Šta je novo?

Koji 27" 1440p monitor

Laza

Čuven
Učlanjen(a)
05.09.2001
Poruke
4,634
Poena
765
Zdravo, otišao mi je monitor Dell 2312hm u večna lovišta.

1. Koji 27" monitor bi ste mi preporučili. Pretpostavljam da mi je FullHD premalo i da bi mi trebalo 1440p. Nešto sam gledao i ova dva su mi u užem izboru mada sam otvoren za bilo kakve sugestije:

* HP EliteDisplay E273q (1FH52AA) IPS monitor 27"

* DELL Monitor UltraSharp IPS U2719D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Нешто не бих закривљен екран, али су му карактеристике супер.
Од свих ових чини ми се да је ACER 27 IPS NITRO VG271UP најбољи на папиру, само немам искуства са Аcer производима.
 
@nnn753 imam istu muku, jurim monitor 27'' 1440p za txt i programiranje only i imam slican budzet kao i ti. Video sam predloge i nije mi jasno gde si nasla Dell U2719 za 40k?
 
@eagle23
здраво сапатниче. Нисам нигде нашла за 40к, с њим пробијам буџет за 9 хиљада (У Г......у је на акцији за 49000, то је најјефтиније што сам видела).
Мени ће, за сад, да служи за гледање филмова, ТV-a, програмирање, али врло лако може да пређе и за играње игрица, чим набавим нови рачунар (мука моја).
 
@nnn753

Da video sam tu akciju, ali sta sam sve citao o G i u vezi sa monitorima i sta rade sa njima, nista im ne verujem i sumnjam da je sve ok sa tim panelom kod njih konkretno za te pare (koje su ionako naduvane) :) Inace za 50k mozes da nadjes ozbiljan TV od 50''
 
Знам, најбоље ако можеш да га нађеш у продавници и да ти га отворе на лицу места и да погледаш да ли је све ок са њим.
Ја меркам овог Acer-a, само још да га обиђем и мислим да ће пасти избор на њега.
Иначе, данас су нам на послу стигли нови монитори, HP EliteDisplay 24'' неки, лепо изгледају, али су full HD и баш им фали пиксела, тако да дефинитивно идем на 1440p.
 
Da li je realno da za 27GL850B granica za zamenu monitora bude 12 svetlih ili tamnih (mrtvih) piksela?

I kakva je situacija sa probijanjem svetla, glow-om i jel ima razlicitih panela koje stavljaju u ovaj model?
 
Meni treba preporuka za monitor do 300e. Moze kod nas ili madjara.

27", 1440p, FreeSync,...GPU mi je 5500 XT.
Koristim od svega po malo, malo igranje, serije, filmovi, PS, kodiranje, dosta citam preko kompa,... Odziv mi nije bitan niti da bude 100+ Hz. Mislim da je sasvim ok 75Hz. Gledam da nadjem da ima lepu sliku i zivlje boje ako ima za ovu cenu.
 
mislim da aoc ima nesto tako u tom cenovnom rangu... CQ27G2
e sad on je zakrovljen pa ne znam koliko moze da posluzi za filmove ako gledas po nekim uglom u njega...
 
mislim da nema ljudi ovde koji imaju mnogo iskustva sa iiyama monitorima. ovaj monitor je odlican za te pare, ja sam ga razmatrao, umalo ga nisam i kupio, nego nije mi se zurilo pa sam zato i odustao... i sad resio da kupim skuplji :) mislim da je on 350e (bar kad sam poslednji put gledao).. Ali sa njim nikako neces pogresiti (napominjem da nisam video taj monitor, samo sam istrazivao malo po netu o njemu)

i ovo, AOC Q27G2U, mozes da uzmes u razmatranje mada ja nisam nigde uspeo da ga nadjem...
 
Poslednja izmena:
Jeste, oko 350e je.
Taj AOC je VA panel. Dosao sam do zakljucka da bi mi IPS najbolje odgovarao. Mada nisam nigde imao priliku da uporedim slicnog cenovnog ranga VA i IPS panel.
 
To sam zaboravio da napisem da trazim ravan.

Gledao sam detaljno i vidim da bas i nemam izbor za oko 300e, a da pokriva sve ovo. Nasao sam ovaj monitor: https://iiyama.com/sr_rs/proizvodi/prolite-xub2792qsu-b1/ ne znam da li neko ima iskustva sa njima i da li su i dalje toliko dobri kao sto su bili pre mnogo godina.

-----
Laza je kupio ovaj monitor?
Jesam, kupio sam ga. Zadovoljan sam veličinom, rezolucijom, izgledom i bojama. Probijanje svetlosti je veliko, mislim da sam kačio slike. Meni to nije toliko bitno pa ga nisam vratio. Slučajno saznao da ima i zvučnike koji su totalni krš. Iako izgleda da nema ivice tj da su milimetarske, nije baš tako, ima ih.

U svakom slučaju preporodio sam se posle 24" 1080p.
 
Da se javim posle oko 2 nedelje koriscenja iiyama monitora. Sliku crne slike ne zelim da okacim da ne bi stekli (veoma) pogresan utisak jer je uzasno pojacana izbijanje svetlosti po coskovima na fotki i ni blizu nije to kao uzivo. Postoji izbijanje ali nije strasno.
Doziveo sam jedan veliku VAAAUUU kada sam uplalio monitor! Trenutak prelaska sa 1080p (27") na 1440p (27") me je u delicu sekunde odusevio. Nisam mogao da se nadivim i nagledam. I dalje imam taj osecaj pogotovo kada citam ili kucam tekst kako se slova lepo ispeglana. Boje su odlicne kao i kontrast. Kakve su na drugim monitorima, skupljog ranga ne znam ali ovo je meni veoma dobro. Veliki plus sto moze visina da se podesava i da se rotira uspravno kome treba.
Po default-u brightness je jako jak, na 75 stoji. Iz dana u dan sam ga spustao i sada sam dosao na 22 ali i dalje jako bljesti kada vise dominira bele boje. Kontrast sam stavio na 77, boje normal. Za sada mi je ok ovako. Gledam da podesim univerzalno, meni je cimanje da kroz meni monitora menjam sada za film, sada za citanje, igranje itd.
Zvucnik je katastofa ali nije ni bilo bitno da imam monitor sa zvucnikom. Moze dobro doci ako vam npr crknu zvucnici pa dok ne kupite drugi da vam se nadju ovi na monitoru.
Freesync odlicno radi, ovo meni mnogo bolje deluje nego vsync. Lepo glatko je okretanje. Vidim da postoji opcija override 0 do +2. Neki lik na YT je to pokazao da moze ljudima da pripomogne da imaju jos glacu sliku u igrama, posto se slabije igram iskljucio sam jer sam primetio da prilikom skrolovanja ostavlja duhove.
 
Vidim da je tema aktivna pa da postavim pitanje.
Iiyama B2791QSU-B1 cena 243e
AOC Q2790PQE cena 254e
Dell P2720D cena 255e
Iiyama ima 75hz i najjeftiniji je ali kad sam vec došao do 250e 10e gore dole nije problem
Prvenstveno koristim za Autocad i 3D programe, casual igranje a svakako tesko da mogu prebaciti 75fps sa trenutnom grafom. Inace skok cena monitora je neverovatan pre 2-3 meseca su bili 15-30e jeftiniji konkretno De. tržište a tad sam mislio pasce cene krajem godine zbog crnog petka, bozica, nove godine... Na kraju sam docekao skok cena

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno