Šta je novo?

Sculpt Ergonomic Desktop

zholinho

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
2,074
Poena
275
Da li neko ima iskustva sa ovom tastaturom?
Kolega iz firme se kune u nju. Ali nismo blizu pa ne mogu da je probam kod njega.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Probao sam dotičnu tastaturu. Odložio posle mesec dana. Na poslu već dugo koristim stariju Microsoft Ergonomic 4000 koja je za moj ukus mnogo bolja.
 
Pa iskreno deluje mi mnogo bolje, za početak strelice nisu zbijene.
E sad sto kaze poolmaker, kontam da su te ergonomski tastature od osobe do osobe.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ja koristim Natural 4000 isto i imam jednu kući a drugu na poslu (mada ta na poslu skuplja prašinu trenutno). Generalno ne volim tastature sa malim tasterima (kao na laptopu) tako da ću izgleda naručiti još jednu 4000 da imam za rezervu. Nisam je sinoć našao nigde u Srbiji u prodaji (ne računajući KP).

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Koliko je glasna Natural 4000?
Mozda rizikujem 50 eura da probam.
 
Ne naročito glasna, standardna membranska tastatura...
 
Ја се размишљам шта након MS Ergo 4000. Ово је без премца најбоља тастатура за моје потребе али се сад већ теже налази а и прешао бих на нешто бежично па су ми у фокус упале горепоменути MS Sculpt и Logitech Ergo K860 Wireless. Сваки савјет и искуство са овим тастатурама је добродошао, или потенцијално нека друга препорука бежиче ергономске тастатуре.
 
+1
Dajte predloge za bežične ergonomske tastature...
Meni se svidja (vizuelno, nisam probao) Microsoft Ergonomic Keyboard, ali je žična....
Hm, a Microsoft Surface Ergonomic Keyboard?
 
Poslednja izmena:
za takve predloge tu je "šta da kupim"
 
Ја се размишљам шта након MS Ergo 4000. Ово је без премца најбоља тастатура за моје потребе али се сад већ теже налази а и прешао бих на нешто бежично па су ми у фокус упале горепоменути MS Sculpt и Logitech Ergo K860 Wireless. Сваки савјет и искуство са овим тастатурама је добродошао, или потенцијално нека друга препорука бежиче ергономске тастатуре.
Da li si nešto pazario?
Utisci?
 
Још не...
 
Od tih konvencionalnih tastatura koje su dostupne kod nas najbolju ergonomiju i dalje ima samo ms 4000. Sve druge nazalost nemogu da joj primirisu. Sa druge strane kvalitet gumice/switch upotrebljene je veoma los. Isto tako na ms 4000 kvalitet je pao u odnosu na starije modele tako da imam slucaj da mi je na poslu tkanina ove podloge za saku pocepala (od drzanja ruke na istom mestu se polako odvojila od sundjera i kako se pomera dlan tako je dolazilo do cepanja tkanine. Sad sam stavio izolir traku preko toga. Nova tastatura mi nije potrajala ni godinu dana :(.
Sculpt ima slabiju ergonomiju u odnosu na 4000. Jednostavno nelezi saci kao sto lezi 4000.
Logi k860 je mnogo gora. Podloga za saku je od nekog materijala koji mi je totalno neudoban/sklisak (stavio sam nesto preko). Ugao i nagib je neudoban i stvara napetost u saci, povrsina gde su tasteri je ispupcena sto jos vise doprinosi problemu. Sve to u kombinaciji zajedno sa takvom podlogom podrske za saku po meni je katastrofa resenje jer ruka samo klize na dole i time se stvara napetost na zglobove. Levi i desni deo imaju razlicit osecaj za saku (desni deo je bolje odradjen). Tasteri su manji i na neki nacin mozes lako da se naviknes na scissor a i na velicinu tastera ali ostalo je veliki problem. Jedina prednost jeste podrska za vise racunara i lako prebacivanje izmedju njih. Iz tog razloga je trenutno koristim.
Razmisljao sam da nabavim Ergodox ali zbog glasnoce mehanickih prekidaca odustao sam od te opcije bar do skora. Nasao sam par prekidaca koji su veoma tihi ali jos nisam uspeo da ih nadjem na net-u da ih narucim da sastavim Ergodox.
Ima jos jedna tastatura koja bi mozda bila zanimljiva za probati microsoft surface ergonomic keyboard ali nazalost nisam imao priliku da je probam a i osecam rezervu da kupujem neku drugu skupu gumicarku i da se ponovo razocaram. Koliko vidim one se mogu nabaviti samo na KP u Srbiji ali ono sto mi se nesvidja jeste sto mi podloga za ruke izgleda slicno ovoj kod K860 tako da nebih rizikova bar dok neprobam.

Ergonomija:
4000 > sculpt >>>> logi k860

Wireless:
sculpt >>>> logi k860

Vise racunara istovremeno sa jednom tastaturom:
logi k860 :(

To je trenutno stanje u Srbiji.

Ako ti nije problem buka i imas para => Ergodox ili Kinesis ili Maltron (duplo skuplji)

1632649199321.png

1632649645923.png
 
Poslednja izmena:
Mali ispravak. Tek sad vidim da se i Surface pojavila u Srbiji u prodavnicama.
 
Ovaj thread me malo bacio na razmisljanje pa sam skontao da sam pukao sigurno 300 eura u zadnje 2 godine na resenja koja su se pokazala kao losa na duze staze tako da sam narucio sebi Kinesis Advantage 2 sa mx brown za po kuci pa cu preziveti posledice buke po okolinu :) (brzina mi je oko 60 wpm i cesto radim do duboko u noc). Ergodox cu isto nabavljati ali ce to vise biti neka moja DIY varijanta (neka kombinacija kinesis-a/moonlander-a sa jos nekim dodatnim stvarima - soft i hardw) da imam za posao. Ali za ono sto imam na umu ce trebati vremena da se odradi i nabave delovi.
Tastatura stize za jedno 10tak dana tako da jedva cekam :). Trebao sam to davno da uradim. Jedino mi je krivo sto nisam imao para kad je na Lim pre jedno 10 godina bila datahand tastatura na prodaju (prodata za 200 eura) da je uzmem.

U pitanju je ova tastatura:
1632656509107.png
 
Poslednja izmena:
MX Brown nije bučan, dok MX Blue jeste. videti u temi o mehaničkim tastaturama
 
Koristio sam i blue/brown/black/red. Doduse koristio sam starije tastature i moze se reci da jesu bucne u odnosu na gumicarke i kad radis u tihoj kancelariji onda cak i gumicarke postanu relativno glasne. Ove nove nisam probavao skoro. Inace imam i IBM Model M iz 87 i to je sigurno po meni najbolji switch koji sam probao po taktilnosti. Ali ovo nije tema o tome.
Pratim temu o mehanickim tastaturama i bio sam aktivan na njoj u pocetku. Ako se dobro secam tema je krenula u smeru obicnih novih tastatura koje me nisu zanimale a i mislim da me iznervirao jedan admin/mod zbog mojih linkova ka KP (u suprotnosti sa drugim admin/mod-om koji je ucestvovao u diskusiji pre toga i rekao da su linkovi ok) tako da vise nisam bio toliko aktivan.

Koliko je glasna Natural 4000?
Mozda rizikujem 50 eura da probam.

Mislim da spada u glasnije, narocito space kad je nerazradjen. Doduse zavisi od podverzija. Mislim da je bio negde hack kako da se smanji taj cekic od space-a.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko mozda imao priliku da isproba ovu novu Ergo?

microsoft-lxm-00013.jpg
 
Stigla... 3 dana iz US do Srbije... i onda 20 dana od BG do NS preko Carine i UPS-a ... toliko o efikasnosti.
Koliko vidim bice navikavanja. Previse su mi prsti navikli na staggered tastaturu, Isto tako obicno sam koristio levi palac dok mi je desni bio stalno u vazduhu hvatao signale :D. Po proceni trebace mi 1-2 meseca navikavanja da dodjem do brzine na ms 4000 ( 1-2 h dnevno da vezbam na njoj jer moram imati staru brzinu kad radim a i da zadrzim pamcenje pokreta na staroj tastaturi :D ). I desno naravno ms 4000 iz ove godine kupljena gde sam morao koristiti izolir traku da zakrpim poderotinu. Ko da namerno sve vise smanjuju kvalitet da bi ljude naterali da predju na novije verzije umesto da naprave novu tastaturu sa scissors zadrzavajuci isti oblik ms 4000. Mogli su lako da naprave full split i da ubace modifier-e na palce, ubace nkro elektroniku, dodaju bezicnu vezu kao sto ima logi k860 sa istim funkcionalnostima (upotreba umesto KM switcheva)...
Izgleda fino, osecaj je ok, za palac polozaj je ok i oblik/polozaj tastera deluje ok, deluju tasteri malo uzi tj. zbog oblika su sami prsti vise stisnuti medjusobno, nije bas u sirini ramena tako da ima malo zaokretanja zglobova ka spolja, nagib sake u odnosu na povrsinu stola je prijatan. To je preliminarno, tek kad se naviknem onda cu znati sve mane i prednosti.
Isto tako cim nabavim neke tihe taktilne switcheve verovatno cu sebi sastaviti tastaturu u fazonu moonlander-a.
1634077789856.png

Inace ocekuje se uskoro Kinesis Adventage 360. Koliko vidim oblik skoro ista kao i Adventage 2 ali ce biti full split. Jos nema detalja. Trenutno vrse neke ankete da vide raspored tastera kako da smeste.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno