Šta je novo?

tastatura pocela brljaviti neka slova

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
tastatura je genius scorpio K10, stara mozda 3 meseca nepuna
od malopre, pocela slova J i R nesto da strajkuju. naime, desava se ako je ne koristim par minuta, onda ta dva slova - cesce J nego R, nece odmah da prime otkucaj, vec moram da stisnem dva tri puta, i onda prorade i rade dokle god ih kucam. napravim pauzu, opet isto se desava. restartovao komp, menjao usb, isto.
pada mi svasta na pamet mozda i neki vajrus key logger ili sta vec postoji, nemam pojma.... ako imate neki predlog kako da je istestiram da znam da li je 100% za reklamaciju ili ne, pucajte!

hvala
 
Probaj ugasiti Anti ghosting ako ima tu opciju sa Fn tipkom, ili deinstaliraj program ako koristiš i vidi da li tomo ima neko podešavanje.
 
pada mi svasta na pamet mozda i neki vajrus key logger ili sta vec postoji, nemam pojma.... ako imate neki predlog kako da je istestiram da znam da li je 100% za reklamaciju ili ne, pucajte!

hvala
Lako, spoj je na drugi računar (ili telefon ako imaš odgovarajući adapter) i isprobaj. Ako je i tamo isto, tad je ili zaprljana ili za reklamaciju.
 
deinstalirao sam genius soft, isto.... s tim sto vidim da i numericka 3 brljavi kad i ova dva tastera....nije problem reklamirati, ali mi nejasno, posle pauze u koristenju, pobrljavi, onda kad proradi, radi..... imam neku urage hama ovde, zakacio sam nju, radi normalno na istom kompu.....
 
garant je neki softwerski bag, evo sad sam igrao sat vremena HLL, R za reload nonstop radi, i u chatu pisao, nijednom brlja, a u windowsu kad sam tipa u chromu i notepadu, viber i whatsapp, brljavi, definitivno ideje bez sta da radim :(
 
Probaj je deinstalirati u Device manager-u, pa restartovati windows, možda je ostao drajver od softvera, pa vidi da li će sa windowsovim bolje raditi.

Ease of Access keyborad settings, dečekiraj sve ako čekirano(pristupi podešavanjima iz Windows 10 settings ili iz Control Panel\Ease of Access\Ease of Access Center\Make the keyboard easier to use

Idi u Settings/Typing setting pa dečekiraj typing i spelling podešavanja

Idi u Control Panel/ukucaj Keyboard proveri podešavanja reapet rate i delay.
keyboard-keys-not-working-repeat-delay.png
 
hvala, probacu i to.

od pre 2-3 sata, sad nonstop sve radi kako treba, ne brljavi uopste. zona sumraka plus vestice......
 
Nazad
Vrh Dno