Šta je novo?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Ako ne igras zahtevne igrice i nemas dve sim kartice (u prevodu nisi dugo na dual 4g u toku dana), slobodno idi na S20FE i Exynos990, mozda ces samo ponekad morati preko dana da ga stavis na punjac. Jeste taj Exynos los po pitanju autonomije, ali nije bas katastrofa koliko ga neki kude. :)
 
aaaa... koristim 2 sim :lupko:
A kakvo je misljenje izmedju s20 fe i p30 pro? Mozda i on moze da dodje u obzir?
 
P30 pro je ok fon ali već je iz prošle serije, šta znam. Realno, probaj negde uživo Xiaomi i FE, pa koji ti se svidi, nećeš pogrešiti koji god

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
^Nisam imao Exynos990, ali jesam prethodne, na dual 4g su mi srkali bateriju, a sudeci po komentarima 990 je isti kao stari po pitanju dual 4g. Sa S10lite i Snapdragonom sam se preporodio sto se tice autonomije. Ne znam da li neko od vlasnika FE koristi dve sim kartice da cujemo direktan primer? P30 pro (Kirin SoC) je bolji po tom pitanju od Exynosa, ali Snapdragon je ipak kralj. I P30pro nema stereo zvuk kao FE i Mi10T pro, a inace je sasvim ok telefon sa veoma dobrim kamerama, jedino je ekran po meni previse zakrivljen. Da sam na tvom mestu dobro bih razmislio o Mi10t pro sad kad bude popust, da bar koristis samo jednu karticu, onda bih rekao idi na S20FE, ovako bas i ne znam ako ti je autonomija bitna + ako si dugo vremena u toku dana na dual 4g...
 
Hvala vam svima. I ovako bih morala da vucem dva fona zbog sluzbenog, tako da mi nekako isto dodje... Ako uzmem FE, ne moram ga zatrpavati karticama, u krajnjoj liniji, testiracu. Ne mrda mi se ni sada po trznim centrima na razgledanje, a tu bih ih sve nasla na jednom mestu. Ja sada na ovom A imam Exynos, mislim 7885, i radi sve vreme sa 2 kartice. Tek u poslednje vreme je poceo da me nervira jer mi izvlaci bateriju, ali on vec sad ima i radni staz tako da ipak verujem da bih ipak bila na dobitku
Najverovatnije ce pasti FE, nekako sam malo vise pretegla na njegovu stranu u ovom momentu
 
P30 pro takođe nema redovni stereo ako me sećanje služi. Ne znam koliko ti je to bitno. Pogledaj da li možda negde može note 10+ da se nađe za tu cifru sad za praznike.

S10 lite je best buy ubedljivo ali kad se neko namerači da da 80k za telefon ne mogu da mu preporučim isti [emoji6]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Ja cu se predomisliti jos 10 puta ovde :D

Trazila sam i Note i S10 lite vec, FE nikako nije bio moj izbor odmah, ali prosto vise od 80k nema sanse da bih dala, i ovo je mnogo, ali eto.. imam poklon unapred za rodjendan :D Nekako sam spala na dva uredjaja, FE i MI10 Pro. Cak sam i bila spremna da nosim ekran na P30, nisam ljubitelj, zarad nekog velikog plusa u odnosu na ova druga 2
 
Znaš da mi10 pro nema dual sim (bez dodatne egzibicije)?!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Neeeee :shock: Sigurna sam da sam procitala negde da ima dve nano, ali toliko oznaka imaju ti Xiaomi da je moguce da sam nesto pomesala.
Znaci, jos jedna stvar koju moram da uzmem u obzir. Hvala
 
Mislim da si gledala Mi10T Pro a ne Mi10 Pro, a verovatno T i hoces da uzmes

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Mi10T pro ima dual sim (Mi10 pro je single sim), a taj i gledas da kupis. ;)
 
Zvao sam ProMobi da se posavetujem za problem sa green tint-om. Rekli su možete odmah doneti ili da sačekate fix koji će da reši problem jer su i neke S20 serije imale problema (Ultra i Plus model). Ne otvarar mi se nov telefon :D. Da li da čekam ili menjam? Svakako je 2 godine u garanciji.
 
Sacekaj kad vec imas 2 god garancije. Ja sam sa S10lite imao taj problem, nakon apdejta na OneUI 2.5 green tint se drasticno smanjio, mada kod nekih drugih primeraka nije bilo poboljsanja. Izgleda da zavisi od primerka do primerka...
 
I ja se nosim tom mišlju. Ovde je već na OneUI 2.5 sa novembarskim update-om. Neka ga za sada, pa ćemo da vidimo šta će nam doneti sledeći update-i.
 
ljudi gde da nadjem najeftiniji adapter usb c na 3.5mm? i da radi, posto sam bio u nekoj radnji i nista od ovih jeftinijih nije radilo.
 
Najjeftinije je da kupiš original Samsungov.
 
Ja sam uzeo Samsungov u G, nijedan od 3 koja imam nije radio. Ovaj stiže sutra pa ću videti.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Jel neko ima problema da mu se wifi sam gasi i sam pali? Ugasio sam opciju da stedi bateriju za wifi, ali recimo zakljucam telefon, ostavim par minuta, stigne mail, krenem da otvaram i vidim nema wifi pa se sam poveze posle par sekundi.
 
Istekao edit: rešenje je restart uređaja ali mi se ne radi to svaki put. A taman sam mislio da ću da se skrasim sa S20 FE :D.
 
Možda glupo pitanje ali da ti generalno battery saver nije upaljen ?
 
kod samsunga taj problem ponekad hoće da pravi adguard dns ako je uključen...
 
Nije, ne palim saver nikada. Provericu ovo za adguard dns jer sam ga postavio.
 
Do dns.adguard.com je definitivno. Drzao sam ga ugasenim i sve je bilo ok.
 
Wifi odavno funkcionise na Androidu kao na iOSu. Sam se gasi u sleep modu i tel. se prebacuje na mobilni net.
 
Odneo sam telefon u ProMobi da mi zamene ekran. Inace da znate kada je green tint onda se vodi kao fleke na ekranu i onda se menja ekran a kada se javi burn-in, radi se kalibracija ekrana i ekran se ne menja. To mi rece devojka koja radi na prijemu i momak serviser.
 
To zavisi koliko je uspesna kalibracija ili ti kompenzacija kako je nazivaju, u ProMobiju su meni to radili na s9+, vratili u fazonu to je to, usao na *#0*# pa na boje displeya ono se i dalje vidi burn in, trazio da mi zovu majstora jer mi ne pada na pamet da preuzmem uredjaj jer se nazira i dalje burn in, pokazao i njemu, on u fazonu takva je politika Samsunga ako se i dalje nazire da se ne menja, reko ok menjacete ga vec sledece nedelje obecavam ti, slikao, poslao slike Samsungu, stigao mail od Samsunga da odnesem ponovo telefon i da ce mi biti zamenjeno sve sto treba i da ih obavestim kad sve bude zavrseno, doduse iz Samsunga su mene zvali da vide da li sam zadovoljan uslugom, sad je za nas Hrvatski ogranak zaduzen, ranije bio Madjarski.


ab1c262ad290f200fa3b638c738a1989.jpg
edb95fcbb15bf05b4f372b1cc53453da.jpg


Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Au koje cigancenje. To ranije nije bilo. Ja menjao ekran na S9+ sa burn in-om i zamenili bez pogovora.
 
Zvao me ProMobi...upisali su poslednji firmware što sam i ja uradio preko OTA, i ne vide nikakav green tint navodno. Ide posle Vojislav da im objasni neke stvari.
 
Nema potrebe za zamenom ekrana kaze ProMobi. *#0*# im ne prijavljuje nista. Videli su preko display tester apk koju sam stavio da ima green tint ali u skladu sa Samsung politikom ne moze da se menja.
 
Nazad
Vrh Dno