Šta je novo?

Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Kako koji hajp, pa pogledaj samo S20/N20/S21 teme, u njima se najvise pise u Android podforumu. Mislim da se pise mnogo vise nego kad novi Ajfon izlazi.

Evo ti i primer, pre neki dan nisam ulazio na temu S21 skoro 24h, i kad sam usao bilo je preko 120 novih postova, sto se retko kad vidja kad izadje novi telefon.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Koristio sam i druge modele drugih proizvođača, između ostalog i tvoj iz potpisa, Mi10. Jeo je S20 FE kako je hteo za užinu ne doručak, ali pisao sam više puta, MIUI ne odgovara svakome. Ako su već rešli da je nešto FE, onda neka stoje iza toga, a ako su mislili da će IP68, stereo i 120Hz da "kupi" ljude, malo su se prevarili. Mogu neki da padnu ali se jako brzo vidi boljka zvana Exynos. Ja sam još pored slabe baterije imao i green tint koji nije uvažen jer je to po servisu normalan ekran i takav treba da bude.
 
70% upisa u Samsung temama je pljuvanje, puno više nego u drugim temama, većina opravdano, ali dosta i jer je popularno.

U naprednim funkcijama imaš opciju da smanjiš animacije, dosta pomogne, FP senzor je loš realno ali pokušaj dva puta isti prst da registruješ i povećaš osetljivost na dodir. Dok sam imao Samsung face unlock je radio bez problema.

Sa druge strane, ako si ljubitelj stock androida, Samsung je poslednji koji bi trebao koristiti.

Meni je stock užasan, kako izgledom, tako i time što mu fali milion malih trikova koje ima OneUI, plus najbolja integracija sa Microsoft uslugama u android svetu i iako mi se OnePlus 8 pro i novi pixel baš svidjaju, ne mogu kupiti zbog toga.

Čak mi samsungova kalendar i browser aplikacija rade odličan posao.

Za android, takođe i pristojan ekosistem sa satom i slušalicama.

Za exy se znalo da je užas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Opravdano jer su sami to dozvolili sebi. Nije poenta da smanjujemo ništa, niti da registrujemo 500 puta otiske prstiju, ako dajemo već 500-600 evra za broj 1 kompaniju u svetu, neka opravda to svoje ime i reputaciju.
 
Koristio sam i druge modele drugih proizvođača, između ostalog i tvoj iz potpisa, Mi10. Jeo je S20 FE kako je hteo za užinu ne doručak, ali pisao sam više puta, MIUI ne odgovara svakome. Ako su već rešli da je nešto FE, onda neka stoje iza toga, a ako su mislili da će IP68, stereo i 120Hz da "kupi" ljude, malo su se prevarili. Mogu neki da padnu ali se jako brzo vidi boljka zvana Exynos. Ja sam još pored slabe baterije imao i green tint koji nije uvažen jer je to po servisu normalan ekran i takav treba da bude.
Ja prvi više volim OneUI od MIUI.

S20FE je u teoriji sjajan telefon, u praksi je g*ovno, barem za zahtevne korisnike.

Uzeo sam ga jer nisam gubio nista u odnosu na skuplje modele (120hz, kamera, specs) i jos ima ravan ekran što mi je ogromna prednost. U realnosti sam dobio ciglu sa smešnom baterijom koja je vrela i trotluje posle pola sata jačeg korišćenja.

I dalje mi nije jasno zašto smo medju retkima bez 5g verzije, taj telefon bi bio pun pogodak.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ne razumem zašto ti smeta izbor da imaš animacije sporije ili brže, bukvalno izabereš šta ti odgovora, ali dobro.

Sa druge strane, lepota androida je da ima izbora, niko ne tera da se kupi Samsung ima i boljih, a i lošijih.


Jedino pored Samsunga što bih ja kupio je nove Xperie, ali ih je skoro nemoguće naći sa garancijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@axel-junior Upravo tako ali to su fan-ovi hteli :D. Tako je očigledno Samsung skapirao i otišao totalno u kontra smeru od S10 Lite gde je svima na celom svetu ponudio isto i najbolje.
@igor87 Jeste, u pravu si, izbor kod Androida, ali da bi taj izbor bio kako treba, mora da bude konzistentan hardware sa software-om. Činjenica je da AOSP romovi najbolje rade na Androidu, dok drugi skin-ovi koje stavljaju veliki igrači znaju da naprave tu i tamo manje probleme.
 
70% postova je pljuvanje, da, ali vise od pola tih ljudi je vec na Samsungu ili ce ionako da ga kupi iako ga pljuje :d Mislim, ja ne zameram to nikome, svako ima svoje prioritete i moze da menja telefon na dva meseca, sto da ne ako to voli, samo uvidjam da kompanije lazu i vise nego sto smo mogli da zamislimo. Ali hbg, ljudi ionako vole sarene laze.

Slazem se sa kolegama, ne vidim poentu da sam ubrzavam animacije, trebalo bi da su nativno to resili vec od pocetka. A ne ovako da radi tromo na 120hz. Mislim, nije to tromo u pravom smislu reci, ali jednostavno nije ni brzo.

Fingerprint i face recognition sam stavio po vise puta (tj. dva koliko je i moguce) i opet radi lose. Stvarno ne znam sto, ostavljam mogucnost da sam ja tu nesto zeznuo, ali samo postavljanje lica za otkljucavanje je uradjeno komicno i traje sekund i po, kao sto sam napisao.
Nisam nikakav okoreli fan stock androida, slazem se da i njemu fale mnoge funkcije i da je dosadnjikav sistem (pogotovo meni koji sam visio 5 godina na Nexusu), bas zato sam i hteo da ga promenim i probam neki drugi UI. Ali sveukupno nisam zadovoljan, nesto fali i mnoge funkcije su po mom misljenju lose uradjenje. Naravno, ima i dosta prednosti i dobrih funkcija.
Kad sam ga poredio sa Oxy, mislio sam pre svega na same animacije i neku intuitivnost rada, plus sveukupan dizajn. Tu je Oxy i dalje u ogromnoj prednosti, bar sto se mene tice.

I stvarno kad covek gleda YT recenzije za FE vidi samo pozitivno, ja bih ga opet kupio i stvarno nekako deluje kao prilicno zaokruzen telefon, ali kad to dodje u praksu vidi se da ima dosta kompromisa koji ne bi smeli biti tu za ovaj novac. Ali hbg, operateri su i sami po sebi derikoze a i znali smo da uzimamo Exynos, tako da ima i nase krivice.
Uostalom, nema savrsenog uredjaja, to je odavno jasno.



Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Ne razumem zašto ti smeta izbor da imaš animacije sporije ili brže, bukvalno izabereš šta ti odgovora, ali dobro.

Sa druge strane, lepota androida je da ima izbora, niko ne tera da se kupi Samsung ima i boljih, a i lošijih.


Jedino pored Samsunga što bih ja kupio je nove Xperie, ali ih je skoro nemoguće naći sa garancijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

E sad cu da te prekinem tu odmah kod te recenice "lepota androida je da ima izbora".

Pogledaj sta kaze covek odmah u prvih 10 sekundi klipa, koji se inace kune u Linux i open source. Samo poslusaj prvih 25 sekundi.

 
Koristim i ja iphone ali i Android uvek imam uporedno sa njim. Ima cena za svakoga, izgled kakav hoćeš, izgled sistema kakav hoćeš. Meni je to najjača strana androida, a ne da jedna firma odluči da je notch i isti telefon 3 godine ok.


Za animacije opet da kažem, bukvalno jedan toggle on ili off, dve sekunda posla, nema šanse da je toliko nešto teško. Dali ljudi izbor hoćeš "masne" animacije ili da smanjiš, možda neko voli više, šta znaš[emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije to bila poenta mog posta, vec da i sam covek koje je epitom Linux korisnika priznaje da Android nije sjajno resenje i da koristi iPhone bas iz tog razloga, a zalosno je i da smo dosli dotle da iPhone bude bolji izbor i cenovno i kvalitativno u odnosu na Android i Samsung.
 
Za animacije opet da kažem, bukvalno jedan toggle on ili off, dve sekunda posla, nema šanse da je toliko nešto teško. Dali ljudi izbor hoćeš "masne" animacije ili da smanjiš, možda neko voli više, šta znaš[emoji3]

Animacije na 0.5 su uzas, deluju suvise izvestaceno tako ubrzane.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Pozdrav,

Da li imate i vi ovakvih problema sa rezoluciom u igrama. Kao da u igrama gura 720p a ne punu 1080+ rezoluciju?
 
Ja igram Hill Climb 2 i nisam primetio.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Pozdrav,

koristim tel vec 2 meseca...i slazem se sa svima, borba je kod svih, ali sacekacu jos malo pa da idem na One Plus ne vredi, zakruzen i sredjen model samo za you tube recenzije.

Ono sto men najvise muci jeste hotspot koji je dost los, tj. WI-fi koji baca nije ok, koristio sam ranije HONOR 9 kao hotspot, sa istom karticom i sve je radilo dosta bolje.

da li postoji neko podesavanje kako bi ovo bilo bolje, zbog prirode posla ovo mi je jako potrebno...a ne radi ok.
 
Igram tek od nedavno da ubijem vreme, igrao sam i pre 3-4 godine i bio u prvih 100 u Srbiji ali tad nije bilo toliko popularno. Ali nisam sacuvao nalog. Sad mi je nick podra.

Cini mi se da je hsv napisao da je bio u prvih 10 u Srbiji.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Pozdrav,

koristim tel vec 2 meseca...i slazem se sa svima, borba je kod svih, ali sacekacu jos malo pa da idem na One Plus ne vredi, zakruzen i sredjen model samo za you tube recenzije.

Ono sto men najvise muci jeste hotspot koji je dost los, tj. WI-fi koji baca nije ok, koristio sam ranije HONOR 9 kao hotspot, sa istom karticom i sve je radilo dosta bolje.

da li postoji neko podesavanje kako bi ovo bilo bolje, zbog prirode posla ovo mi je jako potrebno...a ne radi ok.

Sad sam probao Hotspot kod kuće. Radi i kada se udaljim 10-tak metara od telefona. Protok je skoro isti kao i kada sam udaljen 1m.

Možda u okruženju imaš puno wifi signala na 2,4 GHz pa to stvara smetnje. Ali nema u podešavanjima da može da se izabere frekvencija.
 
Izasao novi update, touch još uvek nije sređen
97a1c5d92207a5d25b0d99a8405a0f5d.jpg


Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Jel ima neko od forumasa SD varijantu s obzirom da exy nije bas neka preporuka :) Planiram da ga kupim umesto S21 koji je ipak dosta skuplji a cenim ne toliko losiji. Najveca prednost kod S21 su mi velicina i dizajn pa ako ne budem mogao da predjem preko toga menjacu ga za S21 na tamo...
 
Ako ti se zuri, S20fe 5g je trenutno najbolja kupovina za ~500e. S21 je kompaktan, lagan i savrseno lezi u ruci, ali autonomija je dosta losija. Kamere su tu negde, nijanse su u pitanju. Mislim da ce S21 kostati oko 600e krajem proleca, na crno naravno.
 
Od kuda ti informacije da je autonomija lošija na S21...ja baš suprotno pročitah od tipa koji koristi S21?!

Evo npr danas imam 6h6min SoT, a preostalo baterije 33%. WiFi uvijek on, AOD radi od 13h pa do ponoći i koristim se dobar dio dana raznim aplikacijama (reddit, Twitch, Chrome itd) pa čak i igrama (trivia i sl., ništa prezahtjevno). Meni je to odlično s obzirom na 4000mAh bateriju i drago mi je kaj nisam mogao nabaviti 20FE 5G u HR.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ladno ste prvi dobili ONE UI 3.1. Mislim, počelo je za ove SD varijante po Evropi, al' će i za vas Exy uskoro
 
Da li neko ima 5g verziju (Snapdragon) da podeli utiske o trajanju baterije, pošto je to izgleda glavni problem u vezi sa Exy verzijom?
 
Glavni problem je, da. SD verzija ima sigurno 30% bolju bateriju i sa njim bi ovaj uredjaj stvarno bio dosta bolji. Kome je baterija prioritet neka zaobidje Exy model u sirokom luku.
 
Ima još SD-a po oglasima. Malo sam se opet igrao, uzeo je kolega sa posla i opet ima problem sa ekranom kao i ja, zeleni tint. I njemu su odbili reklamaciju.
 
Ja nisam imao problem ni sa tintom ni sa touchom, ekstra ekran.

Doduše mislim da bi se ekran otopio da je bio još 3 meseca kod mene.
 
Koja je realna veća vrednost Snapdragona od Exynosa? Isplati li se SD uzeti za 450e
 
Isplati.
 
Nazad
Vrh Dno