Šta je novo?

Pomoc Intel i5 4200U Intel HD 4400 za Photoshop

aleksandra74

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2012
Poruke
208
Poena
170
Jedan upit, cerka zeli da se bavi Photoshopom pa me zanima da trenutno ne bacam novce za nesto skuplju masinu dok se malo neusavrsi, da li i do koje verzije programa ce moci da radi na ovakvoj masini :

Procesor - Intel i5 4200U 2,60Ghz
Memorija - 8GB DDR3
Hard Disk - 500GB SATA
Grafika - Intel HD 4400
Ekran - 17,3" Glossy 1600 x 900
 
Evo sistemskih zahteva za Photoshop:
https://helpx.adobe.com/photoshop/system-requirements.html

Ako tek počinje da uči uvek možete da instalirate neku stariju verziju photoshop-a, čisto da proba da vidi da li je to za nju ili ne. Bitno je da nauči koncepte i kako da radi u Photoshop-u, a ukoliko krene tim da se bavi kasnije profesionalno, onda joj uzmite neku jaču konfiguraciju i najnoviju verziju programa.
 
CC 2014 će ok da radi a dosta plugina se može nabaviti koji rade pod tom verzijom. Radiće i najnoviji Photoshop ali on je dosta gladniji resursa. Isprobajte oba vidite razlike pa odlučite.

Mislim da ce bas iz te verzije i da krene, cisto da se malo pokrene sa mrtve tacke pa kada se malo "razradi" pazarili bi neku ozbiljniju masinku.
Hvala
 
Photoshop je zahtevan alat - hardverski.
Al za iole normalan rad da se dete ne smori je bar full hd rezolucija, tako da za pocetak po meni mozes napraviti kompromis u svemu al u rezoluciji monitora nikako.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Mislim da je to sto ima sasvim dovoljno da uči fotosop i vidi da li je to nešto sto joj drži pažnju. Mislim da bi najbolja investicija bila grafička tabla za crtanje tipa wacom ctl-480, početni rang male cene. Otvoriće novi svet u digitalnom crtanju i manipulacijom slikama i biće 10x zanimljivije i zabavnije od miša. Ukoliko se ne rade veliki formati jakog dpi i visoke rezolucije sto se obično radi negde već u profesionalnom svetu, za licne potrebe taj komp je sasvim dobar za start.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih stavio ssd disk makar bio i manjeg kapaciteta.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno