Šta je novo?

Problem sa refundacijom eventim.hr

mrmilos

Čuven
Učlanjen(a)
18.02.2005
Poruke
3,318
Poena
515
Imam jedan specifican problem, mozda neko od kolega moze da pomogne oko resavanja... Naime master karticom mobi banke sam kupio kartu za koncert u septembru 2019, plativsi je eventim firmi iz hrvatske (koncert je trebalo da bude u zagrebu). Zbog cele situacije, koncert je odlozen za mart 2021, posto mi nije odgovaralo da cekam resio sam da iskoristim opciju za povrat sredstava... Uslov je bio da im do 19.juna postom posaljem ulaznicu, nakon cega bi oni trebali da refundiraju novac. Ulaznica poslata, isporucena ali oni zatezu sa refundom. Razmenili smo desetak mejlova, prvo je bilo moze potrajati i do mesec dana, zavisi od banke bla bla... Zvao sam banku vise puta oni nemaju nikakav info, logicno jer pare nisu uplacene. Trazio sam da mi dostave dokaz o placanju, kazu oni su banci dali nalog mejlom, da se izvrsi storniranje moje uplate...
Moze neki savet sta mi je ciniti?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Huawei P30
 
Trazi od banke dokaz da su poslali mejl za pocetak ako nisi vec
 
Trazio sam, i od tada ne odgovaraju, trazio sam od eventima podatak, neki trag o bilo kakvoj akciji sa njihove strane. Makar kopiju mejla toj banci koji su poslali.

Huawei P30
 
Zovi banku i pomeni operateru da ces da kontaktiras i NBS ako treba da bi ustanovio gde su ti pare, tako ce da ubrzaju malo

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kad sam zvao banku, oni su u fazonu nemaju nikakav trag, da trazim izvod od eventima. Bukvalno ne mogu nigde da dobijem nikakav info. Pri tom iznos je poprilican.

Huawei P30
 
Kog datuma si platio toj firmi,moguce da oni nisu uopste vratili novac,tako da banka nema veze sa tim.
 
Ja sam uplatio njima i septembru 2019. Ja sam siguran da oni pare nisu prebacili niti je ikakav nalog za to izdat.
Zvao sam opet mobi banku, oni ne mogu nista da urade, sve se svodi na moju komunikaciju sa prodavcem... Vrlo zeznuta situacija. U mobi banci mi je ovaj operater rekao da kao oni ne mogu da ne vrate pare, ali kao kada to je pitanje...
Huawei P30
 
Poslednja izmena:
Trazio sam da mi dostave dokaz o placanju, kazu oni su banci dali nalog mejlom, da se izvrsi storniranje moje uplate...

Ma kakav bre mail, i storniranje uplate?!?
Banka na neki mail sa strane, da stornira uplate?!? :zgran:

Za početak, uplata može da se stornira dok novac još nije prebačen na račun prodavca. Sada, mesecima kasnije, to je gotova transakcija, i ta uplata ne može da se "stornira".
Tvoja banka više nema ništa sa time. Ti si kupcu platio šta je tražio, kartu si dobio.

Posle toliko vremena, banka može eventualno da nadoknadi novac samo ako se dokaže zloupotreba kartice od strane trećeg lica. A nije to bilo u pitanju.

Sada kada je kupoprodaja odavno završena, ti si robu dobio i vratio, prodavac može samo da vrati pare, na način na koji se dogovoriš sa njime.

A on ako ne sarađuje, na žalost, nemaš načina da ga nateraš da ti zaista vrate pare, osim da se osloniš na to da će ipak na kraju vratiti ili da ih tužiš nadležnom sudu, tamo u Hrvatskoj. :(
Možeš probati da zoveš tamo neke inspekcije, udruženja za zaštitu potrošača, možeš da iscunjaš da li ima još takvih kao ti, pa da se udružite u kukanju kome već treba.
Ali nemaš neki normalan način da pritisneš hrvatski eventim.
 
Poslednja izmena:
E vidis to je i meni jasno. Osim sto imam mejl od njih u kome su definisani uslovi povracaja novca...?

Huawei P30
 
Da, ok, više sam pisao ovima što te savetuju da se ćeraš sa svojom bankom...

Nego, imaš mail u kome su definisani uslovi povraćaja novca.
A način povraćaja? Verovatno nije.

:(
 
Pise da ce novac biti vracen na moju karticu "po primitku ulaznice".

Huawei P30
 
E pa onda, izjava "...poslali smo mail vašoj banci da storniraju uplatu..." znači samo da nešto mute, pričaju besmislice, i da hoće da izbegnu obaveze.

Dobro je, bar da su priznali da im je ulaznica vraćena.

Pokušaj da kontaktiraš neke inspekcije tamo, ili udruge za zaštitu prava potrošača.
Takođe, jaši ih mailovima, tel. pozivima, traži šefove, šta ti već padne na pamet.
 
Da kapiram da se sve svodi na dosadjivanje mene njima. Na srecu imam sve napismeno u mejlu, i uslove za povrat novca, potvrdu da su primili ulaznicu, ali onda krece "igranka", prvo povracaj traje i do mesec dana, onda su poslali "nalog banci da se isplati novac", a onda posle, kako se ne uplacuje novac nego se stornira uplata od septembra... Svaka sledeca prica je bila vise "suplja" od prethodne... Bice tu borba za pare ali nema sanse da popustim, poveca je cifra u pitanju... A ulaznica je uveliko opet u prodaji na sajtu...

Huawei P30
 
Nije isključeno da trenutno nemaju pare pa te razvlače praznom prepiskom, nisi ti sigurno jedini koji je tražio refundaciju. Zakon je na tvojoj strani ali pitanje je koliko ćeš da čekaš, ne znam kako je definisan rok za vraćanje novca.
 
To i ja mislim.... Ne vidim nigde neki rok za povracaj... Kontam da ce svakako vratiti u nekom momentu.

Huawei P30
 
Pogledao sam na srpskom sajtu Mastercarda i link ka mastercard pravilima vodi na americki chargeback pdf

Najradije bih ti rekao da nazoves Mobi banku i pitas, ali oni tamo nemaju pojma. Mozda nekako da dodjes do sefa one jedine poslovnice, pa da mu predocis problem i da on vidi da li moze chargeback da se radi i kako.
Ako je tebi receno (ili jos bolje napisano) da je nalog za povrat novca poslat tad i tad, mora postojati pisani trag. Po njihovoj prici, ispada da su oni drzali novac na rezervaciji, a mislim da tesko moze toliki period da se drzi rezervisanim. Dakle, morali su poslati nalog za povrat novca i mora postojati pisani trag.
 
U mobi banci su me u call centru otkacili, rekli su mi.ovo slicno sto gore neko napisa, to je placeno i to je to, oni nemaju nista s tim niti mogu kao banka da komuniciraju sa stranom bankom. Eventualno da im dostavim neki trag pa da oni vide, kao. Sva je prilika da je eventim kratak s kesom i da odugovlaci...
Ovo su neka od.njihovih "objasnjenja".
Huawei P30
e8b60c3e5ab0a1f4ea9ffae1dc15ad02.jpg
294cdd73fe89e69008f80d7500780f3f.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li su stornirali ili ne tj. gde je novac ali chargeback se radi bas tako kako je opisano, na datum placanja, nema nikakvih uplata
 
Ali novac na kraju mora da legne na racun... A para nema...

Huawei P30
 
Vratiće ti oni pare ali ko zna kada.

Zadnja 4 meseca teško da su prodali tuce karata, tvoja gotovina na njihovom računu im je trenutno zlata vredna.
 
Meni to liči na trenutnu situaciju sa turističkim agencijama kod nas. Para nemaju da vrate, pa daju vaučere za neko buduće putovanje. Da li su pominjali takvu mogućnost?
 
Nisu pominjali vaucer, koncert je odlozen i stara karta je vazila za novi datum ali meni realno ne odgovara da cekam do marta 2021, a i taj datum nije siguran da ce se odrzati, zato sam resio da iskoristim opciju za povrscaj, ali u sustini problem jeste globalan, zato se koncerti ne otkazuju vec se odlazu...

Huawei P30
 
Ja nisam imao problema sa kupikartu.ba odakle sam kupio 2 ulaznice.
Prvi event je otkazan i svima su po automatizmu vratili pare na racun.
E tu je bilo malo nejasnoca jer mi je u transakciji pisao crvenim slovima iznos sa minusom ispred pa sam zvao banku i oni rekose da su oni rucno proknjizili transakciju a da su pare legle na racun.
Drugi event je odlozen i samo poslao email na adresu sa koje sam dibio eulaznicu i rekli da ce vratiti pare.
I stvarno posle nekoliko dana opet ona cudna transakcija crvenim slovima sa minusom ispred ali pare su legle.
 
Ovde je cifra veca, ulaznica je prosecno oko 100e. A rasprodato je bilo 80-90%. Sad vidim da ima dosta slobodnih mesta...

Huawei P30
 
Malo sam pogledao moje račune, da, u pravu ste. Ima neki fazon da se pare vrate i posle mnogo vremena, ali ne kao uplata od strane prodavca.

Aliexpress kada mi uvaži dispute i kada vrate pare... Tipa 3 mecesa posle kupovine, transakcija je odavno gotova i na računu je vidim kao finished, povraćaj novca sa takve transakcije se prikazuje drugačije nego uplata. Vidi se kao isplata, sa minusom ispred,u korist Aliexpress. Kada kupim, onda je isplata, bez znaka...

Dakle ima fazon da se pare vrate, a da nije uplata. Ne znam kako se to zove u međubankarskom svetu.
 
Pogledao sam na srpskom sajtu Mastercarda i link ka mastercard pravilima vodi na americki chargeback pdf

Postoji velika razlika u tome da li je plaćeno debitnom ili kreditnom karticom. Ako je plaćeno debitnom karticom (a nije bilo zloupotrebe trećeg lica) nema šanse da vrati novac klasičnom chargeback procedurom.
To se može ostvariti samo kreditinim karticama, jer se sredstva prebacuju sa računa banke, a ne direktno (debitno) sa računa kupca.

Sa druge strane, čak i sa kreditnom karticom se ne može ostvariti chargeback ako se plati preko PayPal, već sve onda mora preko njih banka nema ništa sa tim. Ukratko, plaćanje kreditinim karticama pruža više opcija za povrat novca samo ako se plati direktno bez posrednika. Debitnim karticama zavisite od dobre volje prodavca i njegovih uslova prodaje (kao ovde, vratićemo novac ali nismo rekli kada itd.)
 
Poslednja izmena:
Ali novac na kraju mora da legne na racun... A para nema...

Huawei P30

Mora da legne ali ne i da dobijes obavestenje o prilivu. Posto to i nije priliv nego ponistenje odliva. Dakle ako ne pratis/pamtis detaljno stanje, nema sanse da znas da li su vratili ili nisu
 
Znam to su mi iz banke rekli. 116 eura cu svakako primetiti kad bude leglo [emoji16]

Huawei P30
 
Danas dobijem ovaj mejl:

Poštovani,

Obratili smo se PBZu pošto imamo velik broj zahtjeva za povrat koji nisu procesuirali.

Uputili su nas da se za  provjeru statusa transakcije, tj. povrata možete  obratiti na telefon 6124-422 ili putem e-maila [email protected].

Šaljemo i prikaz informacija prilikom naplate koje trebate priložiti.

Lijep pozdrav.

U nastavku su neki podaci sa iznosom, brojem odobrenja, nacinom placanja (broj master card kartice)...

Sta je sad ovo?

Huawei P30
 
Nazad
Vrh Dno