Šta je novo?

Internet radi konstantno samo pod punim opterećenjem

milos0888

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2013
Poruke
1,441
Poena
305
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 1600af
Matična ploča
gigabyte ab350m-gaming 3
RAM
2x16gb 3200mhz
GPU
rx 6700xt
Storage
m2, 3xhdd
Zvuk
Edifier 350db
PSU
asus strix 650w gold
Monitor
philips 4k tv 50"
Mobilni telefon
Iphone 13 pro 256
Pametni uređaji
Apple watch SE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav, nadam se da sam pogodio podforum.
Imao sam razvučen lan kabal kroz sprat i zidove (25m kabla) i to je super funkcionisalo otprilike 3 godine i odjednom je počelo da puca net na 1,2,4,5,10 minuta max. Mislim se ok kabal negde prekida, isečem kabal izvadim iz zidova, uzmem novi kabal (moja greška ne probam prvo bez prevljačenja) sprovedem to sve lepo i opet isti problem. Mislim se do rutera je onda, zovem sbb ide klasika resetovanje rutera itd......Nakane se da dođu da mi zamene ruter, i opet isti problem. Od one 4 led za lan, lampica svetli žuto (narandzasto) za ovaj moj kabal, a za taj računar pored rutera svetli zeleno. Reko možda je meni otišla mrežna i isprebacujem računare i lap top da probam i isti problem, na ovaj kabal od 25m svetli narandzasto. I pomirim se reko okej do kabla je neki problem možda sam prilikom provlačenja opet negde prekinuo šta znam. I tako smoren mrzelo me da idem da kupujem kabal opet i ubacim i wifi antenicu pored lan kabla pa svičuje kad pukne lan na wifi bar da mogu ostalo kad ne mogu online gaming. Sve do kad nisam danas stavio da se skida igra preko Torre. i dok god skida punom brzinom (8mb/s) internet radi super bez pucanja, testirao sam to više puta i stvarno funkcioniše ali onda sve ostalo koči jer skidanje vuče sav net pa mi nije opcija(probao sam da ograničim na 1,3,5mb ali onda puca).

Ovo sve gore je ukratko koliko može a trajalo je sve neka 2meseca...

Je l ima možda neko neku ideju bio bih zahvalan jako...
 
Nije ti dobro krimpovan taj kabal

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Čovek iz sbb-a je to uradio, moguće da je to iako ne puca kad skida nešto?
 
Da li puca na svim racunarima ili samo na tom jednom?
Ako je samo taj jedan, onda trazis resenje na rom racuanru, ako svi uredjaji gube konekciju, onda je to mrezne opreme.

Ja sam svojevremeno imao problem sa ispravljacem na ruteru. Inace je sve to od opreme vruce i onda dodje leto pa ispravljaci crkavaju. Radi ono neko vreme, ali stalno puca. Posle zamene sve radi kako treba.

Fora je sto je to malo teze probati jer ti sbb ruteri koriste 15V,s to je glupost u odnosu na 12V.

Ako imas nekog komsiju, zamoli ga da ti pozajmi na jedan dan iako onda on nece imati net :D
 
Na svim koji su povezani ovim novim kablom. I okej ako je do kabla, ali kako to da radi normalno kad skida nesto punom brzinom?
 
Da li ti kabl prolazi paralelno sa strujnim instalacijama negde?
 
Nigde, zapravo ide uz ivicu zida(spolja), i kroz tri rupe u zidu, svuda kuda je i onaj stari išao...
 
' оће да страда даун ако је мало већи ап. Види да ли ради неки програм који шаље доста на мрежу, неки торент рецимо. Кад се ограничи ап, среди се све.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Uzeo sam nov kabal, sad radi super, šta se desilo sa dva prethodna ne znam.. Hvala svima svakako
 
Nazad
Vrh Dno