Šta je novo?

Magic Watch 2

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,929
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav ljudi, razmišljam da uzmem ovaj sat, pa imam par pitanja o njemu:
  • da li mogu da ga povežem sa drugim Android telefonima (konkretno Nokia 7.1 i 7.2)?
  • kada ga koristim za trčanje/vožnju bicikla da li mogu da ga povežem sa već postojećim aplikacijama (Strava/Endomondo) i da u njih ubacim otkucaje srca ili može da se koristi samo integrisana aplikacija?
  • u poređenju sa Galaxy Watch, koje su mu prednosti?
 
Moguće je povezivanje sa bilo kojim Android telefonom, mada će neke funkcije možda zahtevati instalaciju i Huawei Mobile Services, pored naravno Huawei Health aplikacije koja je obavezna.
Strava i Endomondo integracija trenutno nažalost nije podržana, pa je preporuka da se za praćenje aktivnost pokrene iz aplikacije, ili sa samog sata.
Glavna prednost u odnosu na Galaxy Watch je svakako višestruko duže trajanje baterije, što nije zanemarljivo u realnoj upotrebi.
 
A jel moguće iz sata izvesti gpx fajl?
 
Poz imam oba sata planiram da ostavim MW2 zato što sam kupio Huawei tel, ali iskreno baterija i ekran su jedine prednosti MW2 u odnosu na GW.
GW ima dosta bolju izradu i narukvica je miljama ispred ove na MW2.
Kako je MW2 lakši nego GW uvek ga osetim da je tu na ruci, dok se GW nekako stopi mnogo je prijatniji za nošenje.
GW je pravi pametni sat dok su ostali samo fitness tracker-i i npr MW2 i GT2 imaju opciju javljanja na ožive.
Evo malo i poređenje
GT2 42mm
GW 46mm
MW2 46mm

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
c8a69036a6ef58ada542a963fd4ec892.jpg
9774fefbbbffd80c41b99738e5d6d4a8.jpg
 
Postovanje,

Castio sam se sa Honor MW2 (kozna narukvica, srebrni), juce mi je stigao i bas mi se svidja.
Medjutim... bilo je 3 update-a telefona i jednog update-a Health applikacije - i vise mi ne radi wather na telefonu.
Pokusao restart telefona, remove/add sata, restart sata... nemam dalje ideja. Weather je naravno ukljucen u aplikaciji i dozvoljene su sve zive permisije istoj...
Predlozi, sugestije?
 
Treba probati još nekoliko stvari.
Ukoliko nije Honor ili Huawei telefon u pitanju, vredi instalirati HMS servise kako bi sat imao potpune mogućnosti kao i na našim uređajima.
Takođe, treba proveriti dozvole za korišćenje GPS-a
 
Telefon je xiaomi.
Probao sam par varijanti. Dodao app galery, hms, postojeci huawei nalog, nov huawei nalog. startovanje health applikacije sa airplane modom - dobio sam opciju za faces, ali nista mimo toga.
Ne radi mi ni firmware update opcija - network error i pretpostavljam da je isti uzrok.

Juce sam imao stariju verziju huawei health applikacije, sve je radilo, pa cu pokusati nju negde da iskopam.
 
Moj savet je da deinstaliras sve vezano za sat i te huawei app i naravno na satu odradis factory reset.
Pa onda sve na pocetak prvo samo huawei health uparivanje i davanje dozvola za sve sto trazi.
Ja sada trenutno koristim Magic watch 2 uparen sa Huawei Mate 30 pro sve radi instalaciju sam radio iz airplane moda
Supruga koristi Huawei GT2 42mm na Samsungu i isto sve radi bez problema isto sam je instalirao app iz airplane moda
 
Isti sam problem imao sa Honor Band 5, ne može da uradi firmware update, weather ne radi. Najbitniji korak kad se instalira Huawei Health aplikacija, nikako je ne pokretati odmah, negu ući u airplane mod. Kad se pokrene aplikacije pitaće da se izabere zemlja, odabrati Srbiju, nakon toga kad se ide dalje, žaliće se da nema interneta i aplikacija će izaći. Ponovo pokrenuti health i sve će raditi kako treba. Nije mi jasno kako takva banalna glupost pravi problema sa svim Huawei/Honor smart satovima i narukvicama.
 
odradio sam, celu proceduru, napravio još jedan nalog na Huawei, UK. instalirao HMS core, app gallery, sve preko wifi, na kraju health I tu UK...
zasad radi ;) čak i faces. hvala svima na pomoći.

nisam siguran da li se ovi problemi javljaju i sa novijim huawei/honor telefonima?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pozdrav,

Uzeo sam Honor Magic Watch 2 i najviše ga koristim za sportske aktivnosti, trčanje npr da ne bih nosio telefon sa sobom itd.
E sad posle više od mesec dana aktivnog korišćenja ne mogu da kažem da sam zadovoljan...
Prvo, gps na satu nije baš precizan, trčao sam na sertifikovanoj atletskoj stazi i greška je u najboljem slučaju oko 2,5% a ide i do 10% i u poređenju sa Garmin 735xt dosta greši, čini se da je GPS lošiji čak i od onog na mom telefonu, koji uzgred je daleko od dobrog telefona (iphone 5s) , ali ajde nekako sam se pomirio sa tim za sad...
Drugo, nakon poslednjeg ažuriranja sat postaje neupotrebljiv, stajao pola sata kako bi mi se sat konektovao na GPS (kad se konektovao grešio je toliko da je bio neupotrebljiv), nakon toga nije uopšte mogao da se konektuje (napolju je bilo vedro, na čistini bez okolnih zgrada i stabala).

Nadam se da će ovo nekako rešiti, ne znam kakav je slučaj kod drugih korisnika @honorsrbija
 
ja ni ne znam da ima GPS? ali super ako ima :)
kako da probam?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pokreneš neki program za napolje i sam će ti aktivirati tek kada se poveže sa satelitima kreće vreme

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
GPS bi se morao aktivirati automatski prilikom pokretanja neke od outdoor aktivnosti, uz do nekoliko minuta za pronalaženje satelita, zavisno od okruženja. Ako se to ne dešava, svakako preporučujemo da kontaktirate servis.
 
hvala na informacijama, meni baš lepo i brzo radi.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
opet ja. razlikuju mi se broj koraka u Huawei health aplikaciji i na satu i to nekih dana i 50% više na telefonu (11k a na tel 18k).
sa honor bandom, kad se razlikuje broj (manje na telefonu), app povuče od banda i poravna se... ideje sugestije predlozi? Definitvno aplikacija brlja, mislim da sabira ono što je sat izbrojao sa onim što je telefon (npr telefon bio u džepu dok sam nosio sat i dobijem duplo)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pitanjce oko garancije. Sat kupljen u inostranstvu (HU), da li je moguće ostvariti garanciju na osnovu serijskog broja u Srbiji ili baš mora da se nosi u Mađarsku?
 
Nažalost, garancija važi samo u zemlji u kojoj je uređaj kupljen, pa ipak mora u Mađarsku.
 
Moguće je povezivanje sa bilo kojim Android telefonom, mada će neke funkcije možda zahtevati instalaciju i Huawei Mobile Services, pored naravno Huawei Health aplikacije koja je obavezna.
Strava i Endomondo integracija trenutno nažalost nije podržana, pa je preporuka da se za praćenje aktivnost pokrene iz aplikacije, ili sa samog sata.
Glavna prednost u odnosu na Galaxy Watch je svakako višestruko duže trajanje baterije, što nije zanemarljivo u realnoj upotrebi.
Drugari, u startu mi se ekran sam palio na lagano okretanje šake, medjutim u nekom trenutku je prestalo da funkcioniše, te sada moram da upalim displej pritiskom na dugme, što je poprilično smaranje, a u podešavanjima nema opcije koja bi to rešila. Može pomoć?
 
Pozdrav ljudi, razmišljam da uzmem ovaj sat, pa imam par pitanja o njemu:
  • da li mogu da ga povežem sa drugim Android telefonima (konkretno Nokia 7.1 i 7.2)?
  • kada ga koristim za trčanje/vožnju bicikla da li mogu da ga povežem sa već postojećim aplikacijama (Strava/Endomondo) i da u njih ubacim otkucaje srca ili može da se koristi samo integrisana aplikacija?
  • u poređenju sa Galaxy Watch, koje su mu prednosti?
Imam jedno pitanje da ne pokrecem temu imam huawri p20 pro povezan je sa pametnim satom samsung Gear S3 frontera(A23F) sveje lepo funkcionisalo dok se mobilni tojest azurirao softer i od tada sat ne radi kako treba samo funkcija poziva radi i to neprikazuje se imenik na satu ostale aplikacije ne rade sve je probano i resetovanje i podesavanja i razgovor sa huawei podrzkom kazu da nije do njih i da nebi trebalo da je zbog novog abdejta softera telefona u samsungu su podesili sve u njihovom domenu i aplikaciji i tvrde da je do nove verzije androida nikako da resim to dali je neko imao takav problem ili da cekam da izade ako izade novi abdejt za sat
Kada sat povezem na drugi telefon koji ima stariju verziju androida sve funkcionise kako treba ipak je zbog android koji je se azurirao, nebig drugi tel da menjam niti sat
 
Nazad
Vrh Dno