Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

Bukvalno 10 postova iznad ........
Za iPhone još ne radi.. Aktivirao sam još pre mesec dana u aplikaciji i ništa.... Treba da srede one sertifikate sa Applom pa da mogu da pruže tu uslugu.... Kvalitet je i ovako očaj jer mi se stalno prebacuje na 2G kada pričam sa nekim, pa čak i kad zovem nekog i ostane 3G loše je... S telenorom apsolutno nikada nisam imao ove probleme, sećam se da svaki put kada bih pričao sa nekim ko je mts, to bi bilo jako loše...
Pitanje samo, kada je vama aktiviran i uključen VoLTE i nazovete nekog kome nije uključen, je l se vama prebacuje automatski na 3G ili ostaje 4G?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Dobro, to je bilo u avgustu. Mislio sam da je u međuvremenu profunkcionisalo. Znači, nije... Hvala!
 
Nije, prati samo forum, napisaće neko čim krene. Neko je pisao da se očekuje početkom 2021.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da upozorim na "opasnost" koja se može desiti u kombinaciji MTS Volte + Xiaomi.
Kao što sam pisao, da bi se aktivirao Volte na Xiaomi potrebno je da se isključi Volte provera operatera USSD kodom, ali meni se posle 20-ak dana javio problem sa slanjem SMS-a, vrlo je nepouzdan, neke poruke ne pošalje nikada, a neke šalje nekoliko puta. Tako mi je nakon neposlate poruke za parking, nakon par dana ipak poslao u subotu popodne, pa zatim ponovo "progurao" tu istu poruku nekoliko puta, kada sam bezuspešno pokušavao da pošaljem druge poruke.
Druga kartica umesto ove šalje normalno, ova kartica na drugom telefonu šalje normalno. SMS centar je tačan, MTS podrška je za reklamaciju rekla da je neosnovana, dakle podrška MTS ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, jel se VoLTE dobija i kad se produzi ugovor uz broj koji se vec pre koristio bez VoLTE-a ili mora novi broj i samim tim novi ugovor?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mora novi broj...ali zavisi da li telefon podržava volte, kao i koji je paket u pitanju...ja sam u MTS u, i čini mi se tek od Omorike 2 da je dosdtupan.

Naravno moraš na kraju i na samom telefonu da ga uključiš.
 
Jedino mi je bitno da li treba novi broj ili ne, za telefon manje bitno. Hvala na odgovoru [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja mislim da svaki sklopljen nov ugovor, od juna. Ti ako obnavljaš, valjda je to novi. Najbolje da pozoveš i da pitaš


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa to i mene isto buni, da li se pod novi podrazumeva i obnavljanje ili bas bas sve novo. Ajd pitam ih pa javim ovde da se zna za sigurno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Važi, javljaj. Inače, meni je ovo smešno. Seriju su preveli kao familiju[emoji23][emoji23]
9558e393fae602be37d37050a764fbbd.png



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja sam produžio ugovor BOX-4 plavi sa Omorikom 2 i dobio sam informaciju da u BOX-u nije omogućena VoLTE usluga.
 
Može se verovatno izboksovati ako se insistira, jer je nelogično da nije omogućeno.
 
Pa to i mene isto buni, da li se pod novi podrazumeva i obnavljanje ili bas bas sve novo. Ajd pitam ih pa javim ovde da se zna za sigurno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo da javim, nista pametno mi nisu rekli, samo da moze da se nadje na sledecem linku i tjt


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mali off: Telenor pustio VoLTE i ViLTE za sve Total pakete, uz novu UO.

Pozdrav
 
Za sve uređaje?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
O uredjajima ne kažu ništa. Važi i za Go pakete.
Pozdrav
 
Drzimo se teme, a za Telenor moze posebna tema da se otvori.
 
Evo i prvog buga... Kada na VoLTE aktiviraš uslugu preusmeravanje poziva i kasnije iz nekog razloga prebaciš karticu na aparat koji ne podržava VoLTE, preusmeravanje neće raditi. Tj nećeš moći da ponovo aktiviraš.
 
Da li neko možda ima Xiaomi Mi 9T, evenutalno i Xiaomi.EU custom ROM, a da mu radi VoLTE? Meni su navodno aktivirali VoLTE, ali u podešavanjima telefona ne mogu da aktiviram ovu opciju.
 
Napisao sam na par mesta u temi kako se aktivira na Xiaomi telefonima. Takođe i koji rizik nosi (SMS).
 
Isključi VoLTE carrier check kodom *#*#86583#*#* . Nakon toga, u opcijama za mrežu uključi VoLTE. Obavezno testiraj slanje SMS poruka pošto meni na Telenoru ne radi slanje SMS poruka dok je uključen VoLTE dok sam VoLTE radi i to savršeno na Pocophone F1.
 
Ukucao sam taj kod i dobio sledeću poruku. Naravno imam samo SIM 1. Ili pravi problem Xiaomi.EU ROM, ili mi u MTS-u nisu aktivirali, iako mi je stigao SMS od njih da mi jesu aktivirali.

8e4389898bbbfb5b9f03a51fe968aaa9.jpg


Edit: proverio u MTS korisnickom centru, potvrdili da jesu aktivirali. Ostaje mi da proverim nekad na drugom telefonu, sa Mi 9T na EU ROM-u izgleda mrka kapa...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao sam čak i tako da ga prevarim, ali ništa :) odustajem do daljnjeg, moraću da nastavim da živim nekako bez VoLTE-a :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To podešavanje nije dostupno kod mene.
8a8da2d158b717a4b148b3c93fe92a16.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Probaj sa globam ROM-om. Možda EU ROM ima neki bug. Ako ti je usluga stvarno aktivitana, trebali bi da rade pozivi preko 4G mreže. Jedino možes imati problem sa slanjem SMS poruka, ali ne i sa primanjem.
 
Napisao sam na par mesta u temi kako se aktivira na Xiaomi telefonima. Takođe i koji rizik nosi (SMS).
Kako si rešio taj problem sa SMS-ovima i ako se VoLte isključi u podešavanjima da li i problem nestaje?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno