Šta je novo?

Filter za prašinu

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poruke
11,406
Poena
1,105
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 7900x Arctic Liquid Freezer III 360
Matična ploča
ASrock B650 Pro RS
RAM
Kingston 6000 2x16GB.
GPU
Gigabyte, AMD Rx 6600xt
Storage
Kingston KC3000.1TB. Samsung 970 Evo Plus, 500GB. Samsung 960 Evo 250GB, , Cruical P1 1TB, Lexar NVME 2TB
Zvuk
On board Realtek 870
PSU
Seasonic 750W
Monitor
3 x 27"
Laptop
HP 630
Mobilni telefon
Samsung A12
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Gde naći filtere za prašinu za kućišta. 120mm ili za vodeno hlađenje 240 radiator ? Poželjno sa magnetom/magnetnom trakom.
 
Ima par komada na KP, ja sam ih čekao sa Aliexpressa doduše dosta dugo, ne znam da li više uopšte šalju
Inače sam stavio Kategorija > Kompjuteri | Desktop, i u pretragu samo ukucao "filter", možda bi izašlo još par komada ako bi probao neku drugu pretragu poput mesh i sl.
 
Hvala, video sam ali prva 2 nemogu da nabave a treći je rezervisan. Sada nešto gledam da nađem bar neku finu mrežicu, ona za komarce ima prevelike rupe, nebi radila dobro, mora finija. Mogao bih da napravim uz pomoć magnetne trake.
 
Poslednja izmena:
Hvala, video sam ali prva 2 nemogu da nabave a treći je rezervisan. Sada nešto gledam da nađem bar neku finu mrežicu, ona za komarce ima prevelike rupe, nebi radila dobro, mora finija. Mogao bih da napravim uz pomoć magnetne trake.
Probaj se ženskim najlon-čarapama.
Mislim da sam video i neki tutorial na instructables...
 
Da, to je jedna od opcija, ipak bix radije matalnu zbog lakšeg pranja. Ima na Aliju i Amazonu baš ono što mi treba 120x240 ali nemam načina.
 
Nabaviš onu mrežu za polen što se stavlja na prozore. To je super materijal za filtere za prašinu. Ja sam godinama to koristio, zalepio čičak traku na unutrašnju stranu kućišta oko otvora, isečem taj polen filter i zalepim. Na svakih par meseci skinem i bacim u smeće, pošto se nakupi prašine, a te mreže nisu nešto skupe. Bude 3 mreže za prozor u kutiji koja košta uvrh glave 500 dinara.

pollen-repellent-screen-details-display.jpg
 
Dobra ideja, da neznaš možda gde ima da se kupi, nisam ni znao da postoji ? Videh nešto pod tim imenom na K&P ali je za skupljanje polena, valjda za pčelare ili veštačko oprašivanje.
 
Farbare. Kucaj mako pollenstop
 
filter za aspirator jel moze to?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Mislim da su filteri za aspirator previše debeli i gusti. Ipak su to jači ventilatori, nego ovi što idu u kućišta. Ova mreža za polen je super i provereno radi. Nakon par meseci na njoj bude prašine kao na kesi od usisivača.
 
Lepo, potražiću tu mrežicu, i za jedan prozor trajaće godinama.
 
Poslednja izmena:
Ima filtera za aspirator koji su kao papir

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno