Šta je novo?

Raspberry Pi Model 3 | instaliran Slackware

imarkovic

Cenjen
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruke
821
Poena
180
Samo da podelim svoje zadovoljstvo, a i dam preporuku, što se tiče ovog modela Raspberry Pi 3 Model B koji sam uzeo nedavno, prvobitno nisam nešto imao vremena, pa sam nabacio Raspbian (debian) i to je išlo prilično glatko. Kartica 16Gb class10. Tu i tamo sam se malo zezao oko podešavanja opcija za boot, hdmi itd., namestio ssh preko ključa i ugasio hdmi. Radilo je sve bez problema mesecima, dok u jednom trenutku, odjednom ne mogu da pristupim, izgubio je ssh parametre za ključ i više nisam mogao da ga povratim, iako sam mu vratio hdmi podešavanja na default, prs`o. Nisam imao klon kartice, ali u principu u 2 klika se namešta butabilna kartica i ćao, međutim nije mi bio neki izazov :).

Odlučio sam i ispratio sam uputstvo odavde: https://sarpi.fatdog.eu/. Opcije su Slackware 14.2 ili Slackware -current.
Pošto se kod mene ovaj sistem veoma dobro pokazao i sa čvrstom odgovornošću mogu svima da ga preporučim, prijatno me je iznenadio i na ARM platformi. Doduše, još je rano, tek sam ga instalirao, ali postoji projekat koji je uspešan i aktuelan, tako da nema sumnje.
 

Prilozi

  • slackpi.png
    slackpi.png
    17.7 KB · Pregleda: 87
Svaka cast! Jel pravis nesto zanimljivo ili se samo igras? :)
 
Za sada se samo igram, a jos uvek ceka testiranje, razmisljao sam da ga osposobim za pustanje muzike preko MOC-a, terminal plejera :)
Ranije na poslu jedan sam osposobio za pracenje UPS-a preko USB-a, a drugi je bio za slanje SMS-alerta preko sms-gateway uredjaja, pa od onda mi je zanimljivo parcence hw-a.

Inace, tada sam video da moze i CentOS na njemu da radi fino, samo bilo je nedovoljno za ono sto mi je trebalo, tada nije postojao upsmon za CentOS (preko Raspberry ARM platforme), pa sam morao da idem na Raspbian. Nisam gadljiv na Debian, koristio sam ga ranije, ali na poslu za servere nikad, iskljucivo CentOS, da ne bude sarenilo.
 
Nazad
Vrh Dno