Šta je novo?

Polovno - Novo do 130€ kamera, baterija

RojoBlanco90

Poštovan
Učlanjen(a)
10.12.2018
Poruke
91
Poena
70
Pozdrav svima...Prijedlog za telefon sa što boljim kamerama i dobrom baterijom. U obzir dolaze svi telefoni, nema predrasuda. Jedina karakteristika dodatna je da telefon bude "manjih" dimenzija.
 
Nema i dobra kamera i baterija i manje dimenzije (ma ni 2 stavke a ne sve 3) za 130e. Ima A40 mada nema sjajnu ni bateriju ni kameru, ima Honor 10 lite s boljom baterijom mada zna da baguje, valjda je Android 10 svinja ili ih Google sabotira, ima Motorola One Macro ali se zale na kameru a nije ni mali, ima Redmi 9 ali je tek taj daleko od manjih dimenzija, a taj A3 za 140e se sigurno nije za mesec dana onako izlizao mada je verovatno najbolji izbor...
 
Ja sam neotpakovan 8t platio 140e. Kamera je odlicna, lako se stavi gcam i onda je bas bas dobra. Jako blizu mog xr-a. Baterija je takodje odlicna. Msm da nema bolji tel u toj ceni.
 
Kupljen telefon. Xperia XA2 u odličnom stanju za pola budzeta koji sam planirao. :) Telefon je za suprugu. Za prijedloge hvala...sa većinom se slažem. Tema može pod lock.
 
Pa sad, kako se uzme. Radi to ali nije bas glatko kao stariji Note (sa androidom 7, 8) niti je kao klot Android (A3, G8). Malo je nategnuto, pa touch nekad omasi, pa npr. kameri treba 2-3s da se prebaci sa prednje na zadnju, ima dosta tih sitnica
 
XA2 je dobio android 9 i radi odlično. Podešavao sam osnovne stvari, instalirao aplikacije i sve radi bez greške. Baterija je odlična, ekran najbolji ips koji sam vidio, dizajn nevjerovatno bolji uživo u odnosu na slike sa neta i recenzije...blizu premijum izrade. Čak kad se uzme u ruke ti veliki okviri gore i dole ne bodu oči. Kamere su blago razočaranje, ali za nekih 75€ se lako prašta. Lično koristim Honor 8X i pored njega je "plastikaner". Iskreno nikad Sony u obzir uzeo nisam kao izbor baš zbog dizajna...posle ovog oduševljen. Telefon kupljen od prijatelja, zato je ta cijena.
 
Nije posebno brz, ali sa ovim chipsetom i dalje radi sasvim dobro kao i prije 16 mjeseci kad je kupljen. Nisam jos naisao na bilo kakav veliki problem. I dalje vjerujem da je dobra kupovina za svoju cijenu. Dobio je android 10 i posle raznih launchera po prvi put koristim fabrički.
 
Nazad
Vrh Dno