Šta je novo?

AMD na INTEL Windows 10

Nikola mJet

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2018
Poruke
1,981
Poena
205
Drustvo,

treba mi pomoc. Prebacujem se na Ryzen. Da li je moguce odraditi upgrade i samo pokrenuti Win bez reinstalacije? Ako je moguce, da li je pozeljno da pre toga obrisem nesto iz Win-a kako bi sve lepo LEGLO? Reinstal je najmanji problem, ali mucenje sa gomilom programa kasnije mi je jako mucno, i gledao bih da to izbegnem ako je ikako moguce.

Hvala.
 
Mozes i radice, ali ne pun potencijal.
Najbolje sveza instalacija.
Pretece me Pool

...Helios rising...
 
Ovo mi treba samo dok ne nebacim i neki dobar SSD, bitno mi je da radi kako god, samo da ne moram u mesec dana 2x reinstal raditi.
 
Radiće ali mu pomozi malo, gledaj da što pre imaš internet konekciju, najbolje žično, onda odmah poskida drivere. Verovatno će da restartuje nekoliko puta pa budi strpljiv dok ne završi, Kada sve bude radilo, instliraj sveže drajvere za sve, windows driveri su obično stariji.
 
CountMike@ Ok, a da li na neki nacin mogu obrisati stare Intel drivere? Ne mislim samo na grafiku, nego da ga ocistim od Intela skroz?
 
Ja sam radio isto prelazak sa Intela na Amd na jednoj konfiguraciji i nikakav reinstall nisam radio. Ulogovao se username-om koji sam koristio i ranije, win odradio aktivaciju, instalirao šta je trebalo i vozi. SSD i HDD su jedino ostali sa stare konfiguracije.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Mozes, iskljuci net da ne moze da skida drajvere i idi u Device manager pa rucno poskidaj drajvere i cekiraj da obrise drajvere sa hard diska. Kad zamenis masinu odradi ove komande kao admin iz CMD:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
 
dism i sfc su najbitniji u celoj priči,čak bi savetovao da prepeglaš preko sa najnovijim 2004 buildom ali je poznat kao bagovit čak i na čistoj instalaciji pa bih ovde ipak djalfa poslušao...

takođe,zavisno od licence vrlo moguće da ćeš da izgubiš aktivaciju,rešavaš sa licencom od dva dolara sa ibeja,ili ako imaš živaca i viška vremena instaliraj bilo kakvo aktiviranu sedmicu na bilo koji disk samo da možeš da ga butuješ (dakle može i usb dovoljno veliki) i odradi apgrejd na 10,posle možeš i da raskačiš i pobrišeš i skopčaš svoj hdd,aktivacija ostaje vezana za ploču.
 
Hvala na pomoci, u Subotu se bavim time. Probacu prvo samo da ga startujem pa cemo videti sta kaze, ako negde zapne odradicu sve moguce Clean-ove koje ste naveli pa cemo da vidimo. Javicu sta sam uspeo :)

Ovo DISM brisanje nece dirati programe sa C particije?
 
Poslednja izmena:
Sa DDU možeš da izbrišeš drivere za grafičku (ako menjaš i nju) i sigurno će trebati da se skinu drajveri za zvuk. Posle toga ne pali kompjuter dok ne staviš disk u novi.
ksnip_20200723-210421.png
 
ni dism ni sfc nisu 'brisanje'.sfc proveri svaki sistemski fajl za integritet a dism povuče po potrebi sa mikrosoftovog sajta ako šta bude trebalo.sve krajnje sigurno i provereno i ne pipa tvoj sistem,samo ga popravi.
 
Grafika je integrisana , al pobrisacu sve to svakako pre kacenja nove makine. Aj da ne davim na drugoj temi, kakav je stock cooler na R5 3400g? Da li da menjam za npr lc cc120 jer mi ne treba ni za sta spec, nikakav klok, deciji gaming starih nfs naslova i moj photoshop...
 
presao sa core2quad-a na ryzen. nista nije bilo potrebno, radjeni i benchmarci i kasnije uradjena i sveza, svi rezultati kao i rad identicni. samo sam rucno tamo u device manageru otkrio drivere za uredjaje koji se ne koriste i pobrisao tipa za cpu i jos nesto...
 
presao sa core2quad-a na ryzen. nista nije bilo potrebno, radjeni i benchmarci i kasnije uradjena i sveza, svi rezultati kao i rad identicni. samo sam rucno tamo u device manageru otkrio drivere za uredjaje koji se ne koriste i pobrisao tipa za cpu i jos nesto...

Može da radi, ali se dalje u toku korišćenja mogu, a i ne moraju, desiti random bagovi/tripovi (primer: posle migracije ssd-a na jedne ploče na drugu, nikako neće šuntavi indekser da završi sa indeksiranjem i stalno jede 20% cpu-a). Neko ne otkrije jer koristi mali potencijal računara, neko otkrije posle 2 do 3 dana... Kao što djalf kaže, Win10 je fleksibilan oko toga, skoro duplo u odnosu na Win7 naprimer.

Moje mišjljenje, ko može, najbolji je reinstall.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na pomoci, kad sam sve sabrao i oduzeo uradicu clean . Ovako moram da gledam u pasulj da li ce raditi, programe moram relocirati a i to oduzima vreme. Nabavio sam povoljno m2 nvme i idemo iz pocetka :) Jos jednom hvala na sugestijama.
 
Nazad
Vrh Dno