Šta je novo?

Asus Zephyrus s HDR bug.

AmigaFAN

Poštovan
Učlanjen(a)
16.06.2013
Poruke
392
Poena
70
Pozdrav svima, dugo nisam postovao na forumu pa evo me opet!
Imam problem sa ženinim laptopom (ASUS ROG GX531GX-XB77). Šta se dešava, lap ima HDR verziju ekrana (1080p 144hz) ima ok peak brightness, kad ne baguje dobro izgledaju stvari. Medjutim, asus je odlučio da uz krvave pare koje su naplatili laptop ubace još 20 raznih bloatware programa od kojih 19 nema veze sa životom i služe samo za prikupljanje marketing data koju prodaju, nebitno. Dodje lap sa win10 preinstaliranim, skinem koju igru da vidim termale i uzmem da probam Jedi Fallen Order jer znam da ima HDR, primetim da mi nešto čudno “štreca” ekran na crnoj pozadini u igri, gde god da se pojavi svetli element na ekranu napravi horizontalnu svetlu štraftu od vrha do dna ekrana. Isto se dešava na desktopu, bela strelica ili beli element neki osvetli celu sekciju vertikalnu ekrana. I sad, posle pola sata kopanja u jednom od tih treš programa (nešto armoury crate ultra gejmer pro) vidim opciju Multi Zone HDR, AHA! Čim isključim to prelepo radi, HDR video izgleda fantastično, ekran se transformiše, igra izgleda prelepo, na 2 minuta....
Čim alt-tabujem, restartujem igru ili random sam od sebe, taj Multi Zone HDR se sam upali i STALNO SE SAM PALI! Do te mere me je nerviralo da sam reinstalirao win bez tih asus bloatwera ali džaba, negde nekako taj Multi Zone HDR bude automatski uključen stalno, čak i bez asusovih programa.
Evo već treći dan kopam internet i nigde niko to ne spominje, Reddit, yt, slinus tech tips, ništa. Imam 3 snimka, jedan je sa HDR sa tim Multi Zonom, drugi je isto desktop bez HDR i treći igra sa HDR, jasno se vidi problem.
Znam da nije kraj sveta ali kad već ima HDR voleo bih da može da se upotrebi, dosta sam ga zavoleo na XBONE a nikad nisam imao monitor/laptop sa njim. MOLIM ZA POMOĆ!

https://youtu.be/IVXtLm00mdE

https://youtu.be/zLF5KieOgeU

https://youtu.be/MMdKnlfI3Dw
 
vidi da nema bios/firmware update,takođe nije zgoreg prvo skinuti poslednje beta drajvere,pa očistiti stare sa display driver uninstaller-om pa staviti skinute,ako ne pomogne onda ponoviti sa poslednjim whql ili ako se neko javi da kaže koja je proverena verzija drajvera...

takođe,možeš da isključiš da sam win svlači drajvere i propratni softver sa apdejta u advanced system settings pa hardware tab,moguće da taj multizone sam skine,jer kod mene npr skida obavezno krš verziju drajvera za touchpad,isto asus rog.
 
vidi da nema bios/firmware update,takođe nije zgoreg prvo skinuti poslednje beta drajvere,pa očistiti stare sa display driver uninstaller-om pa staviti skinute,ako ne pomogne onda ponoviti sa poslednjim whql ili ako se neko javi da kaže koja je proverena verzija drajvera...

takođe,možeš da isključiš da sam win svlači drajvere i propratni softver sa apdejta u advanced system settings pa hardware tab,moguće da taj multizone sam skine,jer kod mene npr skida obavezno krš verziju drajvera za touchpad,isto asus rog.

Uradio je bios update čim je prvi put upaljen na 306, sto se drivera tiče to sam sve menjao kad sam radio fresh win naravno, čak sam radio offline instalaciju da ne bi sam on skidao ništa i opet je taj multi zone bio uključen. Čini mi se da ga on vuče negde dublje, iz biosa ili na hardverskom nivou jer koje je drugo objasnjenje da je tu čak i posle wina novog bez skidanja drivera raznih sem nvidie. Čak i ako ne zna neko rešenje barem neka mi se javi da znam da problem postoji možda imam osnovu za zamenu lapa ili refund potpuni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ako si ga uzeo onlajn ili naručio fonom imaš 14 radnih dana od kada si ga preuzeo da ga prosto vratiš kao neodgovarajuć bez daljeg objašnjavanja,samo će te naročito za tu sumu vrteti oko povrata...

a sve šta možeš preko sam ti već rekao,taj multizone koliko vidim je baš softverski i onda garant svlači sam win,vidi da on nema apdejt pa gazi preko pošto instaliraš poslednje whql nvidia i obavezno isključi da sam skida drajvere i propratni softver u hardware tabu.
 
Nazad
Vrh Dno