Šta je novo?

Halo Infinite

nex999

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
20.10.2004
Poruke
9,158
Poena
685
Moja oprema  
CPU & Cooler
Threadripper 1950X_Noctua NH-U12S
Matična ploča
MSI X399 Aorus
RAM
32GB GSkill
GPU
EVGA RTX3090
PSU
Corsair AX1000
Kućište
NZXT H710i
Monitor
2xLG 4K, LG CX
Upravo najavljen

[YOUTUBE]OkMY1hRAlfc[/YOUTUBE]
 
Za nextgen first party reveal ovo graficki izgleda poprilicno razocaravajuce i bas je odlican primer cross gen filozofije koju MS namece.
 
Meni nije nesto zasmetalo. Jes da smo navikli na druge standarde danas, ali Halo je bukvalno oduvek imao zastarelu grafiku. 60FPs na 4K, i ovakva grafika je good enough ako je puskaranje ok
 
Meni nije nesto zasmetalo. Jes da smo navikli na druge standarde danas, ali Halo je bukvalno oduvek imao zastarelu grafiku. 60FPs na 4K, i ovakva grafika je good enough ako je puskaranje ok

Halo 1 je graficki bio za koplje ispred svih kada se pojavio, a i Halo 2 (ne racunajuci Far Cry, HL2 i Doom 3). Za ostale delove ne znam, nisam imao Xbox 360 da ih igram kada su izasli.

Sto se tice ovog novog Halo-a, ovde nema ni H od Halo igrice. Od kad je 343 preuzeo serijal, samo su ga unistili. Sve po cemu je Halo bio poznat i imao onaj prepoznatljivi smek izbacili su. I ovo kazem kao okoreli FAN Halo igara. A ovaj gameplay na sve lici samo ne na Halo. Dok sam ga gledao u glavi mi je konstanto bio Doom. Trci, skace, teleportuje se, sacuvaj me boze. Danasnja industrija video igara je postala kao i industrija tres muzike i filmova, uz svega par izuzetaka koji se pojave i oduvaju kvalitetom. Halo je spadao u takve igrice, dok ih je pravio Bungie, 343 ga je srozao na nivo Far Cry, COD i ostalog smeca. Ovaj tip je najbolje objasnio sta je to 343 uradio Halou i sa njim se u potpunosti slazem:

 
Poslednja izmena:
Okej mozda sam za prvi preterao jer sam Combat Evolved prvi put obrnuo na PCu kad je izasao, a tad je prvi Unreal bio graficki top.

Halo 2 je vec bio pregazen cim se pojavio. Pogledacu klip, ali meni je vec dvojka bila ocaj sto se kampanje tice, i jos tada mi je delovalo da je igra postala iskljucivo grabez za multiplejer publikom

Kod ovog poslednjeg trejlera mi je ok jer ako nista, reklamiraju gameplay iz kampanje a to je ono sto me zanima:)
 
Okej mozda sam za prvi preterao jer sam Combat Evolved prvi put obrnuo na PCu kad je izasao, a tad je prvi Unreal bio graficki top.

Halo 2 je vec bio pregazen cim se pojavio. Pogledacu klip, ali meni je vec dvojka bila ocaj sto se kampanje tice, i jos tada mi je delovalo da je igra postala iskljucivo grabez za multiplejer publikom

Kod ovog poslednjeg trejlera mi je ok jer ako nista, reklamiraju gameplay iz kampanje a to je ono sto me zanima:)

Ako si obe igrao na PC-u prvi put onda se slazem sa tobom. Prvi nije bio pregazen, a drugi je bio katastrofa na PC-u. To su sklepali na brzinu da bi privukli masu na Vistu, al im nije poslo za rukom. I Vista i Halo 2 su bili cisti promasaj. Ja sam mislio da su bile po pitanju grafike rame uz rame sa tadasnjim igrama, ali kada su se pojavile. Znaci Halo 1 krajem 2001 i Halo 2 2004. Obe igre su u tadasnje vreme koristile sve moderne tehnikalije tog vremena, pogotovo Halo 1.

Sto se tice gameplay-a razumem da se svidja novim igracima, ili ljudima koji ce odigrati jednom da ubiju vreme. Meni kao okorelom fanu je sve posle Reach-a bezveze. Cetvorku sam jednom presao i ne nameravam vise, peticu sam preskocio, a sesticu cu igrati samo ako se pojavi narodna verzija. Za razlike od ovih igara, Halo 1 sam presao preko 100 puta na Legendary, i znam napamet svaki deo igrice, i uvek mogu da ga upalim i da se zabavim.
 
Ok kapiram o cemu je rec, posle ovog klipa sto si okacio. Halo 1 je jedna od igara koje sam najvise puta presao (pet puta) ili ne na Legendary i ono o cemu se prica u klipu def nije nesto sto bih primetio na prvu loptu igrajuci ove nastavke, samo bih skontao da mi nesto tu "ne lezi' :)
 
Ovo sve isto ko svi prošli delovi... Ovi ništa ne menjaju, još od Halo keca, pa svaki novi deo, sve potpuno isto, isti neprijatelji, ista oružja, dizajn, isti gameplay, sve preslikano.
Po meni nisu trebali da ih nazivaju po novim delovima, već je ovo recimo trebalo da se zove Halo 1, Episode 6.
Bez obzira na sve to, ja ih i dalje igram, prešao sam keca i dvojku, ok su, pomoz bože, nisu bili toliko loši da ih obrišem, za razliku od Reacha kojeg jesam obrisao, tako da ću nastaviti da ih igram, iako baš nešto i ne uživam, nekako je na silu.
 
Okej mozda sam za prvi preterao jer sam Combat Evolved prvi put obrnuo na PCu kad je izasao, a tad je prvi Unreal bio graficki top.

Halo 2 je vec bio pregazen cim se pojavio. Pogledacu klip, ali meni je vec dvojka bila ocaj sto se kampanje tice, i jos tada mi je delovalo da je igra postala iskljucivo grabez za multiplejer publikom

Kod ovog poslednjeg trejlera mi je ok jer ako nista, reklamiraju gameplay iz kampanje a to je ono sto me zanima:)

Prvi deo je bio ozbiljno downgradeovan za PC, zato je i delovao nista spec kad je izasao 2003. Originalna verzija sa Xbox-a je za 2001. godinu delovala graficki superiorno. Nikad nisam igrao tu verziju ali kad se pogledaju shader efekti koje koriste ne secam se da je generalno imalo ista slicno tad.

 
Uf, znao sam za price o downgradeu svojevremeno i dissovao ih kao kuknjavu konzolasa tada ali ovo je bas bas lose :S:
 
Najlepse je to sto ce skoro sve najavljene igre moci da se igraju na PC-u za 15 (ili manje) evra mesecno. :)
 
Čekajte, ja koliko se sećam, prvi deo je na boxu meni izgledao očajno.
A isto se sećam komentara sa raznih sajtova, kad je izašao na PC-u da je bio značajno unapređen.
Jedino ako na boxu ima neka specijalna verzija za koju ne znam?

Govorim o prvoj verziji sa boxa i prvoj verziji sa PC-a.
 
Poslednja izmena:
Čekajte, ja koliko se sećam, prvi deo je na boxu meni izgledao očajno.
A isto se sećam komentara sa raznih sajtova, kad je izašao na PC-u da je bio značajno unapređen.
Jedino ako na boxu ima neka specijalna verzija za koju ne znam?

Govorim o prvoj verziji sa boxa i prvoj verziji sa PC-a.
Kod tebe sve kontra hahahahhahah :D Xbox je verzija za 2001 godinu izgledala fantasticno, za 2003 je izgedala i lose i jos je u unakazili dodatno.
 
Halo Infinite odložen za 2021:

Microsoft and 343 Industries are making the decision to delay the launch of Halo Infinite to 2021. 343 Industries says the delay is related to the ongoing coronavirus pandemic, as employees have shifted to work from home and development of large games has been particularly difficult for many in the industry.
 
Izasla multiplayer Beta, stvarno su resili da izbace multiplejer danas. I da, free2play je.
 
Gde je najpovoljnije kupiti igru, ili da uzmem xbox game pass?
 
Ako planiras samo da je predjes, uzmes gamepass. Na legalnim sajtovima ima za 3-4$ 15 dana, a citao sam da nekim zaobilaznim putevima za 6000 moze da se uzme gamepass ultimate u trajanju od 2god.
 


Krenule recenzije, trenutno je meta score 87:

 
Poslednja izmena:


Manje-vise se slazem. Dobra je igra, steta sto nije jos bolja.
 
Nazad
Vrh Dno