Šta je novo?

Problem sa refundacijom eventim.hr

Kažu ti da oni jesu svojoj banci (Privredna Baka Zagreb) javili da treba da se vrate pare, ali ovi to nisu procesuirali dalje.
Predlažu da se obratiš njihovoj banci i proveriš gde je zastoj.

Ja b' rek'o da ćeš ti te pare dobiti, ali sa dosta zakašnjenja. Probaj da zoveš PBZ, ili da pošalješ mail.
 
Banka mozda nije procesuirala jer ovi nemaju sredstava na racunu?
Svakako sam poslao mejl pa cemo videti, ako ne uspe zvacu telefonom.

Huawei P30
 
Proces reklamacije ideo ovako (pošto sam video da si platio karticom):

1. Probaš da kontaktiraš prodavca da mirno razrešite problem...
2. Ako prodavac to ne uradi ili nisi zadovoljan predloženim rešenjem obraćaš se svojoj banci i pišeš zahtev za povraćaj para (prilažeš korespodenciju koju si imao sa trgovcem ili pružaocem usluga).

Čekaš da tvoja banka to reši nema šta da se cima ti sa tuđom bankom.

Pozdrav,

N
 
Ja sam zvao dva puta svoju banku (mobi), i oni mi kazu da je to odnos prodavac-kupac i da oni tu ne mogu nista, odnosno da nemaju mogucnost komunikacije sa stranim bankama.

Huawei P30
 
Ja sam zvao dva puta svoju banku (mobi), i oni mi kazu da je to odnos prodavac-kupac i da oni tu ne mogu nista, odnosno da nemaju mogucnost komunikacije sa stranim bankama.

Huawei P30

Nema oni šta da komuniciraju nego ti lepo podesi zvaničan claim ako ti je master karticu izdala mobi banka...i to kod mobi banke...da je izdala recimo poštanska štedionica podneo bi kod poštanske štedionice...a ja bih rekao da se malo mobi pravi lud...ja sam davno imao sličan slučaj samo sa jednom firmom iz USA lepo sam podneo claim kod domaće banke koja mi je izdala karticu i rešilo se za neko vreme...i tako to radi nema druge ostalo je sve na dobrovoljnoj osnovi...

Još jedna napomena postoji vremenski rok za claim nekada je bio mislim tri meseca od datuma kupovina sada se to možda promenilo...
 
Poslednja izmena:
Ovo je malo drugacija situacija jer je kupovina bila u septembru 2019, za dogadjaj koji je trebalo da bude 5 juna ove godine...

A claim podnosim kako? Mejlom?

Huawei P30
 
Ja sam podneo napismeno na posebnom formularu u poslovnici (priložio sam email korespodencij) kako mobi banka to nema moraš da ih pitaš kako se to kod njih radi. Nemoj da im pričaš priču već samo pitaj koja je procedura da se podnese reklamacija na transakciju koja je obavljena mastercardom ilivisom (u zavisnosti šta imaš i sa čim si platio).

Pre toga moj ti je savet da napišeš još jedno pismo eventimu i da im kažeš da moliš da ti refundiraju pare u razumnom roku. Sačekaš taj rok i onda podneseš reklamaciju banci koja ti je izdala karticu. U međuvremenu pitaj kako se podnosi u tvojoj banci.

Ovo važi ako si plaćanje obavio putem mastercard ili visa kartice.

Isto tako imaj na umu da je moguće da se reklamacija plaća bilo da je ona opravdana ili neopravdana.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno. Probacu da pitam na temi za mobi banku da li je neko to radio i kako...

Huawei P30
 
Proces reklamacije ideo ovako (pošto sam video da si platio karticom):

1. Probaš da kontaktiraš prodavca da mirno razrešite problem...
2. Ako prodavac to ne uradi ili nisi zadovoljan predloženim rešenjem obraćaš se svojoj banci i pišeš zahtev za povraćaj para (prilažeš korespodenciju koju si imao sa trgovcem ili pružaocem usluga).

Čekaš da tvoja banka to reši nema šta da se cima ti sa tuđom bankom.

Pozdrav,

N

Nema oni šta da komuniciraju nego ti lepo podesi zvaničan claim ako ti je master karticu izdala mobi banka...i to kod mobi banke...da je izdala recimo poštanska štedionica podneo bi kod poštanske štedionice...a ja bih rekao da se malo mobi pravi lud...ja sam davno imao sličan slučaj samo sa jednom firmom iz USA lepo sam podneo claim kod domaće banke koja mi je izdala karticu i rešilo se za neko vreme...i tako to radi nema druge ostalo je sve na dobrovoljnoj osnovi...

Još jedna napomena postoji vremenski rok za claim nekada je bio mislim tri meseca od datuma kupovina sada se to možda promenilo...

Obzirom da temu možda prati još neko, ne bi trebalo iznositi ovakve (dez)informacije.

Kupoprodaja je odavno gotova. Kupac je robu platio i dobio.
Prodavac je pristao na refundaciju, i dao nalog svojoj banci da se pare vrate.
Sve to stoji i nema para, najverovatnije jer prodavac nema para na računu, pa nema odakle da se refundiraju pare. Njegova matična banka će pare proslediti onako kako se pojavljuju neka sredstva na računu. Ne znam kako tu ide prioritet.

Primer, kupiš na karticu nešto kod nas. TV npr. TV se pokvari, ne može da se popravi, trgovac treba da ti vrate pare ali ne vraća...
Pa nećeš zvati svoju banku da ona isteruje sa bankom prodavca televizora da ti prodavac vrate pare?!? :trust:

Postupak koji predlaže niki999 se primenjuje u slučaju zloupotrebe kartice od strane nekog trećeg lica, kada naša matična banka rešava problem sa onom kod koje je urađena zloupotrebljena transakcija. Tada naša banka može nama da vrati pare, a banke i kartični sistem između sebe rešavaju gde je bila zloupotreba. I to ide na štetu one banke kod koje je naplaćena zloupotreba, ili se pokriva iz tamo nekog fonda osiguranja koji banke imaju među sobom.

Inače, slažemo se da kupac nema šta da se ćera sa bankom prodavca, ali ne vredi ni sa svojom. Prodavac nema para da ih vrati, i kupac može samo da se ćera sa njim.
 
Poslednja izmena:
Obzirom da temu možda prati još neko, ne bi trebalo iznositi ovakve (dez)informacije.

Kupoprodaja je odavno gotova. Kupac je robu platio i dobio.
Prodavac je pristao na refundaciju, i dao nalog svojoj banci da se pare vrate.
Sve to stoji i nema para, najverovatnije jer prodavac nema para na računu, pa nema odakle da se refundiraju pare. Njegova matična banka će pare proslediti onako kako se pojavljuju neka sredstva na računu. Ne znam kako tu ide prioritet.

Primer, kupiš na karticu nešto kod nas. TV npr. TV se pokvari, ne može da se popravi, trgovac treba da ti vrate pare ali ne vraća...
Pa nećeš zvati svoju banku da ona isteruje sa bankom prodavca televizora da ti prodavac vrate pare?!? :trust:

Postupak koji predlaže niki999 se primenjuje u slučaju zloupotrebe kartice od strane nekog trećeg lica, kada naša matična banka rešava problem sa onom kod koje je urađena zloupotrebljena transakcija. Tada naša banka može nama da vrati pare, a banke i kartični sistem između sebe rešavaju gde je bila zloupotreba.

Inače, slažemo se da kupac nema šta da se ćera sa bankom prodavca, ali ne vredi ni sa svojom. Prodavac nema para da ih vrati, i kupac može samo da se ćera sa njim.


Kao prvo kupac nije kupi robu nego uslugu koja je trebala da se održi 5 jula...ista se nije održala/otkazana i slično stoga ima pravo na refundaciju...ako prodavac ne želi da to uradi dobrovoljno sigurno može banka da uradi a reklamacije po karticama se ne rade samo kada je zloupotreba čisto da se zna i ako je to preovlađujuće mišljnje...

Jedino gde mogu da ga upropaste jeste da kažu izvini druže viša sila covid...

ko hoće da čita evo ima samo 427 strana

https://www.mastercard.us/content/dam/mccom/en-us/documents/rules/chargeback-guide.pdf


a ukazuje na to da postoji recimo good or services not provided...i tako dalje i tako bliže...a ima i good or services not as described or defective...tako da nije samo prevara već može i da kupac bude nezadovoljan...ili doveden u zabludi ili sto i jedan drugi razlog..

Ja recimo kada sam pisao reklamaciju nisam bio opljačkan nego je bilo nešto drugo...ali ko veruje veruje ko ne ne...

U principu nema šta da izgubi sem malo vreman i para...a možda njegova banka ne naplaćuje reklamacije (bilo pozitivne bilo negativne...) tako da ...ja nemam ovde bilo šta drugo da dodam i oduzmem.
 
Poslednja izmena:
Meni isto lici da je problem da nemaju para na racunu.. ali ovaj mejl sa podacima i uputima da kontaktiram banku (njihovu) su mi poslali "jer su imali vise zahteva za refundaciju koji nisu realizovani", njihova banka na mejl naravno nije odgovorila, jer sto bi...



Huawei P30
 
Meni isto lici da je problem da nemaju para na racunu.. ali ovaj mejl sa podacima i uputima da kontaktiram banku (njihovu) su mi poslali "jer su imali vise zahteva za refundaciju koji nisu realizovani", njihova banka na mejl naravno nije odgovorila, jer sto bi...



Huawei P30

Još jednom i tu završavam kontaktiraj svoju banku tuđa banka ti neće pomoći oko ovoga sem ukoliko eventim iz hrvatske ne da nalog da ti refundiraju pare i nikakvog smila nema da njih zoveš ili kontaktiraš. Tebe ne interesuje jel imaju pare ili ne to sređuje mastercard/visa i to je isto svugde u svetu...samo proveri kako i koliko košta da ne bude skuplja dara od mere...toliko od mene...
 
Hvala ti svakako cu pokusati, mada ne znam ni gde da pogledam cenu svega toga...

Huawei P30
 
Hvala ti svakako cu pokusati, mada ne znam ni gde da pogledam cenu svega toga...

Huawei P30

Svaka banka ima tarifnik koji je okačen na sajtu u tom tarifniku moraju da budu navedeni svi troškovi koji fizička ili pravna lica moraju da plate po svim osnovama (obično su fizička lica odvojena od pravnih).
 
...sem ukoliko eventim iz hrvatske ne da nalog da ti refundiraju pare i nikakvog smila nema da njih zoveš ili kontaktiraš.

Ako sam ja do sada dobro ispratio, Eventim jeste dao svojoj banci nalog za refundaciju. Kupac čak ima podatke o tom nalogu.
Ali pare ne stižu.
 
Kao podatak su mi iz eventima poslali ovo sa slike i rekli da kontaktiram njihovu banku
37fce9810d7b8ad0541d49b0df9a72e3.jpg


Huawei P30
 
To nema veze i ima pravo da traži zaštitu od strane mastercarda ili vise (ili bar može da proba da je dobije, da li je opravdana ili nije to već zavisi od procene ljudi koji tamo rade, koliko će to da košta to zavisi od banke koja je izdala karticu). Što misliš da trgovci pružaoci usluga refundiraju pare pa zbog toga što ima visa ili master skinu pare...naravno da je mnogo bolje i lakše da se reši bez njihovog uplitanja ali ako se refundacija ne izvrši iz bilo kog razloga šta je onda ostalo osim zaštite koju nude visa ili mastercard (ima još samo sud)...no kao što sam rekao dosta o tome...a link kako i kada i da li je opravdana reklamacija sam ostavio pa koga zanima može da se zanima...da li će neko nešto da radi ili ne da li mu se isplati ili ne to je stvar lične odluke svakog pojedinca...nemam šta više da kažem...
 
Poslednja izmena:
To nema veze i ima pravo da traži zaštitu od strane mastercarda ili vise (ili bar može da proba da je dobije, da li je opravdana ili nije to već zavisi od procene ljudi koji tamo rade, koliko će to da košta to zavisi od banke koja je izdala karticu). Što misliš da trgovci pružaoci usluga refundiraju pare pa zbog toga što ima visa ili master skinu pare...naravno da je mnogo bolje i lakše da se reši bez njihovog uplitanja ali ako se refundacija ne izvrši iz bilo kog razloga šta je onda ostalo osim zaštite koju nude visa ili mastercard (ima još samo sud)...no kao što sam rekao dosta o tome...a link kako i kada i da li je opravdana reklamacija sam ostavio pa koga zanima može da se zanima...da li će neko nešto da radi ili ne da li mu se isplati ili ne to je stvar lične odluke svakog pojedinca...nemam šta više da kažem...

A šta bi bio osnov žalbe Masterkardu odnosno Vizi?
Prodavac ima dokaz o refundaciji sredstva, kupac platio debitno, zloupotrebe nema?
 
Nazad
Vrh Dno