Šta je novo?

5700 ili 5700xt?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
konfa iz potpisa, za desetak dana mi stize aoc 27" monitor 2K na 144Hz.

interesuje me vase misljenje za 2K gejmanje, isplati li se razlika u ceni za 5700xt, ili je dovoljna i 5700?

pretezno se igraju battlefieldi, Hell let loose i Warzone..... ostalo kao i da ne postoje igre....

hvala
 
Ma da li je realno da su ponovo krenuli sa tim ludorijama :D (čim krene da skače cena bitkoinu oni pomisle da će da ode na onih imaginarnih 500.000 USD :d). Ovo je loše iz više aspekata. Prvi jer neće biti Radeon grafika, a drugi ljudi će biti osuđeni na precenjene Geforce grafike.
 
Uzeo sam
Tomahawk max
Ryzen 5 3600
Sapphire RX 5700 XT Nitro+

Da uzmem ovo ili nešto drugačije?
HCG GOLD 650W - Antec
DDR4 16GB 2x8GB 3733MHZ Patriot Viper Steel Series Dual Channel PVS416G373C7K
H510 | NZXT
Arctic Cooling Freezer 13

Ili mi treba bolje? Budžet je tu negde, možda bolje manje novca ako mi ništa ne znači da ga budžim ovoliko, da uzmem tipa Aquarius Pro kućište, šta znam.

Hvala
 
Šta da uzmem, koju boju kućišta H510 | NZXT, crno, crveno ili crno crveno da se uklopi sa komponentama koje ću uzeti i da li mi je potrebna garancija na to kućište?
 
Za 3000 imaš kod nas LC Power LC-CC-120, trebalo bi da je bolji pošto je veći...jedino što Arctic ima bolji ventilator. Mada, i Arctic je ok, bolji nego stock u svakom slučaju.

Uzmi koju god boju hoćeš, svašta...garanciju je uvek dobro imati, što da ne. Ako već uzimaš, uzmi h510 bez i, nemoj H510i. Jeftiniji je, da ne plaćaš za njihove smart gluposti.

Ili potraži kod nas Fractal Design Define S i dodaj još 1-2 ventilatora...
 
A ovo h510 imam ponudu bez garancije za 9000 dok s garancijom košta oko 10500 mislim ne znam šta mi tu treba tačno da bude pod garancijom u kućištu, ali ako treba doplatiti i za to.. mislim ne znam
Zar je čak bolje od MS Industrial Aquarius Pro, drugar uzeo to kućište, promenio napred ventilatore da radi bolje i izgleda dosta dobro vide se komponente sve, ovo na izgled ne znam, kao da je celo zatvoreno i ne znam za ventilatore kako šta ima li ih isto ko aquarius..
 
A ovo h510 imam ponudu bez garancije za 9000 dok s garancijom košta oko 10500 mislim ne znam šta mi tu treba tačno da bude pod garancijom u kućištu, ali ako treba doplatiti i za to.. mislim ne znam
Zar je čak bolje od MS Industrial Aquarius Pro, drugar uzeo to kućište, promenio napred ventilatore da radi bolje i izgleda dosta dobro vide se komponente sve, ovo na izgled ne znam, kao da je celo zatvoreno i ne znam za ventilatore kako šta ima li ih isto ko aquarius..

imao sam aquarius pro oko 6 meseci, odlicno kuciste, samo pre pustanja u rad obavezno prednja tri ventilatora premontirati iza prednjeg lima, da bi vrsili funkciju....

sve ovo je bilo spakovano u njemu do pre 2 nedelje :D

aq1.jpgaq2.jpgaq3.jpg
 
Epa ne znam ni sam, dal da uzmem s garancijom 10 500 ili bez 9000, da li kucistu uopste treba garancija, neki lik u jednoj temi napisao da je imao Aquarius Pro i zbog temperature promenio na NZXT H510 i da je bilo bolje za cak 10 stepeni, dal on to napred nije dirao ili jednostavno ovo kuciste bolje a za malo vise para, ne znam ni na izgled da je bolje od Aquariusa, ako neko zna neka piše..
 
Epa ne znam ni sam, dal da uzmem s garancijom 10 500 ili bez 9000, da li kucistu uopste treba garancija, neki lik u jednoj temi napisao da je imao Aquarius Pro i zbog temperature promenio na NZXT H510 i da je bilo bolje za cak 10 stepeni, dal on to napred nije dirao ili jednostavno ovo kuciste bolje a za malo vise para, ne znam ni na izgled da je bolje od Aquariusa, ako neko zna neka piše..

nije dirao prednje ventilatore, jer fabricki ne vrse uopste funkciju jer nalezu na staklo i ne uvlace vazduh. ja sam odmah cim sam ga kupio to uradio i premestio ventove.....
 
Da, ja sam taj lik, nisam dirao ventilatore :) Ukoliko taj fix s ventilatorima pomaže, kućište je skroz korektno, posebno za taj novac.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Ma da li je realno da su ponovo krenuli sa tim ludorijama :D (čim krene da skače cena bitkoinu oni pomisle da će da ode na onih imaginarnih 500.000 USD :d). Ovo je loše iz više aspekata. Prvi jer neće biti Radeon grafika, a drugi ljudi će biti osuđeni na precenjene Geforce grafike.

hm
dal su bas sve precenje? 2070 super je nesto skuplja i nesto jaca od 5700...
i kako vidim 2070 super je odlicna ko hoce 4k gaming.
 
Dobro ipak između ova dva da idem na Aquarius Pro, pošto niko ništa loše sad nema da kaže, mislim jedno ako je ovo mnogo bolje i da vredi te 4 hiljade da se doplate NZXT.

Inače oće stati ova grafika s 3 venta Sapphire 5700 XT Nitro+ u ovo kućište Aquarius Pro :D ?

I da li ova grafička Sapphire Nitro+ pošto ne može da se overklokuje a Gigabyte može, kako dođe bolja tu? Jel ona bez overkloka a ova s overklokom obe dođu na isto? Hvala
 
Poslednja izmena:
ne opterecuj se sa klokovanjem :D
ako ti je za utehu, proslu grafu rx580/8gb, koja je isto bila OC edition, sam kloknuo za oko 12% i radila je ultra stabilno
 
Dobro ipak između ova dva da idem na Aquarius Pro, pošto niko ništa loše sad nema da kaže, mislim jedno ako je ovo mnogo bolje i da vredi te 4 hiljade da se doplate NZXT.

Inače oće stati ova grafika s 3 venta Sapphire 5700 XT Nitro+ u ovo kućište Aquarius Pro :D ?

I da li ova grafička Sapphire Nitro+ pošto ne može da se overklokuje a Gigabyte može, kako dođe bolja tu? Jel ona bez overkloka a ova s overklokom obe dođu na isto? Hvala

Preskoči Aquarius Pro. Hlađenje je loše, čak i kad se ventilatori premeste.
 
Razmotri i Fractal Define S kod nas za 9000, samo proveri da li imaju u toj firmi. Ima više potencijala za hlađenje od H510 i opciju da se stavi vent na dno ili bočnu stranicu da hladi grafiku...

Čak mislim da je za te pare trenutno best buy kućište...

Jedino što bi trebalo dodati par ventova...
 
Poslednja izmena:
hm
dal su bas sve precenje? 2070 super je nesto skuplja i nesto jaca od 5700...
i kako vidim 2070 super je odlicna ko hoce 4k gaming.

Nesto skuplja :d...pa razlika je okruglih 21.000 din :d

(2070 S - 73k, 5700XT - 52k)
 
Nema grafička na stanju, a kućište nisam naručio, tj poručio oba a nema jedno tako da nisam ni drugo, pogledaću sve i javljam.
Inače za ram jel dobar što sam naveo, kolko mu je cl i dal ću dobiti mnogo u odnosu na 3200 ili 3600, mislim odnos cene i kvaliteta, imam dobru količinu garancije ali ne znam da li može bolje ili prosto jeftinije da mi ne treba toliko jako da prođem i za tipa 70e 3200mhz cl17 koji već ima na kp da ne dajem čak 110 evra za RAM od 16gb.

Pronašao ova kućišta
Koje sad od ta tri
https://www.eponuda.com/racunari-ku...-def-nano-s-bk-kuciste-za-racunar-cena-480424
https://www.eponuda.com/racunari-ku...fd-ca-def-s-bk-kuciste-za-racunar-cena-368818
https://www.eponuda.com/racunari-ku...-ca-def-s-bk-w-kuciste-za-racunar-cena-368819
Vidim ova poslednja 2 razlika u ceni 2 hiljade a ima s providnom stranicom i bez toga mhm
 
Poslednja izmena:
Nema grafička na stanju, a kućište nisam naručio, tj poručio oba a nema jedno tako da nisam ni drugo, pogledaću sve i javljam.
Inače za ram jel dobar što sam naveo, kolko mu je cl i dal ću dobiti mnogo u odnosu na 3200 ili 3600, mislim odnos cene i kvaliteta, imam dobru količinu garancije ali ne znam da li može bolje ili prosto jeftinije da mi ne treba toliko jako da prođem i za tipa 70e 3200mhz cl17 koji već ima na kp da ne dajem čak 110 evra za RAM od 16gb.

Pronašao ova kućišta
Koje sad od ta tri
https://www.eponuda.com/racunari-ku...-def-nano-s-bk-kuciste-za-racunar-cena-480424
https://www.eponuda.com/racunari-ku...fd-ca-def-s-bk-kuciste-za-racunar-cena-368818
https://www.eponuda.com/racunari-ku...-ca-def-s-bk-w-kuciste-za-racunar-cena-368819
Vidim ova poslednja 2 razlika u ceni 2 hiljade a ima s providnom stranicom i bez toga mhm

"Uzeo sam
Tomahawk max
Ryzen 5 3600
Sapphire RX 5700 XT Nitro+" <--- pa zar nisi vec uzeo grafiku pre neki dan?
ako nisi, ja tebi lepo napisah pre nedelju dana, dok se izrazmisljas i odlucis, odose sve u rudnike.....
 
Poslednja izmena:
to je dzabe cena - i onda je to to bila prenisko .sad mi mogao da je prodas za 50.000 :D odmah

ps.ok.sad kapiram 40k plus pdv..al i to je odlicno :) bez obzira dal si radio povracaj pdv ili ne

da, plus pdv, ali sam dobio na kraju jos dobar rabat, pa je dosta niza.
verovatno da bi mogao da je prodam, ali posto sam je uzeo sebi za gejmanje, prezadovoljan sam kako shiba u 2K rezi na ovom monitoru, a pogotovu je eksplodirala sa 20.8.2 drajverima.... ocekujem sa novijim drajverima kako budu dolazili, da ce da bude jos bolje....
 
Poslednja izmena:
Nema grafička na stanju, a kućište nisam naručio, tj poručio oba a nema jedno tako da nisam ni drugo, pogledaću sve i javljam.
Inače za ram jel dobar što sam naveo, kolko mu je cl i dal ću dobiti mnogo u odnosu na 3200 ili 3600, mislim odnos cene i kvaliteta, imam dobru količinu garancije ali ne znam da li može bolje ili prosto jeftinije da mi ne treba toliko jako da prođem i za tipa 70e 3200mhz cl17 koji već ima na kp da ne dajem čak 110 evra za RAM od 16gb.

Pronašao ova kućišta
Koje sad od ta tri
https://www.eponuda.com/racunari-ku...-def-nano-s-bk-kuciste-za-racunar-cena-480424
https://www.eponuda.com/racunari-ku...fd-ca-def-s-bk-kuciste-za-racunar-cena-368818
https://www.eponuda.com/racunari-ku...-ca-def-s-bk-w-kuciste-za-racunar-cena-368819
Vidim ova poslednja 2 razlika u ceni 2 hiljade a ima s providnom stranicom i bez toga mhm

Nano S je ITX kućište, dakle ne dolazi u obzir.

Ako ti baš nije bitna providna stranica, uzmi Define S bez nje, taman će biti tiše.
Ali ja bih definitivno dodao još par 140mm ventilatora...

Ako hoćeš da prođeš jeftinije i ne dodaješ ventove, potraži MS Industrial Titan II Pro, trebalo bi da ga ima za 7-7500...manje kvalitetno od Fractala ali nije loše.
 
Poslednja izmena:
Uzeo u monitoru bila razlika 4k od kp na kraju 6k jer se promenila cena al zato fiskalni i godinu dana vise garancije. Ispade 100e skuplja xt od ovih mech OC i ostalih i nadam se da nisam pogrešio i kuciste... Sad za napajanje kad bih znao gde ima antec Gold od 650 ili 750w bez naplaćivanje dostave i da završavam polako konfiguraciju.
 
Kakvi pinovi?

Jedina nova stvar ovih dana je onaj nVidijin 12pin, dok je sve ostalo kod svih proizvođača napajanja standardno već godinama, ako ne i desetinama godina.
 
Nazad
Vrh Dno