Šta je novo?

WEB Kamera (1080p)

sanimare

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2012
Poruke
186
Poena
170
Zdravo,

želim da kupim kameru 1080p, koju predlažete, znam da su skupe, ako ne vredi ići na to ako je preskupo koju onda 720p da je novija, podržava windows 10 i slično? Potrebna za užvio ne za snimanje, koliko će da vuče interneta takva kamera, tj koliki upload/download i da li uopšte ići na 1080p ili lagano i 720p? Znam za c270 da je dobra ali ona je za 720p nema 1080p.

Hvala :)
 
Gledao sam pre 3 meseca, gledao sam pre 1 mesec. Situacija sa web kamerama je krš.

U principu, svodi se na Logitech C270. Imaš jeftinijih sa FullHD rezolucijom videa, ali kad pogledaš sample tog videa... kuku lele. :)
 
Dobro, verovatno će to biti, inače jel nije velika razlika da neko primeti ili se da videti, uglavnom imaju full hd monitor i kad se stavi u full biće mutno dosta, mislim gledam ove snimke na youtube, ali pitam ono iz iskustva ko često koristi možda je primetio kad gleda u full hd a drugi ima 720p, jer do sad nisam puno koristio za skajp i slično, tako da isto ne znam ni za konekciju koja je najbolja jer imam trenutno 50/5, da li mi treba tipa 100/10?
 
Nema to (kvalitet slike, makar u tom rangu) toliko veze sa rezolucijom, koliko sa bitrate-om. Mali bitrate će da uništi i 720 i 1080p. Doduše, kako god da se okrene, 1080p je uvek oštriji od 720p, ali ako se ne štedi na bitrate-u, onda ta razlika može da bude baš malo primetna (osim ako neko ne bulji u monitor sa 30 "santima").

Što se protoka tiče, imaš kalkulatore, pa rokaj. :) Važi i za web cameru, isti je princip.

Primer. 1280x720, 30 frejmova, 3.5mbps bitrate/protok (konstantan bitrate, nije varijabilan), za čuku vremena konstantnog stream-a napravi oko 1.5GB internet protoka.

A za tvoje poslednje pitanje, vidi moju prethodnu rečenicu. Ali računaj ako ti je stream na 3mbps, dovoljno ti je 3-4mbps upload-a. Ako je stream na 5mbps, onda ti treba 5-6mbps upload-a, itd. Moraš pride imati malo lufta u upload-u, jer ako saturišeš komplet upload, ubijaš i download, pa će početi net konekcija da se "tripuje" (dići ćeš odziv, itd).
 
Poslednja izmena:
A da koristis mobilni telefon kao web kameru. Jednom mi to palo na pamet i stvarno je fantasticno radilo. U svakom slucaju kamere na danasnjim telefonima su ni prici jeftinijim web kamerama...
 
[youtube]ebptyVvDtE8[/youtube]

Ovde pominje iPhone app, ali sigurno postoji ekvivalent na android platformi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno