Šta je novo?

Note 9 vs S10 lite

Nikola mJet

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2018
Poruke
2,005
Poena
235
Kome bi ste dali prednost? Oba nova. Exy vs Sd problem ne treba spominjati. Znaci kvalitet ekrana, kamere, prijem, zvuk, baterija?
 
Ekran, kamera, zvuk n9, signal, baterija s10 lite! N9 ima notification led koji ti možda znači, možda ne.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
N9 ako s10 lite nema stereo audio. Mono zvuk nikada više :)

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Iskreno, ja sam isto mislio da ne mogu više da zamislim telefon bez stereo zvuka, ali evo, funkcionišemo bez problema.[emoji6][emoji847]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ja sam dev pa mi je bitno.
Ali trebalo bi i korisniku, jer sa svakom novom verzijom dobijas puno.
Sa doze modom su prodisali telefoni (smanjena potrosnja baterije), pogaseni su pozadinski procesi u 23-ci tako da app mora prikazati notifikaciju i da bude forground servis. To znaci da krs applilacije nede da zakucaju u pozadini i da srchu resurse.
Dobio si i novi nivo restrikcija koje odredjuju koje evente app moze da osluskuje.Tako da se sada uredjaji ne bude zbog nekog eventa (recimo connectivity changed, ili nadje novi network) troseci resurse-bateriju.
Ima puno stvari under the hood, koje nisu vezane za "feature" koje vidi korisnik ali doprinose mnogo boljem radu uredjaja i sistema.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Drago mi je sto si mi to obrazlozio , lepo je znati to , ali koliko vidim i na Andr i na Ios temi svaki novi UP bude gori rad telefona. Retko kad se desi da je nekom prodisao tel posle apdejta, obicno bude obrnuto, pa padne hard reset a brzo nakon toga i oglas na KP :)
 
Reci ti nidžo šta je tebi prioritet!? Ovako može do sutra prazna slama da se mlati. Ja sam već 100x ponovio da tel ako radi sa prvim softverom kako treba, nikad više ni jednu nadogradnju ne mora da dobije...sa druge strane ima onih koji žive samo za to.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Da li telefon radi bolje nakon update-a zavisi od proizvodjaca a i od tvojih aplikacija koje koristis.
Nakon update-a os-a bolje da uradis hard reset pa instaliras opet aplikacije iznova.
A najbolja opcija bi bila da fleshnes novi rom , ali to povlaci root i potencijalno gubitak garancije...

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno