Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

...a brat na Vipu nema volte tj nije ukljucen a vidim da su i oni poceli da ukljucuju volte a brat ih zvao ranije i oduvali ga kao tel je ok ali nema najvecu tarifu a sad vidim i oni daju skoro svima tako da je sad zvao njihov CC i cekam da mi javi sta je uradio.
VoLTE na vip-u imam skoro 2 meseca na intarifi bez ugovorne obaveze. Niti sam tražio nit sam kog zvao da uključe. Telefon je p30pro
 
Javio mi trazio je rekli mu kasno je sad prosledio nalog a bice mu ukljuceno u ponedeljak, boze sacuvaj a meni u drzavnom Mts ukljuceno za manje od 5 minuta, ironija haha.
 
Dobro je, kod tebe radi. Očito nije bilo potrebe da se isključuje provera operatera koja onemogućava opciju aktivacije VoLTE na nekim Xiaomi telefonima, evo kako je kod mene i zašto držim isključen VoLTE.sms.jpg
 
O boze svasta, ma radi kao i pre VoLTE-a kod mene.
Jesi siguran da nesto nisi iskljucio ukljucio da je bitno za sms?
 
Ma ne, samo carrier check koji mora da se isključi da bi uopšte radio VoLTE pravi probleme.
 
Da, o tome pričam, na većini Xiaomi telefona nema opcije dok se ne onemogući provera, očito su na tvome ispeglali softver.
 
E to nisam zapamtio koji tel imas i koji rom i koji android?
 
Redmi note 8t, Android 10, MIUI 12.0.2 EU stock
 
Da moj je Mi10T Pro Android 11 Global rom 12.1.1
Moguce da su to softverski resili na A11 ili uopste na global romu.
 
Jel ima neki info kad planiraju da proseire malo korisnicku bazu za VoLTE?
Mislim na ovo da moze samo Soko ili ugovori Omorike od prosle godine jula meseca :/
 
Čim puste 4G na prepaid posle toga će i VoLTE svima? :D :D

(sarkazam)
 
Šta je sa poslovnim korisnicima? Koje tarife imaju VoLTE? Imaju li uopšte VoWiFi u ponudi?
 
Pa ne pise uvek pored signala u stand-by. Na Xiaomi telefonima je potrebno omoguciti ukucavanjem ##86853*#*# posto nema opcije u podesavanjima kao ovde.
Pozdrav
Pokušao sam sve na xiaomi Mi 10t Pro oko VoLTE i nisam uspeo da podesim
Dobijem VoLTE radi ali telefon ne šalje sms itd čim se promeni bazna stanica nešto nije kompitabilno. Imate li rešenje za VoLTE za xaomi mi 10t pro na mts mreži. Ja sam morao da deaktiviram uslugu jer nisu znali da reše problem a mnogo mi znači
 
Da moj je Mi10T Pro Android 11 Global rom 12.1.1
Moguce da su to softverski resili na A11 ili uopste na global romu.
Poštovanje jel ti i dalje radi ok VoLTE na mi10t pro, ja sam imao problem sa ranijim softverom depava se da poruke zabaguju često pa sam isključio. Molim te javi da znam da aktiviram ponovo
 
Pozdrav ljudi.
Zna li neko jel otkonjena greška za VoLTE na 10t pro koji nije hteo ispravno da radi (neće da šalje sms kad je volte uklhučen) sa ažuriranjem na najnoviju verziju.
dosadilo mi da prijavljujem i odjavljujem da bih probao kod o ih u MTS već treći put.
Hvala unapred
 
Zašto bi prijavljivao i odjavljivao uslugu? Dovoljno je da samo u podešavanjima isključiš opciju VoLTE i sms poruke idu bez problema. Eventualno ako ne idu da restartuješ uređaj.
 
Definitivno mora da se restartuje uređaj kada se isključi VoLTE da bi proradio SMS, kod uređaja gde ima kolizije.
 
Pozdrav nakon ažuriranja xiaomi 10t pro 5g radi VoLTE na mts bez problema
 
Kod Telenora isto problem sa sms na VoLTE, MI10T Miui 12.1.1, 30+ sekundi mu treba za sms.
 
Ja nisam primetio taj problem samo Pro varijanta telefona isti MiUi i odmah posalje sms.
 
Nisam razumeo, jel mogu ja sad da tražim da mi uključe voLTE u mts-u? Imam oneplus 7t pro telefon
 
Ti svakako mozes podneti zahtev preko CC poziva ili chat-a na sajtu ako si obnovio ugovor posle jula 2020 na bilo koju Omorika tarifu.
 
Moze i online da se aktivira VoLTE, ja sam aktivirao preko chata sa moj.mts.rs portala
 
@The PunisheR bukvalno su imali dugme za aktivaciju na moj mts portali, ne znam da li ga još uvek imaju jer je meni aktivan VoLTE, ali dok nije bio aktivan postojalo je dugme za aktivaciju pored dugmeta za Net Limit.

edit: Ne osporavam da su ti to rekli, ali je njima poslovnica uvek izgovor kad nešto ne znaju ili kada ih mrzi da pretraže interni knowledge base. Nekad se desi da za procedure koje mogu samo preko call centra (npr. poručivanje uređaja uz tarifu sa kampanjom "Stotka net") upute korisnika u poslovnicu, odakle mu kažu da pozove call centar 😂

Generalno, ako vam u Telekomu kažu da nešto mora u poslovnici, pozovite ponovo i pitajte isto to, 50% su šanse da će moći preko telefona. Desilo mi se previše puta da bude slučajnost.
 
Mora moci online, to je besplatan servis, ne potpisuje se ugovor za to :D

Pisi im na mail ili na chat, ja uvek izbegavan da zovem, bolje da ima pisani trag, onda teze mogu da te otkace.
 
@The PunisheR bukvalno su imali dugme za aktivaciju na moj mts portali, ne znam da li ga još uvek imaju jer je meni aktivan VoLTE, ali dok nije bio aktivan postojalo je dugme za aktivaciju pored dugmeta za Net Limit.

edit: Ne osporavam da su ti to rekli, ali je njima poslovnica uvek izgovor kad nešto ne znaju ili kada ih mrzi da pretraže interni knowledge base. Nekad se desi da za procedure koje mogu samo preko call centra (npr. poručivanje uređaja uz tarifu sa kampanjom "Stotka net") upute korisnika u poslovnicu, odakle mu kažu da pozove call centar 😂

Generalno, ako vam u Telekomu kažu da nešto mora u poslovnici, pozovite ponovo i pitajte isto to, 50% su šanse da će moći preko telefona. Desilo mi se previše puta da bude slučajnost.
Piše kao na sajtu da prvo mora u poslovnici pa tek onda dobiješ opciju za online deaktiviranje i aktiviranje.

Napisaću im mail pa šta bude, ako ništa otići ću do poslovnice..
 
Aktivirali su mi preko mejla uslugu, na silu sam je enable na telefonu ali izgleda da prosto ne može..
 
Gledam ima nekih načina za menjanje nekog tog profila za VoLTE na OnePlus, ali me jako mrzi da se cimam. Ali možda ću morati jer teško da će mts ikad zvanično da ih podržava.
Kakvo je stanje sa ostalim operaterima? Jel isto pojedine podržavaju ili za sve daju VoLTE?
 
Nazad
Vrh Dno