Šta je novo?

5700 ili 5700xt?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
konfa iz potpisa, za desetak dana mi stize aoc 27" monitor 2K na 144Hz.

interesuje me vase misljenje za 2K gejmanje, isplati li se razlika u ceni za 5700xt, ili je dovoljna i 5700?

pretezno se igraju battlefieldi, Hell let loose i Warzone..... ostalo kao i da ne postoje igre....

hvala
 
Šta je to "razlika u ceni"? Šta i gde si gledao? :)

Za 2k je dovoljna i RX5700, ali pošto ćeš da furaš u 144hz šta god može (ili što bliže toj brojci), pametnije je ići na RX 5700 XT.
 
nemam bas neki veliki izbor, trenutno izmedju ove tri na slici, ali me iznenadjuje niska cena za ovu asrock 5700xt, neznam jel grafika bas toliki krsh, ili.....?

gra5700.JPG
 
Šta od ovih 3 uzeti, mala razlika u cenama?

SAPPHIRE 11293-01-20G RX 5700 XT 8GB GDDR6 Pulse PCIE - 397e
MSI RX 5700 XT 8GB GDDR6 MECH OC PCIE - 404
ASUS TUF 3-RX5700XT-O8G-GAMING RX 5700 XT 8GB GDDR6 TUF Gaming X3 OC PCIE - 406
 
Pulse. Inače, sada ima i Pulse XT sa 11293-09-20G brojem. Ta ima jedan heatpipe manje, nema quick connect ventove i ima lošiju plastiku.

apk7OpyNTrzyutxS.jpgBA0wEKhFJiyoepjE.jpg
 
Poslednja izmena:
Koje napajanje navedenoj karti jel ovo top? Cooler Master MWE Gold 750W napajanje (MPY-7501-ACAAG-EU) 5Y
Posto ja imam Falcon 750w Gaming I strah me da ne zaštiti kartu i ostalo. Takodje u kakvo kućište da smestim s tomahawk max I ryzen 5 3600?

Hvala :)
 
Ne,nije top.Maker i V platina je kod CM top ako si na to mislio.
Ako si mislio top u smislu ulozeno dobijeno ne,nije ni tu top.
Gledajuci cenu tog psu-a i prepostavljajuci kupovina iskljucivo domace radnje rekao bih Antec hcg (2020)..
Ako je solucija i komšija tu je vec usteda 30e pa i bolje od hcg

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nikako Aquarius Pro, pogledaj moje iskustvo u topicu vezano za 5700xt

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je stari seasonic(antec)do 2018,resili su stvari iako su pogorsali neke stvari,npr ripple iako je test apsurdan na 125%..Da ne smaram,ovo je novi iz 2020 god i nema nikakvih problema..
Da,celokupno gledano rmx je bolji izbor.Losa stvar nema ga kod nas.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
bez brige za atom. odlicna firma. i gigatron je ok al je jedna od skupljih firmi..kako vidim ovde je skoro ista cena za 750w u atomu i 650w u gigatronu

ps.bolje da uzmes 750w da si miran za buduce nadogradnje a i napajanje tokom godina bi ipak trebalo polako da slabi
 
uzmi u atomu 650w.13.5k din.Napajanje je najbolje kao celokupno,tako i za buku.Koristi fdb lezaj i ima 0db mod,do koje temp-opterecenja nisam gledao vrv negde na pola..Tako da vecinom nece se ni upaliti za tu konfu.
Za zavojnice niko ne moze zasigurno reci dal ces ili neces imati problem.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ja mislim da neću menjati najmanje 7,8 god, tako da ili 650w ili 750w ... Ovo od 750w oće praviti buku ili samo zbog cene i nema potrebe za 750w?
Ja imam trenutno od 750w i na više fps pravi buku... jel sve to isto pošto piše na atomu: Antec HCG650 Gold, Seasonic OEM dok na gigatronu nema ovog Seasonic :D
 
Poslednja izmena:
Sve je ok, i to je Seasonic unutra. Gledaj da ti daju 10 godina garancije uz Antec.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
neće nikad više hardver ići toliko u potrošnju,takođe je prošlo vreme dve i više grafičkih,tako da umesto u 'vate' treba uložiti u kvalitet,ako se projektuje što duži rad.
 
Znači nema kvalitetnije, to da uzmem za 15.000 750w, da ne idem na 13.500 s 650w, jer nema bolje prosto u tom cenovnom rangu za ove komponente i to je to? :)

ako ti ista znaci odgovor i dalje. ja bih prosto za isto kvaliteno napajanje za ovih 100w vise dodao tih 1500din. mala razlika a veca sansa da ti napajanje bude dovoljno koju godinu vise :) opet zavisi koliko ce grafike da trose. u narednih 6-7 godina ako budes hteo jacu grafiku veca sansa da ce ti 650w biti minus u odnosu na 750w...posebno iz perspektive sada da je razlika u ceni 10e :)
 
ja na kraju ipak uzeh asrock chalenger D 5700XT, iskreno, dobih je novu za jako povoljnu cenu, pa nisam odoleo.
za sada utisci su, i vise nego odlicni. sto se tice toga da se pregreva, spakovao sam ceo komp u kuciste TT level 20 GT, u full loadu nije presla 75C, vent ne preko 65%, i prilicno je necujna za sada.
s obzirom, da mi uskoro stize kompletno vodeno hladjenje za sve komponente pa i nju, iz slovenije, u EKWB izvedbi, mislim da ce bilo kakva moguca pregrevanja biti resena sa tim.
jos jednom, za sada, utisci vise nego dobri, gejmao juce HLL, Warzone i BF5 u 2K na max setts, sve klizi

@sanimare , ja sam uzeo napajanje Seasonic focus gold 850w modularno, cisto sto kazu ovde da ne razmisljam o wattima u neko naredno vreme...... e sad ona buka koju spominjes, ja u ovom kucistu maltene ne cujem nista, iako je skoro celo od stakla koje dobro provodi zvuk, ili , se jednostavno ventovi ne vrte brzo i stvaraju buku.....

sad jos jedino moram da kupim/porucim da se napravi novi sto za komp, jer na ovom nemam gde da stavim kuciste, uzas koliko je ogromno :D

ku6.jpgku5.jpgku4.jpg
 
steta sto ne rudaris da vidis dal je bucna i koliko daje :D

trenutno u keshu donosi skoro 2$ dnevno :D


kapiram da 5700 ce da drze cenu zbog toga u narednim mesecima :) do eventualnog sloma rudarenja nema jeftinih grafika...tako izgleda
 
Nazad
Vrh Dno