Šta je novo?

mts raskid ugovora + prebacivanje ugovora na drugo lice

Učlanjen(a)
24.02.2011
Poruke
54
Poena
159
pozdrav,
bio bi mi potreban savet tj misljenje da li je moguce raskinuti postpaid ugovor
krajem avgusta 2019 sam u win winu kupio telefon i platio 20.000rsd(cekovima) uz mts paket omorika 2.699rsd
posto znam da je donet neki zakon da ugovor moze da se raskine bez placanja penala hteo sam da pitam da li je to moguce u mom slucaju...
razlog raskida je da kazemo moje licna stvar tj gubitak posla pa mi je ta pretplata prevelika
da li postoji mogucnost raskida ugovora bez placanja penala i zna li neko da li mts dozvoljava prelazak na manju tarifu
takodje jos jedna stvar
posto se broj vodi na mog oca
da li postoji mogucnost da se prebaci na moje ime da li je to neko radio....da li pritom proveravaju kreditni biro i koja je generalna procedura
hvala unapred
 
Moraces telefon da otplatis po prodajnoj ceni Telekoma bez ugovorne obaveze, najbolje je njih da kontaktiras da vidis sta ce ti ponuditi sem opcije da platis preostale mesece.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Placas razliku do pune cene pretplate. I mozda telefon da isplatis kompletan odmah. Ako je proslo vise od pola ugovora onda ti se ne isplati.
 
Ali on svakako vec placa punu cenu pretplate, jedino ako je dobio 1-an ili 2-dva meseca po dinar pa njih da doplati.
Ne znam koj telefon je uzeo ali recimo Redmi Note 9 Pro uz O1 je 18600 din. Inace taj isti telefon po maloprodajnoc ceni je 40800 din. kod telekoma, svakako ce morati da plati tu razliku u ceni prilikom raskida ugovora.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
ja vec placam punu cenu pretplate..uzeo sam mi 9t ,ali u win winu 20.000
s obzirom da nije u mts-u uzet vec samo postpaid zasto bi morao njima da placam maloprodajnu cenu telefona ili ipak ima veze bez obzira sto je win win
nisam imao nista promocije po 1din od starta puna pretplata
 
ja vec placam punu cenu pretplate..uzeo sam mi 9t ,ali u win winu 20.000
s obzirom da nije u mts-u uzet vec samo postpaid zasto bi morao njima da placam maloprodajnu cenu telefona ili ipak ima veze bez obzira sto je win win
nisam imao nista promocije po 1din od starta puna pretplata

Zato što razliku u ceni plaćaš kroz mts UO,nisi ga kupio u win win po njihovoj MP ceni. Već si iskoristo akciju o saradnji mts i win win pa si ga dobio po toj ceni.
 
u redu,
i kako sada da odredimo koja je bila maloprodajna cena u tom periodu u win winu posto ga mts nije ni imao u ponudi
i da li je bitno koliko je vremena proslo za tu maloprodajnu cenu...tj evo proslo je skoro godinu dana da li se sto je blize kraju ugovora smanjuje i ta suma ili je do kraja ugovora razlika koju moram da platim ista
hvala svakako na savetima
 
Ja mislim da nema nacina da ti sam ili bilo ko od nas sazna cenu telefona, moraces njih da pitas ali sigurno ispod 50k nece biti jer Note 9 pro je 40800 din.
Kako se meni cini bice ti najjeftinije da ostanes do kraja ugovara. Podnesi zahtev za raskid tj. posalji im mail pa vidi sta ce ti ponuditi ako ti odgovara prihvati.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Vidi sta pise na racunu. I pozovi MTS da ti kazu koje su ti mogucnosti raskida
 
Nazad
Vrh Dno