Šta je novo?

P30 Pro, Mi 10 ili Mi 10 Pro

doggy

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
870
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3800x + MSI Frozr XL
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
2x32GB Kingston DDR4 3200
GPU
Asus RTX 3070 Dual 8GB
Storage
256GB Samsung 850 EVO, 1TB Samsung 860 EVO, 1TB Kingston SA2000, 2x2TB i 4TB HDD
Zvuk
Integrisana
PSU
Seasonic Focus Plus 750 Platinum
Kućište
Cooler Master Cosmos Anniversary
Monitor
MSI MAG274QRF-QD, Dell Ultrasharp 24
Miš & tastatura
Microsoft Natural 4000 + Redragon M908
Laptop
Dell XPS 15 9500
Mobilni telefon
Huawei P30 + Samsung S22
Pametni uređaji
Mi band 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Kolege,

Ne mogu da se odlucim sta da uzmem... Uzimam kod Telenora na rate, tako da neki drugi modeli nisu opcija iz ovog ili onog razloga. Sada imam P20 sa kojim sam zadovoljan, ali posto majci treba telefon odlucio sam se da ga dam njoj a da ja uzmem novi. Samsung nije u razmatranju zbog problema sa Exynos chipsetom, P40 zbog problem sa Google servisima, a Telenor nema neki izbor ostalih proizvodjaca. iPhone ne uzimam u razmatranje, jednostavno mi ne odgovara njihova filozofija.

Posto telefon uzimam jednom u dve-tri godine zelim da potraje te dve-tri godine i da i dalje bude "relevantan" po karakteristikama tada i zato trazim neki "bolji" telefon. Zeleo bih da dobijem optimum za pare, a ne mogu da prelomim da li Mi 10 odnosno Mi 10 Pro vrede vise para u odnosu na P30 Pro na primer.

Hvala unapred.
 
P30 pro otpisi odmah, jer on ce mozda dobiti jos android 10 i to je to.

Xiaomi verovatno jedan vise major software update.
Ako gledas za 2,3 naredne godine, uzmi mladji uredjaj.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Upravo tako,kako napisa covek iznad,uzmi noviji uredjaj
Baci oko i na Motorola edge seriju ,mada iskreno ne prarim cene u zadnje vreme pa ne znam da li prihvarljiva ali je zverina definitivno

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
P30 pro je još uvek vrhunski uređaj i još od prošle godine ima Android 10. Vrhunska kamera, baterija, prijem signala, izrada, ip68 sertifikat, i još mnogo toga. Ne bih ga ja tek tako olako otpisao. Za ostale modele ne znam, nisam imao prilike da koristim.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
"Najavljen" je EMUI 11 i Android 11 za P30 Pro, ali nekako sumnjam u to. Xiaomi bi trebalo da barem na ovom modelu ide i do Androida 12, ali imaš izbor i Samsung - S10 Lite, koji dolazi sa Snapdragon-om 855. Ili iPhone 11, koji si naveo da ti ne odgovara, ali ti je podrška i cena za 3-4 godina zagarantovana.

Ako ti podrška nije bitna, možeš i P30 Pro.
 
Dosta citam da je losa baterija na xiaomi telefonima. P40 lagano instaliras gms ako je samo to problem.
Jeste "samo to". Ali vidim da ljudi dosta kukaju, da sistem koji je radio pre nedelju dana ne radi danas, da resetuju telefon na fabričko stanje često zbog toga, itd. To bih da izbegnem.

E sad, ako to nije kao što sam čitao na par foruma i stvarno može relativno lako da se instalira i da ne ne pravi problem posle onda OK. Ali ako to znači da moram da gasim update I da cackam telefon svaki čas to mi ne odgovara.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Mi 10 ima odlicnu bateriju. Taj problem u vezi trajanja baterije ustvari i nije problem. Posto se izvrsi update na miui12 telefon izpocetka radi neke procese u vezi kesha i aplikacija. To traje oko 4-5 dana. Zavisno od toga ko koliko ima instaliranih aplikacija i kako ih koristite. Ustvari telefon uci. I onda kad to prodje baterija se unormali i bude jos bolja.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Jeste "samo to". Ali vidim da ljudi dosta kukaju, da sistem koji je radio pre nedelju dana ne radi danas, da resetuju telefon na fabričko stanje često zbog toga, itd. To bih da izbegnem.

E sad, ako to nije kao što sam čitao na par foruma i stvarno može relativno lako da se instalira i da ne ne pravi problem posle onda OK. Ali ako to znači da moram da gasim update I da cackam telefon svaki čas to mi ne odgovara.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
Ima na yt, pricali su i sa Becncmark kanala da sve kad se podesi radi sasvim normalno na P40, nema nikakvih dodatnih problema.

Huawei P20 Pro
 
Prijatelj je kupio P40 Pro i pored svih saznanja o mogucim problemima. Kamera mu je bila najbitnija stavka ( bar je tako mislio u pocetku ) i zagrizao je na njega. Trenutno je u fazi da ga razlupa o pod. Konstantno mu pucaju aplikacije. Zamrzavaju, ne stizu notifikacije itd. Cesto mora da restartuje telefon jer ni brisanje kesa ne pomaze da app proradi. Zajedno smo prosli sve te korake za ispravan set up, ali eto poceo je ozbiljno da ga maltretira telefon i vrlo verovatno ce brzo na oglase. Kamera pritom uopste nije neki skok u odnosu na P30 ili Mate 20P tako da je bolje ici na P30P ko hoce kameru tog tipa. Mi10 koliko vidim ima uzasnu kameru. Trenutno kolega sa foruma kaci slike u delu za to, i ono sto vidim od Mi10 je uzas za tu klasu telefona.
 
To onda znaci da svaki cas treba da se budzi nesto. Ako je tako onda je P40 serija stvarno za zaobici.
Samo mi nije jasno o cemu su pricali ostali koji kazu da sve fercera normalno.

Huawei P20
 
Kolege,

Ne mogu da se odlucim sta da uzmem... Uzimam kod Telenora na rate, tako da neki drugi modeli nisu opcija iz ovog ili onog razloga. Sada imam P20 sa kojim sam zadovoljan, ali posto majci treba telefon odlucio sam se da ga dam njoj a da ja uzmem novi. Samsung nije u razmatranju zbog problema sa Exynos chipsetom, P40 zbog problem sa Google servisima, a Telenor nema neki izbor ostalih proizvodjaca. iPhone ne uzimam u razmatranje, jednostavno mi ne odgovara njihova filozofija.

Posto telefon uzimam jednom u dve-tri godine zelim da potraje te dve-tri godine i da i dalje bude "relevantan" po karakteristikama tada i zato trazim neki "bolji" telefon. Zeleo bih da dobijem optimum za pare, a ne mogu da prelomim da li Mi 10 odnosno Mi 10 Pro vrede vise para u odnosu na P30 Pro na primer.

Hvala unapred.
Zasto predrasude?!
Koja politika appla i iphona bas tebi neodgovara?! Pa iphone je bas za tebe ako ne menjas cesto, odusevio bi se kakvi su novi iphoni(imao pa znam)
Samsung ne dolazi u obzir zbog exy problema? A tebi inace bas ti exy problemi smetaju a svima nama ne smetaju? Toliko je to problematicno da evo ne mogu ziveti sa mojim exyjem...
Zasto svoju kupovinu posmatrate iz tudjeg oka? Svi imaju drugacije principe a sigurno tudji principi meni niti mojim parama nece kupovati telefon, mani se predrasuda, apple i samsung su sam vrh industrije i uzivaj...



Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
To ti je Xiaomi ,ne znam sta ocekivati od te kompanije bolje,mozda kad se budze sa g cam i slicno,daju bolje slike ali generalno to je to ,osakaceni premium modeli
Ko hoce full premium model zna se sta se uzima
Za srednju klasu vec ima boljih izbora ali to se ovde ne trazi

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Ne znam samo kako Samsung može da bude full premium? Qhd 120hz ekran, a 120hz radi samo na full HD rezoluciji. Exynos koji je osetno lošiji od SD u svemu, signal, performanse, pregrevanje, baterija. Tu je daleko od premiuma. Najlošiji fp senzor u klasi. Najlošiji dizajn u klasi. Najlošija selfi kamera u klasi (slikanje). Skoro pa najlošija softverska podrška u klasi. Šta je full premium tu?
 
Ako je bitna kamera onda samo i jedino ili pixel ili iphone. Bas sam gledao neki dan galeriju fotografija. I iphone 7 pravi bolje fotografije od mi9t pro. Mi 9tpro bolje fotografije od samsung note9. Uporedjivali ja i komsinica. Ona je odusevljena ali ipak xiaomi nije samsung, nije marka, svi bi joj se smejali [emoji1]

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Meni je bitno da dobijem najbolji mogući hardware/software za pare koje planiram da dam. Ako je to Xiaomi onda će biti on, ako je Huawei biće on, itd. Telefon će na kraju završiti u "porodici" tako da resale value nije faktor.

iPhone jeste dobra ponuda, uvezali su software i hardware da radi odlično, ali meni njihova filozofija ne odgovara - ne možeš direktno da pristupis fajlovima na telefonu, nema back dugme, "ignorance is bliss" princip u dizajniranju okruženja i opcija, i ostale manje ili veće mane (po meni). Trenutno imam jedan iPhone 7 kao test uredjaj (Intune MDM) tako da znam kako im se software ponaša i ne sviđa mi se. Da ponovim još jednom - dobar je proizvod ali nije za mene.

Što se Samsunga tice, imao sam Note II, žena ima Galaxy S9 kao službeni, koristio sam i dosta drugih modela. Daleko od toga da mi se ne sviđa, ali ima previše "šuma" oko Exynos čipset-a da bih to ignorisao. Nisu male pare u pitanju. Da je snapdragon u našoj verziji S10/S20 uzeo bih bez razmišljanja ovako ne mogu da opravdam.

Zašto ne P40 - zbog posla ne mogu da priuštim da Google aplikacije i Android work profile be rade. Da bi mi radilo sve što treba, work profile mora da radi i da imam pristup Outlook i Teams, koji sada ne postoje u AppGallery.

Pokušavam da prelomim koji uzeti u sledećih par dana dok Telenor ima popust...



Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Problem je što niko ne sme da ti preporuči Xiaomi za 1000 evra. Ono standardno, do 400-500e, pa i da ne boli mnogo. Mi 10 Pro je preskup za jedan brend kojem je ovo prvi ovakav model.
 

Ej nisam napisao da su neke fotke slikane iz kola u pokretu, pri nekih 100/h. Zet koji je kupio s20 ultra i njegov brat koji drzi radnju mobilnih telefona, kad su videli fotke sa mi 10pro i uporedili sa njihovim telefonom, u uslovima sa slabim svetlom, promenili su misljenje. Zadnje dve fotke su slikane sa iste daljine iz kola. Sa s20u kad se zumirao tekst na vratima, nista se nije videlo. Jos nikoga da nadjem sa huawei p40 da uporedimo kameru
 
Poslednja izmena:
Good point @NevisStarShine
 
Na kraju sam uzeo P30 Pro. Mi 10 Pro mi je bio puno za ono sto daje (prema review-ovima koje sam gledao), zeleo sam P40/P40 Pro ali Google, tako da je ovo neki middle ground pa ga mozda zamenim ranije...
 
Nazad
Vrh Dno