Šta je novo?

5700 ili 5700xt?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
konfa iz potpisa, za desetak dana mi stize aoc 27" monitor 2K na 144Hz.

interesuje me vase misljenje za 2K gejmanje, isplati li se razlika u ceni za 5700xt, ili je dovoljna i 5700?

pretezno se igraju battlefieldi, Hell let loose i Warzone..... ostalo kao i da ne postoje igre....

hvala
 
Svi konektori su isti/standardizovani - vec duze od 10-15god se nista nije mijenjalo (osim novog 12pin gpu konektora), tako da ne postoji mogucnost da neko napajanje ne odgovara bilo kojoj ploci (izuzimajuci brand ploce).
Iz cega proizilazi da konektor okreces na pogresnu stranu ili nisi sa dobre strane spojio 2x4pin u 1x8pin za cpu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
To sto si slikao je layout za pcie 8 pin i to ne moze na cpu. Mislio sam da ne prave 4+4 pcie konektore ali mi se cini da je to bas pcie layout.

https://www.techpowerup.com/forums/attachments/1000x2000px-ll-ac82eb1d_pinout-png.94991/
a09a40502dbbc5ba7bec6c2b3a87b938.jpg


Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
pazi se da ne prodjes ko moj drugar, mada ni dan danas nikom nije jasno kako je on uspeo da gurne 8pin za grafiku u 4+4pin za cpu, ali je uspeo, ali isto tako je uspeo da sprzi i plocu, procesor i napajanje.....
pisao sam o tome vec u servis temi nedavno......
 
Jeste, izgleda kao da je nešto iz fabrike zeznuto oko konektora.

Eeeventualno, ako čovek nije okrenuo kabl, da nam pokazuje deo koji ide u napajanje, ali je obično taj deo iz jednog dela, ne ovako dva.
 
Došo bio poznavalac računara i koji je sklapao više od 100 sigurno i izokrenuo malo i nekako sve ubo, imam za sada problem s dve igrice koje neće da rade u full screenu i pali se blue screen kad se popali više programa ili igrica.
Za prvo nisam našo rešenja a za drugi problem kažu da u BIOS treba da se promeni nešto i da se to rešava, ako neko zna nešto oko prvog ili drugog nek kaže slobodno, to su mi najveći problemi vezano za konfiguraciju trenutno.
 
Pogasi one AMD zezancije: Enhanced sync, AntiLag, Boost, Chill, itd. Nešto od toga verovatno "blueskrinuje". RIS (image sharpening) je u redu, on radi svima bez problema. Ili je to ili ram tripuje.

A ovo za bios je da se umesto sa auto selekcije PCI-e načina rada, postavi fiksno na PCI-e 3.0. Ne znam koje sve komponente/ploču imaš i da li bi ti ovo upalilo, ali daleko bilo da apdejtuješ Moja mašina sekciju da bi dobio što kvalitetniji odgovor. :)
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna, jel ima kod nas da se nadju u prodavnicama 5700xt (sapphire nitro/pulse, powercolor - red devil/dragon). vidim da ih ima u ponudi ali iskreno nisam zvao da pitam... Na kp su cene tih grafika za nijansu niza od nasih prodavnica, tako da mislim da se ne bih cimao da uzimam od madjara... Jel pametno da se saceka malo izlazak nove generacije? Mada to nece dovesti do pada cene sigurno... ne bih dao vise od 450e...
 
Za 52-55000 imaš kod nas 5700XT Red Devil, Red Dragon, Gigabyte Gaming, Sapphire Pulse...od boljih modela. Ako imaš mesta u kućištu, Red Devil je najbolja od pomenutih.

Cene na KP nisu pouzdane, moraš da ih pitaš. Mada, koliko vidim na Iponu, cene su skoro iste.
 
Poslednja izmena:
Pa da, na iponu sam i ja gledao... A jel ima uopste ovih kod nas na lageru? Jel se raspitivao neko?
 
I ja sam gledao ove karte kao @jurodivi, čisto informativno. To su te cene i vidim da im na sajtu svuda piše da ih ima na stanju

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno