Šta je novo?

5700 ili 5700xt?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
konfa iz potpisa, za desetak dana mi stize aoc 27" monitor 2K na 144Hz.

interesuje me vase misljenje za 2K gejmanje, isplati li se razlika u ceni za 5700xt, ili je dovoljna i 5700?

pretezno se igraju battlefieldi, Hell let loose i Warzone..... ostalo kao i da ne postoje igre....

hvala
 
steta sto ne rudaris da vidis dal je bucna i koliko daje :D

trenutno u keshu donosi skoro 2$ dnevno :D


kapiram da 5700 ce da drze cenu zbog toga u narednim mesecima :) do eventualnog sloma rudarenja nema jeftinih grafika...tako izgleda

A zar rudarenje do sada nije dozivelo ko zna koliko slomova?
 
veruj mi da neznam.... izveli su neku racunicu, da im jedna 5700xt kopa 60eur mesecno, sto po meni nema racunice.... jedino ako ne trpaju rig u neku firmu pa nemaju veze sa strujom..... ali opet, pet kartica, 2000e odprilike, koliko im treba samo to da otplate, ne razumem ih bas..... ja sam imao rig u onom piku pred kraj 2017g i prva tri meseca 2018g, koji mi je donosio cisto oko 550$ mesecno tada. cim je to stalo, prodao sam ga dok sam jos mogao lovu da izvucem
 
veruj mi da neznam.... izveli su neku racunicu, da im jedna 5700xt kopa 60eur mesecno, sto po meni nema racunice.... jedino ako ne trpaju rig u neku firmu pa nemaju veze sa strujom..... ali opet, pet kartica, 2000e odprilike, koliko im treba samo to da otplate, ne razumem ih bas..... ja sam imao rig u onom piku pred kraj 2017g i prva tri meseca 2018g, koji mi je donosio cisto oko 550$ mesecno tada. cim je to stalo, prodao sam ga dok sam jos mogao lovu da izvucem

Ne znam, nisam zavidan, nek' im je sa srećom, ali lično znam mnoge koji su u svom tom ludilu solidne pare izgubili, što kroz kupljenu opremu koja se nije isplatila, a koja im stoji već drugu godinu (ili jače), a od koje očekuju da će se isplatiti (ne znam ni ja kad i kako), ili kroz transakcije kriptovalutama...

Iskreno, lično ne znam nikoga koje je dobro prošao, a da nije "mali od šurnjaje komšinice Pere vulkanizera", tj. neki mitski lik...
 
SAPPHIRE 11293-03-40G RX 5700 XT 8GB GDDR6 NITRO+ PCIE 450€

Gigabyte GV-R57XTGAMING OC-8GD Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6 G 430€

Šta od ove dve ako već znači da se odma uzima ?
 
Skupe ploce za taj proc
 
Nisu...B460M Mortar, sasvim solidna ploča je nekih 14000 kod nas, u rangu Tomahawka. Ima i jeftinijih, naravno...

10400 je tu negde sa 3600, što se tiče igara...sa Ryzenom je jeftiniji upgrade na nešto jače, doduše, ako nekad rešiš.
 
Poslednja izmena:
GIGABYTE GV-N208SWF3OC-8GD GeForce RTX 2080 8GB GDDR6 SUPER Windforce OC 527e

Imam ponudu sa 2 godine garancije da li mi je to bolje imam AOC monitor I da li treba jaci procesor?
Inače za Nitro+ 5700 xt treba da dam 450 tako da bolje idem na GeForce?
Na kp inače vidim dosta skuplje za ovu jedino ako su bolje verzije od windforce.. i nije postavljen kao oglas vec u poruci covek ima 2k pozitivnih sta mislite?
 
Poslednja izmena:
nazalost ko kupuje 5700 / 5700xt u srbiji sada je nov savet:

uzmes bilo koju i po bilo kojoj ceni...

ako ne krene masovni uvoz 5700 nece biti. posto je ati mnogo bolji za rudare, bice da je sad nvidia resenje za gejmere u ovom trenutku
 
ja sam kupio asrock 5700xt za koju kazu da je najgora, pa ne kukam ni malo, sad kad sam se konacno izpodesavao sa win10 i drajverima, cepam igre u 2K na max setts sa 130tak fps, prezadovoljan..... a grafa se uopste ne greje preterano kako pricaju, izmedju 70-75C u full loadu, satima izrabljivana......, doduse imam ultra provetreno TT level 20GT kuciste pa mozda i zbog toga, ali ovde je rec o grafi.....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno