Šta je novo?

Grafa za stariju konfu

Sirena

Slavan
Učlanjen(a)
02.03.2008
Poruke
1,093
Poena
350
Pozdrav
Starija konfa je u pitanju ( potpis ) i crkla je grafika pa mi treba "nova"

Igrice se skoro i ne igraju, osim sto dete igra MTG Arena i Roblox.

Ortak nudi Radeona 6770 za neku sicu. Da li ici na to ili mozda R9 270x?
Da li neko ima neki treci predlog?

Hvala :)
 
6770 je kartica stara 9 godina, ali je dovoljna za te potrebe, imaj u vidu da ne može ni 4K sa njom
R9 270X je neuporedivo jača kartica
 
Poslednja izmena:
a 270x je hd7870 ghz ed. stara je 8 godina.

jača je uporedivo, i to tačno 2.4 puta. (opet, daleko od dovoljnog za 4k igre)
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-hd-7870-ghz-edition.c339

serija hd6xxx više nema drajversku podršku, tako da je ne treba razmatrati kao opciju za kupovinu.
hd7870 i r9 270 su iste kartice, kupi koju nađeš jeVtiniju (dole nato).

PS- sireno, u tvom potpisu ne stoji baš ništa, pa ni navedena konfiguracija.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj po oglasima na forumu, mislim da sam vidjao 270x za 40-50e... Ali uzmi ovu informaciju sa rezervom... Kao sto rekoh, proveri po oglasima...
 
270x maksimum 30-40e, za ~60e imas RX 470 koja je drasticno bolja i efikasnija.

6770 sa matorim drajverima ne bih razmatrao uopste.
 
Poslednja izmena:
kad već odosmo na 60e ja bi tu samo i isključivo gledao 1030 LP jer imaš kartu za svaki mogući scenarij koji može da ti naleti a ono što si naveo će perfektno da odradi.
 
snaga je tu manje bitna,za 60e može da nađe i 290x koja će da oduva sve što si pobrojao pa je apsurd to preporučivati i za tu konfu i generalno u 2020toj...

1030 lp kao investicija je mnogo pametniji izbor prvo zbog formata,drugo kao najčešće najjeftinija hdmi 2.0 karta po oglasima,treće jer ide u bukvalno svaku varijantu za koju mu može grafika zatrebati.po snazi će mu završiti posao šta mu treba,imaće drajvere do sudnjeg dana...
 
Još jednom, uzdrži se od saveta dok ne utvrdiš materiju. Pozdrav
 
Za 60ak evra ima da se nađe i gtx1050, ukoliko želi relativno noviju kartu. Slažem se da je 1030 preslaba uzevši u obzir ponudu u tom cenovnom rangu, ali takođe ne bih (bar ja, za sebe) razmatrao ove najjeftinije rx470, to je većina jednim delom u kontejneru... Best po meni za njegov proc je r9 270/280 ako ima za 30-40e.
 
Za čovekove potrebe je 1030 idealna grafika (ili 1050 ako nađe za sličnu cenu). Ako nekad pređe na 2K monitor i tu će obaviti sve što mu treba pa je zbrinut na svaki način a hardverski dekodira hevc pa je miran i sa te strane.

Lepo je napomenuo da se igrice ne igraju (Roblox i MTG Arena imaju nikakve sistemske zahteve). Da mu grafa treba za igre tad je druga priča. Ovako 1030 ili 1050.
 
Nazad
Vrh Dno