Šta je novo?

32" IPS Monitor preporuka

zzhn

Cenjen
Učlanjen(a)
06.06.2011
Poruke
15
Poena
155
Cao svima, u poslednje vreme zbog vrste posla moj stari dobri (i dalje kao nov posle 8 godina) Dell 2312hm je postao mali, prosto nije vise dovoljna radna povrsina. Zbog toga sam mislio da njega ostavim kao sekundarni i dokupim neki veci da mi bude primarni monitor.
E sad, posao kojim se bavim zahteva solidan IPS monitor, radim dosta sa bojama, texturama itd... Gledam da ne dajem previse novca s obzirom na situaciju na trzistu. Naisao sam na ovaj model koji mi je za sada najzanimljiviji za tu cenu:

AOC Q3279VWFD8

32" i 2k je nesto sto bi mi radilo posao, taman bi mogao i da ga odaljim od ociju malo vise sto nije lose. Na testovima ga prilicno hvale, posebno kada se uzme cena u obzir. Ja bi voleo da neko od kolega forumasa koji je imao prilike da radi na ovom monitoru napise i svoje utiske..

Alternativa ovom AOC bi mozda bila:


ViewSonic VX3276-2K-MHD


Ja bih radije birao AOC, ne znam kakav je Viewsonic po kvalitetu slike iskreno, nemam iskustva..

Naravno u obzir dolaze i 4k monitori priblizne dijagonale iako cena tu raste dosta, pa eto ako ima neko predlog ili savet tu sam da cujem. Hvala!
 
Da, citao sam danas ovu temu bas, ali ova tema je pokrenuta za drugi-slican model koji nema isti panel kao ovaj...To generalno tema o 32 inca i nasao sam neke korisne postove, samo Ako bude vise utisaka mislim da ovaj model mozda zasluzuje sopstvenu temu s obzirom sta nudi za ove novce.
Vidim dodje po oglasima na forumu s vremena na vreme pa sam se nadao da neko ima neko konkretno iskustvo da podeli sa nama ostalima...
 
@dzoni, dakle utisci su ti dobri generalno? Ako imas volje da napises malo vise bilo bi super...
Generalno ne bezim toliko od skupljih monitora, vec samo razmisljam "ekonomski" i da mozda nije pametno u ovom trenutku davati 500 + eura za monitor, posebno ako bi model kao ovaj AOC zavrsavao posao...
Nisam picajzla, ne trazim vrhunski monitor za ove novce da se razumemo, vec nesto sto bi mi sluzilo par godina za posao i povremen gaming.. 75hz je sasvim dovoljno posto moj sadasnji radi na 60 hz samo..
Vec imam 2 xbox wireless dzojstika + rtx 2060 tako da bi ovaj monitor zamenio TV skroz.. Nekako mi se uklapa i za gaming ne samo za posao, iako je posao naravno prioritet.
 
Nisam ga 24/7 koristio, ali mu imam pristup sa vremena na vreme i od onih nekoliko puta po 3-4 sata koliko sam ga koristio, utisci su zaista dobri. Razmišljao sam i sebi da ga uzmem, mada veća rezolucija i malo veći frejmovi u odnosu na sadašnji... pa će grafika morati češće da radi blizu 100%, a volim da komp bude tih i da mi ne greje celu sobu. Tako da ne znam ni sam. :)

Ja sam koristio kompjuter koji sa njim fura nVidija grafiku sa adaptive sync-om opcijom, te nema cepanja slike u igrama (mislim da kad je upaljen freesync u opcijama monitora baš to piše: adaptive sync: freesync, iako je nVidija grafika u pitanju). Boje su u redu, nisu baš duboke/žive kao kod Dell UH24 modela (pošto i njemu imam pristup sa vremena na vreme), ali sasvim zadovoljavajuće.

Meni se sviđa brdo konektora na AOC-u naprimer. To mi je poveći plus. Ne sviđa mi se tiltovanje na dole naprimer. Ne mož' ga spustiš ni malo. On se kao pomeri, ali kao da nije.

Kao što gore rekoh, sa cenom koju ima, kvalitetom slike koji nudi, konektorima (dobiju se uz monitor i display port/hdmi kablovi, nisu krš, oba su dobra)... definitivno odlična kupovina ko ima mesta gde da ga postavi. Monitor je poveći, ne može baš na svaki sto da stane tek tako. :)

Ima ovde ljudi koji imaju ovaj monitor, pa će ti i oni (valjda) pisati. Ali računaj da se teško možeš prevariti ako ga uzmeš.
 
Poslednja izmena:
pokupio sam danas ovaj Aoc, veliki je bre , ja sam na poslu navikao na 2x24, razmisljam mozda bi mi neki ultrawide bolje legao. Ali da je dobra slika i sve dobra je.
 
naravno da je ultravajd bolji za nekog ko prelazi sa 2x24" ali konkretan pandan u uwd svetu košta nekoliko puta više (34"+ 1440p)...

elem,imao sam VA verziju aoc-a (bratanić ga još uvek ima,radi kao sat) a IPS sam ekstenzivno koristio i to više primeraka,i IPS verzija je bolja izvedba,generalno bolja elektronika i kapiram da AOC za njih ima izvor konzistentnih panela,te je poprilično sigurna kupovina jer svih pet komada je bilo skoro sa indentičnim panelima,što je retkost kod IPS-a...
 
Prvo hvala na odgovorima, bio sam na mini putu dva dana pa ne stigoh da odgovorim...
Mene iskljucivo zanima ova IPS verzija, malo mi je i neverovatna cena po kojoj se prodaje, boze kad se setim koliko su nekada kostali veci monitori...
Drago mi je da cujem da je vise vas koristilo ovaj monitor i da ste zadovoljni, time sam ja jos blize da ga pazariim svakako...
Vesa mout meni nije neka mana, imam veliki radni sto i mogu da stanu cak i 2 ovakva monitora (svakako mislim da zadrzim stari Dell u2312 pored)
Jedino ne znam da li bolje da sacekam malo ukoliko ce AOC uskoro da izbaci noviji model? Generalno nisam pratio trziste monitora godinama i nemam pojma koliko cesto se stancaju nove serije i bojim se da bi to moglo da potraje...
 
ne verujem,prodaju ga kao vruće kifle,pa pola vremena ni ne možeš da dođeš do njega...VA sam samo spomenuo u poređenju i jer sam ga koristio kao lični monitor par nedelja,IPS verzija je bolja izvedba tu nema spora.
 
To ima smisla... zasto izbacivati nov proizvod kada trenutni ide kao lud...
Elem imam jednu nedoumicu, nisam siguran kako izgleda raditi na 2k 32" monitoru u praksi.. Ako bi mogao da ukratko opises kakav je tvoj/vas subjektivni utisak.
Prelazim sa 23" full hd i kapiram da ce meni to biti prilican pomak iako nije u pitanju monitor od 4k..
 
Ja radim u dva pretrazivaca u isto vreme,pa poredim rezultate, ili otvaram mtputty i mailove slicno. tako da je meni uvek desno otvoren pretrazivac,a levo ide gomila aplikacija. Monitor je na jedno 70cm od ociju, jedino nemam neko drveno postolje malo da ga podignem.
 
To ima smisla... zasto izbacivati nov proizvod kada trenutni ide kao lud...
Elem imam jednu nedoumicu, nisam siguran kako izgleda raditi na 2k 32" monitoru u praksi.. Ako bi mogao da ukratko opises kakav je tvoj/vas subjektivni utisak.
Prelazim sa 23" full hd i kapiram da ce meni to biti prilican pomak iako nije u pitanju monitor od 4k..
Ja imam 23" i 32" aoc jedan do drugog, velicina ikona i teksta je otprilike ista. Jedini treba vremena da se naviknes na višak radne površine [emoji3]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Gledam naravno i druge modele,i dijagonale, ali mi se cini da i dalje ovaj AOC 32" Ips predstavlja najbolje resenje...
Sutra cu da bacim malo bolje pogled na 27" iste rezolucije pa da vidim sta tu sve ima. Kolege mi kazu da je 2k nativna za 27" ali je mala rezolucija za 32"?
Obrni okreni ja prelazim na veci monitor sa full hd tako da kapiram da cu da se odusevim svakako...
@DjoleMC, u mom poslu ne postoji visak slobodne povrsine :) Masa foldera, foto-a, browsera, messenegera za posao, po 2-3 konstantno upaljena software-a.... Sta god da mi das bice iskorisceno :)
Zbog toga sam se malo i razmisljao o 4k monitoru ali mi se ne iskreno ne daju ti novci u ovo vreme :)
Verujem da bi ovaj monitor mogao da mi resi posao za naredne 2-3 godine (uz dodatni dell 23")
 
Mislio sam da ga uzmem posle sledece plate, na kraj avgusta tako nesto, valjda nece da se rasproda do tada... Bitno mi je da je 2k rezolucija sasvim dovoljna za ovu velicinu..
Ako se rasproda do tada onda mi ne gine nego da cekam nov model :d Ali ipak mislim da ce ga biti na trzistu celog leta.
Takodje se radujem sto cu moci da igram igre na jacoj rezoluciji od 1080p.. Kapiram da rtx2060 moze da pogura dosta igara na 1440p i da ce to izgledati dobro na ovom monitoru!
 
Nazad
Vrh Dno