Šta je novo?

Telefon za zensku osobu - prioritet kamera :)

fluxy

Slavan
Učlanjen(a)
15.05.2007
Poruke
173
Poena
320
Iz naslova vam je verovatno vec sve jasno. :d Kamera joj je bukvalno najvaznija. Trenutno koristi samsung a20e i nema bitnih zamerki na performanse niti na trajanje baterije pa kontam sta god da uzme bice joj svakako bolje. Kamerom nije zadovoljna nikako pa bi valjalo da taj novi bude znacajan upgrade. Veliki problem je sto ne zna ni koliko para bi dala :S:. Naravno htela bi da prodje sto jeftinije a da pritom dobije nesto pristojno. Gledali smo Xiaomi Redmi note 9 pro ali misli da bi joj bio prevelik pa je odmah otpisan i on i telefoni slicnih dimenzija. On je otprilike 240e. Znam da bi pixel 3a bio dobar izbor sto se kamere tice ali ima samo tu jednu kameru a deluje mi da je baterija ocaj. Pritom nisam upucen kakva je situacija sto se tice garancije za pixele pa ne znam dal se isplati dati tih 340e. Da li je mozda bolje ici na stariji a jeftiniji Mi 8 i ubaciti mu GCam? Pretpostavljam da bi kvalitet slika bio tu negde. Jos jedna vazna napomena, umalo da zaboravim. Najvazniji je kvalitet dnevnih fotografija (kaze da nocu ne slika skoro uopste) i to u prirodi, na otvorenom. Pa iz tog razloga ne znam dal se isplati davati neke velike pare. Razmisljao sam i o Huawei nova 5t, Xiaomi Mi 9T, Motorola One Zoom pa cak i Xiaomi Mi A3 (i to pre svega zbog velicine mada mi deluje da je i njegova kamera neocekivano korektna).

Dakle da sumiram :)
Razmatraju se:
1) Google pixel 3a
2) Xiaomi Mi8
3) Huawei nova 5t
4) Xiaomi Mi 9T
5) Motorola One Zoom
6) Xiaomi Mi A3

a vi slobodno predlozite nesto novo ako mislite da bi bilo bolje. Meni deluje da su prva i druga opcija najbolje sto se tice kvaliteta slike a da su ovi ostali malo losiji ali da su medjusobno (opcije 3,4,5 i 6) jedni u odnosu na druge tu negde. I jos jednom kvalitet dnevnih fotografija je najvazniji! :wave:
 
Ja sam pre par dana imao bukvalno isti problem, pa da podelim iskustvo :D
Moj izbor su bili Xiaomi Note 9S, Note 9Pro, Note 8Pro
Otisli smo da ih vidimo, svidjali joj se, ali, kao sto je pomenuo jedan clan, stvarno osvetljenje ekrana nije na zavidnom nivou.
Uporedjujuci ekran i kamere tu u radnji sa mojim Sony XZ2 compact, stvarno ni prici.
Ja ipak mislim da je tu glavni problem ekran, a da bi verovatno slike kamere na Xiaomi-ju bile bolje kada bi ih prebacili na komp pa gledali.
Krenemo da vidimo Realme 6 koji je u tom nekom rangu i slucajno naletimo na Galaxy A41.
Ona se zalepi za njega, odusevljena, vidno manji u ruci, stvarno prelepo izgleda.
Ja nisam bio za to, pre svega zbog malo rama a i ne gotivim Galaxy-je jos od pre x godina kada su pravili smece telefone iz midrange klase, koji posle par meseci krecu da baguju.
U medjuvremenu sam je nagovorio da uzme Globaltel freepaid, gde svaki poziv i poruke idu preko aplikacije sto nisam znao :)
Postavio sam isto pitanje na forumu, jedan clan me je savetovao da je poslusam i da uzmemo taj A41 jer se NJOJ svidja i beskrajno sam mu zahvalan na tome :)
Eno je slika stalno, prezadovoljna telefonom, bas juce dolazi s posla i kaze "covece Jovana ima neki Xiaomi veliki telefon i znas kako je moj lepsi, lepse slike pravi, slikale smo se mojim telefonom :D "
Iako moj XZ2 compact pravi lepse slike kad uporedimo telefone, posle 5minuta ona na to zabpravi i kaze "ma ipak moj pravi bolje slike" :D
Tako da eto, mozes videti i Galaxy A41, ja ga uzeo na kp nov iz mts-a sa 2god garancije za 230€

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ahaha nadam se da nece biti tako :D mada sad vidim da a41 ima Sony IMX582 isto kao i Mi 9T. Ne znam dal im je kvalitet fotografija uporediv. Mada za malo vise novca ima nova 5t sa dosta boljim cipsetom, vise rama a koliko vidim on ima IMX586 (kao i Xiaomi Mi A3). Kontam da je svakako bolji izbor pa cak iako se samo kvalitet slika koje pravi uzima u obzir. Inace mislim da nece reagovati tako na samsung s obzirom da ga sada poseduje pa je prilicno objektivna i sama kaze da su slike koje prvi krs. Sto i jeste tako. A20e ima neki samsung S5K3L6 senzor koji se stavlja u selfi kameru realme 5 :D Mi8 ima prednosti jer poseduje OIS (ko zna mooozda nekad zatreba), mada je stariji model, update vise nece dobijati, davno je proizveden pa je verovatno i baterija oslabila od stajanja al opet bio je flagship. Uf... Problem je sto nemam iskustva ni sa jednim od ovih modela pa cekam sta cete mi reci. Ne znam kako bi ih poredjali po kvalitetu fotografija i kolike su razlike medju njima. Ja gledajuci na gsmareni bukvalno ne mogu da primetim neke bitne razlike, narocito po onim dnevnim slikama. A slobodno predlozite i nesto sto nema na listi :)
 
Poslednja izmena:
Ti bar imas srece jer ce ona biti zadovoljnija ako ne uzme samsung :D
E da, zaboravio sam da kazem, i moj prvi izbor je bio Mi A3, pre svega zbog Android One a i kompaktniji je jer su ostali velicine oko 6,5". Brat ga ima i pravi super slike, ali nisam mogao nigde da nadjem nov na stanju

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Kao što si već primetio na na otvorenom i sa dovoljno svetla treba baš loša kamera pa da ne ispadne zadovoljavajuće. Mi8 je dokazano solidan za fotkanje, bilo da se odlučite za njega ili neki drugi bićete zadovoljni naspram A20.
p.s. Baterija stajanjem ne degradira ni blizu koliko degradira korištenjem. Prošle godine sam video tablet zaboravljen u fioci 5 godina, ljudi ga napunili i od tad ga normalno koriste...
 
Za žene samo ono što im se sviđa. Od gore pomenutih ja bih razmatrao a41, nova 5t i eventualno A3, ali obavezno joj pokazati android one kako izgleda pre kupovine.
Mojoj supruzi sam ja kupio A3 i posle nekog krš Samsunga je baš zadovoljna. Pravi dobre fotografije. Huawei je dosta dobar i nudi flagship performance po ok ceni, ali pitanje je da li su njoj te performanse neophodne. A41 je negde između.
Po meni, ako hoćeš da ustediš A3, pa a41 i na kraju 5t.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svestan sam da pixel ima najbolju kameru ali da li su dnevne fotografije baš drastično bolje od preostalih modela? Napomenuh da su dnevne prioritet :) od mi8 je skuplji dosta a imaju isti senzor. Koja je to realna prednost pixela onda?
 
Imao sam dugo mi8 pa sam sada oko 2 nedelje na 3a.
Šta znam , generalno gledano je pixel 3a bolji telefon.
Ima bolju kameru, čovek ne mora da se ganja sa verzijama Google kamere i konfig fajlovima.
Ceo sistem je bolje usklađen i pored dosta slabijeg čipa. Zvukovi i vibracija tačno gde se to i očekuje itd.
Zvučnici bolji a i generalno ceo dizajn telefona. Beli sa narandžastim dugmetom je prelep :)
Baterija po meni bolja.

Ono što je na prvu loptu bolje na mi8 je selfi slika kada se koristi Google kamera i nešto svetliji ekran napolju. I to je to.

Pixel generalno lepo iznenađenje.
 
"Eno je slika stalno, prezadovoljna telefonom, bas juce dolazi s posla i kaze "covece Jovana ima neki Xiaomi veliki telefon i znas kako je moj lepsi, lepse slike pravi, slikale smo se mojim telefonom [emoji3] ""
Posle kazu da zenama velicina nije vazna
 
Mi 8 ima odličnu kameru sa Gcam. Toliko je dobra kamera da se drugarica pola sata u mraku slikala sa njim, a koristi S10+. Nije mogla da veruje kako slika. :d
Mada nema ultrawide kameru, to mi često zafali. Drugi senzor je čist ukras, funkcija mu je 0. Portret neuopredivo bolji na Gcam.
Ono što je mene šokiralo jeste koliko Redmi Note 8 Pro ima bolju prednju kameru i bez Gcam i sa Gcam u odnosu na Mi 8. Čak mi se i preko dana sviđaju slike na 8 Pro (oštre, dobar wb, solidan HDR, srednje napucavanje boja), pri slabijem osvetljenju su ipak dosta bolje na Mi 8.
Definitivno su po meni dnevne fotografije lepše i oštrije na 8 Pro nego na Mi 8. Isto važi i za prednju kameru. Tako da verujem da će i Mi 9T, Note 8 Pro i Nova 5T zadovoljiti sve potrebe.
Ne bih sada kupovao Mi 8, em je ružan em ima samo 1 koristan senzor (i prednju kameru koja je svakako bolja od svih Galaxy S modela). Baterija je solidna, vibracija loša, mono zvučnik osrednjeg kvaliteta, ovaj za razgovor je odličan. Mada telefon radi perfektno već godinu i po dana, ja sam generalno jako zadovoljan ali mi je već i dosadio, pogotovo dizajnerski.
Sve u svemu bolje je kupiti neki noviji model i preći preko nešto lošije kamere, ali dobiti dosta toga (bolji zvučnici, lepši dizajn, bolja baterija, bolji vibro motor, duža podrška, više kamera).
 
iPhone se 2020 ili Huawei p30 običan. Odlične kamere bez cimanja sa raznim gcam. Pixel 3a ne znam koliko je uopšte isplativa kupovina kod nas, tek je neznatno jeftini od obične trojke.
 
Nazad
Vrh Dno