Šta je novo?

raspored pinova na EPS konektoru,kako spojiti na matičnu ploču?

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,068
Poena
125
Pozz svim dobrim ljudima ovde.
Naime imam H1200i napajanje čiji kabl želim spojiti na ploču.
S jedne strane piše na kablu Type 3 a s druge CPU.
Eh sad pogledao sam raspored pinova odnosno onih kockica i ono drugog oblika,na 2 mjesta se isti ne podudraju sa EPS konektorom na ploči (označeno na slici sa pink bojom).
Ukoliko bi okrenuo kabl i spojio konektor gde piše Type 3 na ploču onda se poduaraju ali ima ovaj jezičak koji smeta.
Eh sad vidim da ima jezičak tj zub širi na konektoru na ploči i na kablu,i pretpostavljam da se tako i kabl spaja da taj zub sa konektora na kablu ide preko istog na ploči.
Ali opet onda kažem na 2 mjesta se ne podudara raspored pinova ako me razumijete.
Pisao sam na engleskom jer sam postao na jednom drugom forumu ali se nadam sa razumjete,pa me zanima kako spojiti kabl ovaj jer mi ništa nije jasno.
 
EPS connector je verovatno 4+4 pina na strani koje ide u ploču a svui8 u jednom komadu na strani napajanja. Nemoj slučajno da ih mešaš sa drugim kablovima ili sa drugog napajanja. Svi kontaktori imaju oblike tako da nemogu da se pomešaju. Inaće svih 4 sa jedne strane su - a sa druge stranne +12v.
Jedan kvadrat od 4 pina je isti kao na EPS 4 pina a drugi je isti kao 4pinski deo od 20+4 glavnog napajanja za ploču.
 
EPS connector je verovatno 4+4 pina na strani koje ide u ploču a svui8 u jednom komadu na strani napajanja. Nemoj slučajno da ih mešaš sa drugim kablovima ili sa drugog napajanja. Svi kontaktori imaju oblike tako da nemogu da se pomešaju. Inaće svih 4 sa jedne strane su - a sa druge stranne +12v.
Jedan kvadrat od 4 pina je isti kao na EPS 4 pina a drugi je isti kao 4pinski deo od 20+4 glavnog napajanja za ploču.
Da u pravu si mislim da je 4+4 ali teško mi je objasniti,na 2 mjesta se ne podudara ovaj raspored kockica i ovo drugog oblika sa knektora na kablu sa konekorom na ploči ako me razumijete,pa ne znam ima li to ikakve veze.
Inače kabl se može ubaciti na ploču samo na jedan način jer ima onaj jezičak na vrhu oba konektora.

Mene buni što se te kockice i taj drugi oblik ne podudara na 2 mjesta...evo slika konektora.i šaljem video da pitam jel se tako povezuje kabl.
https://www.youtube.com/watch?v=oRhWPu4SudE&feature=youtu.be
 
Poslednja izmena:
Kako vidim taj kraj na kablu, odgovara PCI-E 8 pin konektoru. Može da on uđe u ploču jer ima dva više sa zaobljenim ivicama, verovatno su štedeli pa stavljali isti oba kabla, ili?

To "cpu" piše baš na konektoru ili ima nalepnica? Možda bolje proveriti multimerom kako stoje žice, pre nego što se bocne.

LL.png
 
Poslednja izmena:
Kako vidim taj kraj na kablu, odgovara PCI-E 8 pin konektoru. Može da on uđe u ploču jer ima dva više sa zaobljenim ivicama, verovatno su štedeli pa stavljali isti oba kabla, ili?

To "cpu" piše baš na konektoru ili ima nalepnica? Možda bolje proveriti multimerom kako stoje žice, pre nego što se bocne.

Pogledajte prilog 287691

meni je rečeno gde piše CPU da ide u konektor na ploči,i udje on samo kažem nije isti raspored ovih kockica sa konektora na ploči i konektora na kablu.
 
EPS connector je verovatno 4+4 pina na strani koje ide u ploču a svui8 u jednom komadu na strani napajanja. Nemoj slučajno da ih mešaš sa drugim kablovima ili sa drugog napajanja. Svi kontaktori imaju oblike tako da nemogu da se pomešaju. Inaće svih 4 sa jedne strane su - a sa druge stranne +12v.
Jedan kvadrat od 4 pina je isti kao na EPS 4 pina a drugi je isti kao 4pinski deo od 20+4 glavnog napajanja za ploču.

Oblik zuba pod 2 i pod 5 nije isti na to mislim...
 
Poslednja izmena:
PCIe je sigurno 6+2 i ne može da pajsuje u EPS nikako. Od tih 4+4 za EPS/CPU jedan modul od 4 je drugačiji od drugog 4 i može da paše samo na jedan način. Treba oba da imaju kukice sa jedne strane da odgovara ploči. Ako su žice obojene sve 4 crvene na jednoj strani i sve crne na drugoj.
 
Nazad
Vrh Dno