Šta je novo?

Posle 10 godina skoro novi komp :)

NePa

Poznat
Učlanjen(a)
27.07.2020
Poruke
31
Poena
35
Zdravo svima,

pre 10 god tacno (kao da je juce bila 2010 godina :) ) sam kompletirao PC koji i dan danas sljaka kako treba, radio je i radio *za sve pare* - kako se u zargonu kaze.
Konfiguracija cca 1000 e samo jedinica bese tada.

U medjuvremenu zadnje 2 godine PC je pretrpeo malo nadogradnje, povecan je storage (em sto skoro vise nije bilo mesta, em sto su vec bili stari hdd-ovi), promenjeno je i stavljeno jace napajanje.

Dakle ovako, za novi PC ostaje, tj vec imam:

01 Kuciste Cooler master STORM
02 Napajanje Chieftec CTG-750C 750W Full A-80 (kupljeno 2017)
03 HDD Toshiba 3TB P300 - 3kom (kupljeni 2019)
04 SSD Samusng Evo 860 500 GB - 1kom (kupljen 2020)
05 Graficka - imam nekoliko starijih, gtx 560ti, 7600gt, 4850hd, te mozda jedna ili nijedna da ide na novu plocu, ukoliko je moguce moj posao da zavrsava graficka na procesoru, ne bi ni stavljao klasicnu graficku na plocu
06 Ventilatori 4 kom 4 pin PWM za kuciste
07 CPU fan Cooler Master Hyper 612 PWM
08 HDD interna fioka u kojoj se cesto nadje neki veci HDD


Trebaju mi predlozi za:

09 Maticna (atx/1151/ * unutra * bar 3 x 4pin PWM chassis fan / usb 3.0 /1 x klasican PCI slot / 4 x slot za DDR4 / 1 x SPDIF (nije bas obavezno) / *pozadi* 1 x HDMI, 1 x DVI, 2 x USB 3.0 / 1 x SPDIF (nije obavezno) / da
graficka na procesoru radi preko dva digitalna izlaza na ploci, posto radim na dva monitora * buzdet 100-200e *

10 Procesor (Intel gen 8 ili 9, nesto sto je u danasnje vreme pandam onome sto je tada bio stari Intel I5 750 koji je kupljen 2010) / *budzet 150-250e*

11 DDR4 najmanje 16gb

Razlog kupovine je ipak dosta stara konfiguracija, a posto je racunar u mojoj firmi gde non stop radim na njemu, ne bi hteo da dodjem u situaciju da u trenutku ostanem bez PC-a koji mi je maltene osnovno sredstvo za rad.
Namena je kao i ranije graficki programi, dizajn i priprema za stampu kataloga, pomalo video, dosta veliki broj RAW fajla iz fotoaparata koji posle studijskog fotografisanja moram da preko ACR-a razvijem sredim itd. Igrice ne igram.
Ne zurim nista, kazem, ovo radi besprekorno jos uvek, ali moram polako, bar u narednih mesec-dva da ovo resim, tj da predjem na novi komp.

AMD procesore uopste ne poznajem, ostao bi kao i do sada na Intelu, znaci neki I5, 9600, 8600 itd
Kod ploce mi je bitan taj PCI slot zbog dobre stare muzicke kartice koju imam.
OS W10

Dakle dajte predlog za plocu, procesor i memorije, da sve to radi pouzdano i kako treba (nadam se opet bar ovoliko vremena )
Kupujem iskljucivo novo, da li u prodavnicama ili na KP, nebitno.

Hvala
 
Nazad
Vrh Dno