Šta je novo?

Ikonica baterije se NE prikazuje ispravno?

maximus66

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2005
Poruke
835
Poena
345
Pozdrav, da li je neko imao sličan problem da mu na laptopu Win 10 Pro ne prikazuje ispravno ikonicu baterije?
Imam Asus UX 410UO notebook star 3.5 godine, bateriju sam mu menjao stim da pre nije hteo da radi na staroj
bateriji kada mu skinem napajanje, dok na novoj radi ali ne prikazuje kao pre? Pokaže dole ikonicu i kada pređem
mišem piše samo "No baterry detected" i ikonica prikazuje kao da je na punjaču ali sa X u okviru ikonice baterije?
Da li je neko imao slična iskustva i šta može biti problem kod mene? Hvala
 
Rekalibrisi bateriju (guglaj postupak za svoj laptop)
 
Probaj navedeno, a imaj u vidu ako je zamenska baterija u pitanju šta god učinio može da se desi da ne može drugačije da je prikazuje.
https://windowsreport.com/no-battery-detected-windows-10/

Posle zamene je sve radilo ok, počelo pre mesec-dva da je ne prikazuje ispravno, sumnjao sam čak i na onaj majski update Win..
Probao sam manje više sve iz tvog linka sem onog Resoto programa, isto i dalje.

Rekalibrisi bateriju (guglaj postupak za svoj laptop)

Jel ima neko neki tutorijal ili programčić sa kojim bih mogao ovo da probam?
 
Kalibracija baterije bi trebala da resi problem, imao sam isto na jednom Samsung modelu s` tim da Samsung u BIOS-u ima opciju za kalibraciju. Za Asus treba malo progooglati
 
Nisam našao adekvatan programčić za svoj laptop nažalost.
 
Da li si probao ovako da je reinicijalizujes?
Asus Error Message: “No Battery is Detected”

If you are having an issue with your Asus laptop battery giving a status of “No battery is detected”, try the following steps:

- Start the Asus laptop with the battery in and the AC adapter plugged in
- Open up Power Options in Windows
- Remove the battery
- Wait a minute or two and plug the battery back in

Doing this should make the hardware recognize the battery again, and it should appear as “Battery charging” in the Power Options.

Mozes i u Control Panel naci bateriju, pa deinstalirati Microsoft ACPI-Compliant Control..., pa restart

Kalibraciju (ako bude potrebna) radis tako sto napunis bateriju do kraja, sacekas malo da se ohladi, pokrenes nesto i onda pustis da se isprazni do kraja. Pre toga odaberi neki profil za bateriju (u power management) da ne stedi bateriju ili napravi ti svoj. Ne zaboravi kasnije da vratis profil. Mozda je neko detaljnije opisao
 
Probaću ovo prvo što si mi predložio večeras, mada malo mi čudno što Windows uvek prikazuje da je baterija 100%?
Negde sam čitao da predlažu i reinstalaciju Windowsa, kao da je sve ovo do toga? Ništa probaću ovo lakše jel vraćati
sve programe ponovo posle reinstlacije OS...uh, to mi je zadnje što ću uraditi mislim.
 
Da, čudno zar ne..kao da se ne prazni? Ovo ću probati prvo pre reinstalacije OS, mada ovaj "drugi korak" mi je malo nejasan?

1. Start the Asus laptop with the battery in and the AC adapter plugged in
2. Open up Power Options in Windows
3. Remove the battery
4. Wait a minute or two and plug the battery back in.

Korak 2 kaže da otovrim Power Options u Windowsu..i to je to samo?
Ok, izvadiću bat. ali šta treba da se još uradi ili gleda u Power Option?
 
Probao sam i ovo uputstvo pre reinstalacije OS ali ni to ni novi Windows nisu pomogli... :(
Doduše dobio sam da mi sada prikazuje da je 76% napunjenost baterije ali ni kada ostavim
na bateriji ili vratim na napajanje nivo se ne smanjuje niti povećava, tj. ne pokazuje tačno :(

Capture.PNG
 
Edit: ne budem lenj pa skinem prepodne poklopac laptopa pošto je na šrafiće ...
uradim ponovo onako skidanje baterije dok je prikopčan laptop na napajanje i skinem je na par min. i vratim...
Kad ono posle ovoga i u toku pisanja ovog posta čini se kao da sve radi ok !? :)
Baterija je pokazivala 100% nivo napunjenosti i sačekao sam da krene da pada pa da krenem u pisanje ovde
i zaista sada ide i smanjuje se kapacitet kao što je to i pre radilo... Sad jedino što ne znam da li je reinstalacija
OS pomogla ili ovo novo "skidanje i vraćanje" baterije ali za sada radi sve ok. Hvala svima na pomoći
 
Edit: ne budem lenj pa skinem prepodne poklopac laptopa pošto je na šrafiće ...
uradim ponovo onako skidanje baterije dok je prikopčan laptop na napajanje i skinem je na par min. i vratim...
Kad ono posle ovoga i u toku pisanja ovog posta čini se kao da sve radi ok !? :)
Baterija je pokazivala 100% nivo napunjenosti i sačekao sam da krene da pada pa da krenem u pisanje ovde
i zaista sada ide i smanjuje se kapacitet kao što je to i pre radilo... Sad jedino što ne znam da li je reinstalacija
OS pomogla ili ovo novo "skidanje i vraćanje" baterije ali za sada radi sve ok. Hvala svima na pomoći

Verovatno je i oksidiranje kontakata odradio posao te je BIOS nije video kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno