Šta je novo?

P30 vs Iphone 11, baterija i kamera

mrmilos

Čuven
Učlanjen(a)
18.02.2005
Poruke
3,323
Poena
515
Razmisljam se da mozda menjam svoj p30 (kojim sam zadovoljan) za iphone 11. Zanima me neko misljenje poredjenje, pre svega kamere i baterije... Prednosti i mane ios znam, imam iphone se za sluzbeni...

Huawei P30
 
Bolji video iPhone, softverska podrška još par godina.. Sve ostalo P30.
^ Na strani iP11 su i cipset/performanse, brzina interne memorije, fluidnost, IP68, stereo zvucnici i opsti audio kvalitet, generalno kvalitetnije foto/video/audio aplikacije za iOS i malo bolji auto mod kamere + primetno bolji kamkorder.
Ja bih sigurno presao na iP11. Ali, s obzirom da ga zanimaju pre svega mogucnosti kamere i trajanje baterije, pitanje je da li mu se isplati prelazak, to mora sam da proceni.
 
^ Na strani iP11 su i cipset/performanse, brzina interne memorije, fluidnost, IP68, stereo zvucnici i opsti audio kvalitet, generalno kvalitetnije foto/video/audio aplikacije za iOS i malo bolji auto mod kamere + primetno bolji kamkorder.
Ja bih sigurno presao na iP11. Ali, s obzirom da ga zanimaju pre svega mogucnosti kamere i trajanje baterije, pitanje je da li mu se isplati prelazak, to mora sam da proceni.
Zaboravih na A13 :)

Hsv. je lepo dopunio, ima iPhone svojih prednosti ali fotografija, trajanje baterije jeste na strani P30 bez i da znam koliko moze iPhone 11 sa baterijom (a može mnogo bolje nego ranije).

Što se audio kvaliteta tiče, ako ideš kroz USB-C dongle i slušalice, Huawei softver je užasan i nema nimalo logike, ali se može solidno podesiti zvuk, dok 3.5mm izlaz verovatno nije naročito dobar i tu jeste još jedna prednost iPhonea.

Ali zato taj notch je meni jednostavno "ne", bolji mi je čak i taj teardrop koji mi je takodje "ne".

Zapravo je izbor teži nego što sam mislio, ali IPhone 11 je I skuplji solidno pa čak nisu ni ista klasa.

2 meni najbitnije karakteristike, baterija i kamera - P30.

Vrlo verovatno sve ostalo - iPhone.
 
Meni recimo OS na huawei uopste nije problem [emoji6] cak mi je bas odlican

Huawei P30

Iskreno ni meni jer ionako koristim samo par aplikacija pa se i ne "sudaram" sa EMUI-em. Ali 11 će imati iOS podršku još barem 5 godina, što mnogo znači. Sad gledam i bateriju - odličnu bateriju ima 11 po ovim testovima, čak i posle kada ga Apple bude usporio.

Odličan je iPhone 11 zapravo.
 
iOS ce imati podrsku jos 5 god.
Za sta ? Posle toga neces moci ni fb da instaliras.
Android je daleko ispred iOS_a.
Na tom p30 je baterija brutalna,kamera takodje.
Po meni je cenovno blizi p40 pro,i ip11pro nema tu sta da trazi.

Poslato sa OP7Pro preko Tapatoka
 
Nema ni jedan Huawei sta da trazi pored 11. P30 nema bolju bateriju ni od XR , a jos manje od 11. MRmilos@ ja sam sa P30 presao na XR. Sve je apsolutno bolje. Kamere obe su bolje, video je bolji daleko, fluidnost i leprsavost rada na daleko visem nivou. Baterija oko 30% bolja nego na P30. Sve na papiru i specifikacijama zvuci slicno, a zapravo je daleko drugacije u praksi. Ekran na 11 je isti kao na XR, na papiru daleko inferiorniji od P30, a kad uzmes taj 11 vidis da zapravo oku daleko vise prija IPS. U svakom slucaju, cak i da gresim, uvek ces moci da prodas iphone bez da izgubis znacajan novac i da predjes na Huawei opet. Nightmode prirodniji na 11, sirokougaona kamera sa manjim distorzijama imas na 11. Baterijom ces biti fasciniran svakako, a i kamerama.
 
Mislim das malo preteruje...
Glavna kamera verovatno nije bolja, video je svakako bolji na IP.
Baterija na p30 je solidna i na IP ne može biti tipa 50% bolja nego plafon 10%.
Svi kukaju za amoledom i sad IPS ispade bolji???
Brzina je svakako na strani IP11 ali ni P30 se ne vuče već radi jako solidno.
Senzor otiska prsta je svakako plus na P30.
Ma koliko da je bolji ja ne bi mogao da svarim ogroman notch...
Stoji da je IP11 bolji ali da je duplo bolji koliko kosta mislim da nikako
 
Jeste malo kockastiji, mozda i ruzniji na oko ako je to bitno, ali i XR je bolji telefon prilicno, a 11 samo upgrade na XR . P30 nije los telefon, odlican je, ali meni je recimo jako smetalo sto skrolovanje po webu uzasno secka, zapinje. Sto posle svakog slikanja izbaci da moras da drzis telefon jos 2-3sec mirno dok on izostri sliku, sto cim malo zahladni zvuk u slusalici, a i zvucniku ispod krene da distorzira itd. I to sam na vise P30 imao, znaci nije na jednom primerku samo. Kamera pravi neke boje samo sebi znane, coveka kada slikas u zatvorenom prostoru izgleda kao vostana figura itd.... Video snjimanje je uzasno lose, iphone 7 pravi bolji video, a 11ica ljudima menja GoPro. Evo imas nase ljude PetrolHeads, pogledaj snjimke sa iphonom 11 i sa Gopro, svi pratioci mu kazu baci kameru snjimaj samo telefonom :)
 
Da, ovde će definitivno ići "ko sta ima, to je najbolje". Teško mi je i da zamislim bilo kakav problem sa performansama sa Kirinom 980, evo ja koristim Edge, kakvo crno seckanje?

I dalje tvrdim da je kamera bolja. iPhone ima zaista tu prirodnije fotografije ali čim osvetljenje nije lep sunčan dan, Huawei pokazuje mišiće.

iPhone 6s ima spektakularan 4K video, XR i 11 mogu samo da imaju bolji i imaju najbolji sigurno, ali meni je recimo video potpuno nebitan.

Da druge strane, P30 ima i 3.5mm izlaz, kakvu-takvu podršku za NM kartice, dok ako pričamo o iPhoneu, model sa 128GB je još skuplji, a i ovaj od 64GB kod operatera je prilično skuplji od P30.

P30 je cenovno maltene u klasi iPhonea SE, a čak je i P30 Pro malo jeftiniji od iPhonea 11, pa je to i realnije porediti.

Ono što je sigurno - iPhone je bolja investicija za kasniju prodaju i kupovati sada Huawei i nije bas najpametnije.
 
Ja koristim privatno P20 Pro, i sluzbeno Iphone11. Fotkam dosta, ali najbitnije mi je kada nema puno svetla, znaci unutta i uvece.

Po danu, fotke su na oba super. Nocu, P20 Pro pravi definitivno bolje fotke, dosta sam ih uporedjivao.

iPhone 11 nema tele, koji cesto koristim, i smeta mi. Takodje nema Amoled, ali je displej ipak relativno OK.

Licno preferiram Android za sistem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
P30 zbog prirode svog senzora je potpuno druga liga za low-light u odnosu na sve ostale. Ne moraš ni da koristiš night mode, i na auto pravi nedostižnu razliku.

Skoro sam gledao ponovo Marqueesa, na predstavljaju P30 samo su o low-lightu i pričali, P40 je samo povećao razliku.

Low light je nešto što se realno koristi i od čega postoji korist kad god se uključi kamera, nije hype tek tako stvoren.
 
Nazad
Vrh Dno