Šta je novo?

"Gejmerski" laptop 150-200 eura-polovan

Učlanjen(a)
17.11.2017
Poruke
22
Poena
44
Zdravo drugari.

Hteo bih shodno mogucnostima da kupim neki polovan laptop, pritom da se uklopi u cenu 150-200 eura.

Zanima me da li je to realno, koliki bi im bio vek trajanja ako bi se non stop igrale igrice?

I koje karakteristike bi trebalo da gledam, a koje se uklapaju u ovu cenu ?

Tipa, I5 procesor, 6-8 gb rama, i neka graficka 1gb...da li se to moze naci u nekom polovnom solidnom laptopu za cenu 150-200e ?

Hvala unapred
 
Za te pare nema igara (jer su slabije grafičke karte u tom cenovnom rangu). Čak i da nađeš neki sa neintegrisanom (starijom) nVidija kartom, poveća je šansa da ta karta nije komplet ispravna. Jer, za te novce, možeš da uzmeš samo neki laptop koji je minimum 5-6-7 godina star, "razdužen" iz neke EU države, koji je možda održavan, a možda i nije. Tada je nVidija imala podosta problema sa hladnim lemovima (zbog grejanja), pa dobar deo takvih laptopova neće da prima drajvere za nVidija karte. Da je laptop sa integrisanom grafikom, rekao bih ti - proveri ga i cepaj, verovatno će da radi isto toliko koliko je i do sad radio. Ali ovo što ti hoćeš, ako nemaš sigurica šemu... moj savet - preskočiti, nije mala šansa da baciš pare.
 
Poslednja izmena:
Za te pare nema igara (jer su slabije grafičke karte u tom cenovnom rangu). Čak i da nađeš neki sa neintegrisanom (starijom) nVidija kartom, poveća je šansa da ta karta nije komplet ispravna. Jer, za te novce, možeš da uzmeš samo neki laptop koji je minimum 5-6-7 godina star, "razdužen" iz neke EU države, koji je možda održavan, a možda i nije. Tada je nVidija imala podosta problema sa hladnim lemovima (zbog grejanja), pa dobar deo takvih laptopova neće da prima drajvere za nVidija karte. Da je laptop sa integrisanom grafikom, rekao bih ti - proveri ga i cepaj, verovatno će da radi isto toliko koliko je i do sad radio. Ali ovo što ti hoćeš, ako nemaš sigurica šemu... moj savet - preskočiti, nije mala šansa da baciš pare.


Hvala na odgovoru.

Imam coveka koji mi odrzava laptop, znam ga 10 godina, sto se tice toga mislim da me ne bi uradio.

Ima dosta laptopova tako u tom rasponu cene, pa kapiram da me ne bi presao.

U svakom slucaju, hvala jos jednom.
 
tražiš stariji ROG/alienware/omen flegšip ili blizu flegšipa sa prsnutom baterijom.načekaćeš se da naleti i proći će vremena i živaca da to se sve spakuje ali izbora drugog za te pare nemaš.
 
Možda neki model sa kraja 2014 sa dedicated grafičkom.
Računar da je baterija zviznula na tim računarima što me dovodi do konstatacije da to više nije laptop.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
pa hoćeš za 200e i da to ima nešto konja,neki kompromisi moraju da se prave...i onda čekaš da se kinezi unormale ili žickaš bateriju po ibeju itd,što je dodatnih 30-50e i dva sata posla kojeg svakako imaš sa svakim polovnim laptopom da ga očistiš,zameniš paste...

ili ti daj 400nak na šatro gejmeri pavillion/vivobook/inspirion plastikaner od pre koju godinu i trpi da se dere,pregreva,da se lome plastike i šarke na najmanji čukanj i kao imaš neke frejmove,tvoj izbor.

za 200e da imaš i bateriju i frejmove i da je novo i dobro nema,nema nigde,ni u filmovima.
 
Nazad
Vrh Dno