Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

ukLz

Poštovan
Učlanjen(a)
30.11.2018
Poruke
182
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4460 @ 3.40GHz | Inter stock cooler
Matična ploča
ASUS H81M-R
RAM
16GB DDR3 1600MHz
GPU
ASUS ROG STRIX RX 470 4GB OC
Storage
ADATA SU800 256GB
Zvuk
/
PSU
Corsair VS550W 80+ White
Kućište
/
Monitor
Iiyama G-MASTER G2470HSU-B1
Miš & tastatura
HyperX Alloy Origins (HX Aqua) | Redragon M711 Cobra
Ostale periferije
Trust GXT 707G Resto
Laptop
Lenovo IdeaPad 3 15ADA6
Tablet
/
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 11i
Pametni uređaji
/
Steam
https://steamcommunity.com/id/uklz/
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. ADSL
  3. Mobilni internet
Radi najnormalnije, omorika 1, samsung s9+ a nema ga nigde na listi telefona, aktivirano u podešavanjima i preko mts aplikacije... Nisam primetio razliku tokom poziva, sve isto samo sto pričam preko 4g mreže...
63fc9fc4c19a24dad14c2ff1b205bec9.jpg


Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Ja otkad sam aktivirao opciju, svi koji nemaju tu opciju generalno me dosta lošije čuju.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Koja je cena na Omorika paketima?

@nedelkovm Bilo je potrebno da se ručno odobre 2 posta da bi nastavio da pišeš bez ograničenja, zato ti se nisu videli postovi.
 
Poslednja izmena:
Koja je cena na Omorika paketima?

@nedelkovm Bilo je potrebno da se ručno odobre 2 posta da bi nastavio da pišeš bez ograničenja, zato ti se nisu videli postovi.
Ja placam 1400 za omoriku 1. Prebacio sam broj u mts i nisam imao opciju da pregovaram oko pretplate. Medjutim vidim da stari korisnici prilikom produzetka ugovora dobijaju odredjene popuste...

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Mislio sam koja je cena VOLTE usluge u tom paketu, ne koja je cena paketa.
 
Zašto onda nije po defaultu uključena? Ja bih je aktivirao ali se plašim da ću ukoliko se pojave smetnje koje su ovde spominjane, morati da idem do poslovnice da je deaktiviram - kao što je slučaj sa net limit: može da se aktivira iz aplikacije, ali ne i da se deaktivira.
 
Kakve smetnje te brinu? Na kraju krajeva, ako ništa drugo, isključićeš korišćenje VoLTE u podešavanjima na telefonu.
Pozdrav
 
Nisam siguran da može, zato pitam i za cenu, ne bih da mesecima plaćam nešto jer ne mrzi da odem u poslovnicu. Dakle definitvno radi deaktivacija iz aplikacije, nije kao net limit?
 
Nismo se razumeli. VoLTE je besplatan, ne postoji dodatna naplata za njega. Ne znam da li može da se aktivira/deaktivira iz aplikacije.
Ja sam hteo da kažem da u slučaju problema sa korišćenjem VoLTE-a, možeš na telefonu da podesiš da ga ni ne koristi (napr kao što možeš da forsiraš da ne koristi 4G, već samo 3 i 2G).
Pozdrav
 
Sad sam i ja bacio pogled u mts aplikaciji i vidim da imam mogucnost da aktiviram volte, pre par dana sam obnovio ugovor omorika paket, radi sve i na xiaomi mi 10 telefonu.
 
Naravno, ne moze da se aktivira iz aplikacije, vec mora preko kol centra, kao da nisu mogli staviti jos 1 nivo zastite (FP, pattern, PIN...) da sprece nenamerno de/aktiviranje usluga... Nadam se da ce lepo raditi, pa da nece morati da se pribegava tome.

Od 1. jula je uvedeno i za korisnike sa novim ugovorima Omorika tarifa.
 
Poslednja izmena:
Nisam u toku. Da li je sada na svim paketima u MTSu dozvoljen volte? Koliko sam razumeo predhodnu prepisku ne doplacuje se.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Za korisnike tarife Soko sa ugovorima od 02.2019. i Omorika od 07.2020.
 
Sad sam i ja bacio pogled u mts aplikaciji i vidim da imam mogucnost da aktiviram volte, pre par dana sam obnovio ugovor omorika paket, radi sve i na xiaomi mi 10 telefonu.
Jel ti je izbacio mogućnost u podešavanjima da upalis VoLTE? I kako ti se čini na xiaomiju da radi?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Jeste, imam opciju da palim i gasim volte, radi dobro, pricao sam sa 3 sagovornika, 2 su na mi 9t telefonu i tu mi je bio hd razgovor aktivan, tako je pisalo u phone aplikaciji, cuo sam ih kristalno jasno dok je njihov komentar bio "cujem te nekako internetovski" u pozitivnom smislu sto znaci da je sljakalo, ne znam da li ce biti jos bolje razlike ako obe strane imaju volte?
 
Pa verovatno treba da bude VoLTE na VoLTE da bi bilo super. Al dobro, bitno mi je samo da neko ima xiaomi i da je probao dal radi [emoji1]

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
U pocetku sam mislio da nece biti razlike uopste ako nisu obe strane na volte, medjutim ima razlike i kad samo jedna strana ima

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Za iPhone još ne radi.. Aktivirao sam još pre mesec dana u aplikaciji i ništa.... Treba da srede one sertifikate sa Applom pa da mogu da pruže tu uslugu.... Kvalitet je i ovako očaj jer mi se stalno prebacuje na 2G kada pričam sa nekim, pa čak i kad zovem nekog i ostane 3G loše je... S telenorom apsolutno nikada nisam imao ove probleme, sećam se da svaki put kada bih pričao sa nekim ko je mts, to bi bilo jako loše...
Pitanje samo, kada je vama aktiviran i uključen VoLTE i nazovete nekog kome nije uključen, je l se vama prebacuje automatski na 3G ili ostaje 4G?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Bice
 

Prilozi

  • 1A48FAC4-B417-4C23-8A69-3B40B376E741.jpeg
    1A48FAC4-B417-4C23-8A69-3B40B376E741.jpeg
    58.7 KB · Pregleda: 370
Da ali ima ove poruke, ovo stoji još kada je izašao iOS13, i na telenoru i na mtsu
a78b2c0431f9491be4c34a3f84d446ff.png



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jel ima neko ko koristi VoLTE na P30 pro telefonu?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Kod mene je ukljuceno, ne znam da li radi. [emoji16]
d6585121dde9255e324f67c45e5dc8fe.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pa pošto ti ne piše gored pored signala VoLTE onda ne radi [emoji1] I hvala na screenshot-u

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Pa ne pise uvek pored signala u stand-by. Na Xiaomi telefonima je potrebno omoguciti ukucavanjem *#*#86853*#*# posto nema opcije u podesavanjima kao ovde.
 
Poslednja izmena:
Meni na Honor u 20 piše uvek pored signala.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Meni kad je nakačen na wifi nema simbol volte.
 
Da li neko koristi VoLTE na iPhoneu?

Imam MTS broj na eSIM-u, u poslovnici aktiviran VoLTE, štriklirano u podešavanjima na telefonu za tu liniju... Međutim, mogu da pozivam, ali mene kad neko zove, ne zvoni. Kad isključim VoLTE u telefonu, svi pozivi rade normalno.
 
Ja mislim da u temi postoji 4739 objava u vezi sa VOLTE na iPhonu i da JOŠ UVEK ne radi kod nas za iOS


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno