Šta je novo?

Ciscenje elektronike u telefonu

StefanK

Poštovan
Učlanjen(a)
26.07.2018
Poruke
49
Poena
59
Pozdrav, iPhone 7 mi je bucnuo u vodu i usla je voda u njega, na svu srecu radi ali se stvorila para ispod ekrana koja polako nestaje zahvaljujuci pirincu :D Rasklopio bi telefon i ocistio bih ga iznuta, imam iskustva sa rasklapanjem telefona a ne daje mi se 2000 hiljade u servisu da oni to urade. Dali plocu i ostale delove unutar telefona mogu ocistiti med. benzinom ili 100% alkoholom? Hvala :D
 
Javiće se neko vrv., znam da medicinski benzin ostavlja masnoću, posle bi trebalo alkoholom očistit, medicinski benzin bolje čisti.
 
Otvori sto pre i otkaci bateriju, tako ga spasavas od kvara ako vec nije nastupio.
Cisti se sa cistim etil alkoholom od 96%, medicinski benzin i slicni derivati nisu za to namenjeni i masni su.
 
Otvori sto pre i otkaci bateriju, tako ga spasavas od kvara ako vec nije nastupio.
Cisti se sa cistim etil alkoholom od 96%, medicinski benzin i slicni derivati nisu za to namenjeni i masni su.

Voda je izgleda usla samo u ekran, gledao sam onaj stiker za vlagu-vodu i nije pocrveneo. No ipak cu preventivno uzeti i ocistiti
 
Nazad
Vrh Dno