Šta je novo?

The Medium

DeRadicci

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruke
7,655
Poena
525


The Medium is a third-person psychological horror game that features patented dual-reality gameplay
and an original soundtrack co-composed by Akira Yamaoka and Arkadiusz Reikowski.

Discover a dark mystery only a medium can solve. Explore the real world and the spirit world at the same
time. Use your psychic abilities to solve puzzles spanning both worlds, uncover deeply disturbing secrets,
and survive encounters with The Maw - a monster born from an unspeakable tragedy.

Coming Holiday 2020 to PC & Xbox Series X.


 
Bas sam gledao ovaj gameplay trailer pre neki dan, interesantno izgleda... Malo me asocira na legacy of kain, ko je igrao, jasno mu je zasto, iako sam zanr/gameplay nema veze jedan sa drugim...

Jos samo ja da skupim cajones za horror igre u kojima smo bespomocni i bice vrh... U zivotu sam pogledao milion horror filmova, kao mladji odigrao brdo horror igara (Doduse u svakoj sam imao bar neko oruzje), ali zato kad sam krenuo sa amnezijom, us*o sam se ziv... Imam na nalogu jos nekoliko opste poznatih horror igara tog tipa i pitam se ocu li ja to ikada preci [emoji23]
 
Jedina nada za kakav-takav Silent Hill, a i Akira Yamaoka je tu, pa ce barem muzika biti odlicna :party:
 
Au, pa kakva mi je to optimizacija.... Jos sam gore napisao komentar apropo 3060ti na 1440p i 30fps, ali onda skontao da je RT, pa sam obrisao... Na kraju ispade i gore od toga [emoji1]
 
Svakako ce se probati, deluje interesantno... Samo da malo (vise) padne cena.
 
Kretanje je uzas...lepo izgleda i moze da se igra na GTX 1060

edit
... pa sad, mozda i nije bas tako sjajno na 1060 ? ;)
 
Poslednja izmena:
tastatura ...zao mi je, izgleda dobra avantura, ali ovakav konzolaski pristup kretanju me odbija skroz !
 
Uzeo da igram malko... Dobra atmosfera, super je igrati na gamepadu, ali optimizacija... majko mila. Realno, igra nije grafički ništa posebno, čak je u nekim momentima i ispod proseka, ali na 1080p / medium (LOL) mi daje 30 - 60FPS u zavisnosti gde se nalazim, a kod dual screen-a mi je padalo čak i do 20FPS.
 
Thx Alister, sreca imam neki dzojped
 
Poslednja izmena:
Uzeo da igram malko... Dobra atmosfera, super je igrati na gamepadu, ali optimizacija... majko mila. Realno, igra nije grafički ništa posebno, čak je u nekim momentima i ispod proseka, ali na 1080p / medium (LOL) mi daje 30 - 60FPS u zavisnosti gde se nalazim, a kod dual screen-a mi je padalo čak i do 20FPS.
Medium na medium, kako drugacije [emoji1]
 
Kad su pre odradili i narodnu verziju[emoji2]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nisam ni znao, jel neko igra i kakva je? Da znam da li vredi počinjati?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Upravo završio. Koristim slobodne dane do maksimuma. [emoji23]
Malko prekratka igra, ali meni je ovo lagano Silent Hill naslednik. Akira opet odradio odličan posao sa muzikom.

Samo da srede malo tu optimizaciju i od mene ovo dobija lagano 4.5/5. [emoji16]
Nisam ni znao, jel neko igra i kakva je? Da znam da li vredi počinjati?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ako ti ne smeta totalno nestabilan FPS, ja bih rekao da obavezno odigraš. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ hvala za informacije, daćemo joj šansu [emoji2]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Tek sam poceo igru ali deluje zanimljivo i kao sto rece neko pre mene bas vuce na Silent Hill , graficki nije nista posebno a prilicno je zahtevna i ovo ako se odvrene na max bez DLSS nema igranja , cudno je sto bolje izgleda sa DLSS , ima vise detalja i iz nekog razloga bez DLSS neki objekti trepere ne znam da li je to do drajvera ili sta vec . Igram za sada sa drajverima v.460.89 .
@pshnd Posto si je vec presao jel znas od prilike koliko ti je trebalo ? Jedva cekam da izadje RE village pa sam se nadao da ce ovo da me drzi bar malo ali mi se cini da je bas kratka igra.

Edit : Za bolje iskustvo preporucljivo je koristiti dzojstik , bas mi je bezveze nekako na tastaturi ali na xbox kontroleru radi super i prilicno je lepse iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Ja ovo ne igram dok ne srede hdr u pc verziji.
Poljski amateri.
 
HDR nisam ni ja uspeo da namestim ...mislim da traje ~5h
radi i na win 8.1, ako je nekom bitno :D
 
Radi hdr, ali je neko prilicno zeznuo pc verziju, jer nema nikakvih podesavanja, a deluje da su ciljali 10k nita.
Na Xboxu radi bez problema.
Verovatno ce Kaldaien pre srediti ovo nego razvojni tim.

Sto se duzine tice, vecini ljudi je trebalo oko 8 sati.
Dosta naravno zavisi i koliko istrazujes i razgledas.
 
Meni ne radi uopste HDR, mozda zbog starog win-a ?!
 
Ne znam koju si verziju igrao.
Ja sam igrao Gamepass verziju koja radi u dx12, hdr nije moguce ukljuciti ako nije ukljucen i u Windowsu.
Navodno to nije potrebno raditi ako se igra tera u dx11.
 
@Fygaroo Ukupno tu oko 8, 9h. [emoji846]

Nekad je dobro nemati para, pa se ne zamlaćuješ podešavanjima, već igraš kako možeš i opet sa uživanjem. [emoji23]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno