi
 
Ne bi trebalo da je problem, ako je zaista aktivirano.

Proveri i u MTS aplikaciji da li je uključen.
 
Do softvera je bilo...Telefon mi je inace uzet u Vip-u pre skoro 2 god...Sad radi, ali zato baterija kanal...Klasicno od Samsunga...Da te nateraju da uzmes novi telefon...
 
Osposobih ga i ja. Videćemo kako radi, bitno je da sam ga ospodobio na OnePlus telefonu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210524-175833.jpg
    Screenshot_20210524-175833.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 48
Nazad
Vrh Dno