Šta je novo?

Komp na serovane foldere ali se ne povezuje na stampac

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
725
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Na glavnom kompu je win10, posto je crko drugi komp na kome je win7 stavljen je stari koji ima win Xp, serovana su dva foldera i stampac, po iskljucenju password ptotected sharinga ulazim sa win XP (\\192.168.1.xxx) na komp pod win 10, vidim serovane foldere, ali ne mogu da pristupum stampacu, kad kliknem open kaze da je pristup zabranjen a kad kliknem conect pojavljuje se interfejs za logovanje (iskljuceno password protect sharing) o cemu se radi (prethodni komp pod win 7 je imao pristup do oba resursa.
 
Na svaki računar napravi istog fiktivnog korisnika i dodeli mu lozinku (recimo mile - lozovaca).
Uljuči password ptotected sharing.
Sa svakog računara pokušaj pristupiti direktorijumu na XP-u, i kad Ti zatraži korisničko ime, unesi ga i reci windowsu da ga zapamti. Više Te neće smarati. Isto za štampač.
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio bez kreiranja korisnika, ali izgleda ne ide. samo mi cudno zasto file sharing hoce a print nece vec trazi lozinku. U svakom slucaju ova XP masina ce biti privremeno, vraticu uskoro staru masinu na kojoj je bio win 7 i radio, a do tada ako mora za nekih onda cu kreirati korisnika
 
Popravio sam prvobitni komp na kome je win 7/32, najnormalnije se povezao na stampac i foldere. Ovaj stari je sada u rezervi.
 
Nazad
Vrh Dno