Šta je novo?

Slomljena oštrica na GPU ventilatoru - rešenja?

kapetan_Miki

Cenjen
Učlanjen(a)
22.08.2017
Poruke
1,026
Poena
125
eto jučer vlastitom nepažnjom prilikom čišćenja slomio sam jednu oštricu na ventilatoru. radi se o ovoj grafici, tj. cooleru na istoj:

Os9H38R.jpg


pitanja:

- može li se zameniti samo ventilator, obzirom da dođe ovako sa ovim plastičnim delom i kako?

- sada osetim vibracije u kučištu, jeli sigurno koristiti grafičku sa slomljenom oštricom ventilatora?
 
Da, moze se zameniti. Da, sigurno je koristiti, jedino sto ce eventualno malo drcati.
 
Sto ne probas zalepiti, 2-3 kaoi lepka ce ti resiti problem, ako znas gde ti je taj odlomljeni deo.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

probao i nisam uspeo, premalo je prostora za manevrisanje, a oštrice pretanke.

Da, moze se zameniti. Da, sigurno je koristiti, jedino sto ce eventualno malo drcati.

kako? :) upravo sam to i podvukao u pitanju.


p.s. molim moderatore da temu prebace u podforum "grafičke kartice".
 
Skini ceo taj fan i nabudži 9 ili 12cm na kartu i uživaj! Ja sam svojevremeno superlepkom rešio problem

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nisam menjao na konkretnom modelu, ali ne verujem da je ikako drugacije. Skines shroud i zamenis vent.

Mozes i da polomis peraje preko puta njega, imaces manje vibracija.
 
Ja sam na mojoj bivšoj gtx 650 (jako slično izgleda ovoj tvojoj) slomio dve te oštrice, ili kako se već zove. Tako je i radila preko dve godine dok je nisam zamenio. Posle sam je dao drugu i kod njega još uvek radi.
 
pre bi kao što su mu već rekli prosto skinuo plastiku i vent i nabudžio 12ticu,ima da se smrzava cela grafika a neće je čuti (ako stavi iole kršten ventilator).
 
Nazad
Vrh Dno